אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

דירה להשכיר


דירה

"תל אביב יא חביבי תל אביב": הכל על וילות להשכרה בתל אביב

אין על תל אביב. לא הייתה כמותה וכנראה שגם לא תהיה כמוה בעתיד. כולם מסכימים שתל אביב יש רק אחת אך לעיר פנים רבות כך שלכל אחד ואחת יש את התל אביב שלו/ה. עבור אחד זו עיר של בילויים, עבור אחרת זו עיר של תרבות. לאחד זו עיר היסטורית ועבור אחר תל אביב היא בית. היופי שטמון בעיר הזו שכל אחד יכול להתחבר אליה ולחוות אותה, כי יש לה משהו בשביל כל אחד.

דירה להשכיר, הפרדת צבע לקראת דפוס 1970

דירה להזכיר / שמואל כץ

כבר שלושה דורות מלווים איוריו של שמואל כץ את ילדותינו ולא איבדו מחינם, רעננותם והרוח הטובה השורה עליהם הקורנת מהקו הקולח והכתם המרפרף. בתערוכה מוצגים איורים ידועים מהספר "דירה להשכיר", איורים נוספים מספרי ילדים ונוער וגם תהליכי העבודה.

דירה להשכיר / לאה גולדברג

חייה ויצירתה של לאה גולדברג - חלק ב

כמו לכל ז'אנר ספרותי שעסקה בו, התייחסה לאה גולדברג גם לכתיבתה לילדים בכובד ראש. כבר בגיל 16 כתבה ביומנה כי הכותב לילדים צריך להאמין בכל מילה שהוא כותב ולא 'להתיילד'. ספריה ושיריה לילדים התמקדו בנוף הארץ והטבע, בהתיישבות העובדת ובילדים העמלים, והם מלאי חן, אהבה וחום לילד הרך ולנער, אופטימיות והזדהות עם עולם הדמיון של הקטנים - עולם המשלים את המציאות. דומה שאת כל הרכות ואת כל ההומור, שהיו חבויים באישה חמורת סבר זו, היא כיוונה אל הילדים וכתבה, כידוע לכול, כמה מהיצירות הקלסיות האהובות ביותר בספרות הילדים העברית.

הנצפים ביותר

.