אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

השמנה


סופגניות

כמה שווה סופגנייה אחת? - ערך קלורי

כמה שווה סופגנייה אחת? ארוחה בשרית מלאה במקום סופגנייה אחת של 500 קלוריות ופעילויות ספורטיביות מומלצות כדי לשרוף את הקלוריות

 

הסופגנייה אחת מסמלי חג החנוכה, חג השמן. סופגנייה בינונית  מכילה בין 400 ל-500 קלוריות  תלוי במילוי ובציפוי. בכל ביס כ-75 קלוריות בממוצע. הקלוריות הן קלוריות ריקות. ללא ערכים תזונתיים. הסופגנייה כשמה כן היא סופגת שמן.

ניתוח להרזיה - סיכונים ותופעות לוואי

ניתוח להרזיה - סיכונים ותופעות לוואי

השמנה חמורה היא מצב כרוני קשה מאוד לטיפול. עבור חלק מהאנשים, ניתוחים לירידה במשקל, מסייעים להרזייה, אך יש לזכור כי ניתוח כזה הוא התחייבות רצינית. על המטופל להיות מודע בבירור ליתרונות ולחסרונות בטרם קבלת ההחלטה. הרעיון של ניתוח לקיצור קיבה על מנת לשלוט בהשמנת יתר, צמח מתוך תוצאות הפעילות לסרטן או כיבים חמורים אשר הסירו חלקים גדולים של הקיבה או המעי הדק. חולים שעברו ניתוחים אלו, נטו לרדת במשקל לאחר הניתוח, ומספר רופאים החלו להשתמש בפעולות אלו לטיפול בהשמנת יתר חמורה.

איך לעבור את חג השבועות ולשמור על גזרה

לקראת שבועות, אלכס סטוקונוב מנהל חדר הכושר במרכז קנדה במטולה (בעל 7 מדליות זהב כ"מר ישראל") מייעץ איך לעבור את החג ולשמור על הגזרה. אלכס מסביר כי שולחן החג עמוס במגוון רב של מאכלים עתירי קלוריות ולכן כדאי להיות מודעים לתכונותיהם ולצרכם באופן מושכל. כמו כן, מזהיר סטוקונוב מפני הקינוחים הקטנים שנראים תמימים אך טומנים בחובם מנה גדושה של שומנים וקלוריות.

ארץ זבת חלב, דבש...וקלוריות

בחג השבועות נוהגים לאכול שלל מאכלי חלב החל מגבינות שונות ומגוונות וכלה במיני מאפים, עוגות וקינוחים. לחלב ומוצריו תרומה רבה לגופנו ובריאותנו - תכולת הסידן הגבוהה בחלב חיונית בכל גיל, החל מגדילה תקינה בילדים ועד למניעת אוסטיאפרוזיס במבוגרים. עם זאת, אף על פי שנדמה לנו לפעמים שארוחה חלבית היא קלה יותר מארוחה בשרית ולכן גם דלה יותר בקלוריות, לא כך הדבר.

הנצפים ביותר

.