אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

תזונה


אבוקדו: יתרונות בריאותיים ותזונתיים

עשיר, קרמי וטעים, אבוקדו הוא פרי תכליתי המוסיף משקל ובריאות למאכלים רבים. אמנם הוא מכיל תכולת שומן גבוהה, אך גם עמוס בחומרים מזינים ונחשב כשיטה מצוינת להוספת שומן בריא לתזונה.

איך להוריד כולסטרול ללא תרופות

איך להוריד כולסטרול ללא תרופות

טעות נפוצה בקרב אנשים בעלי כולסטרול גבוה היא לפנות לדיאטה דלת שומן. עשרות מחקרים מצאו כי תזונה דלת שומן אינה טובה לבריאות יותר, ועבור אנשים רבים, היא עשויה להיות גרועה יותר.

פסח טעים גם לסוכרתיים המזריקים אינסולין

מצות ושאר מאכלי החג המסורתיים והארוחות הרבות הופכים את חג הפסח למאתגר מכל החגים עבור סוכרתיים עם סוכרת נעורים (סוג 1), המזריקים אינסולין. בימי חג הפסח חשוב להמשיך לאכול בריא בארוחות מסודרות ומגוונות, אך עלינו לדעת כיצד משפיעים מאכלי החג המיוחדים על רמת הסוכר על מנת לשמור על האיזון. להלן מעט נתונים: המאכל המסמל יותר מכל את חג הפסח הינו המצה

סופגניות

כמה שווה סופגנייה אחת? - ערך קלורי

כמה שווה סופגנייה אחת? ארוחה בשרית מלאה במקום סופגנייה אחת של 500 קלוריות ופעילויות ספורטיביות מומלצות כדי לשרוף את הקלוריות

 

הסופגנייה אחת מסמלי חג החנוכה, חג השמן. סופגנייה בינונית  מכילה בין 400 ל-500 קלוריות  תלוי במילוי ובציפוי. בכל ביס כ-75 קלוריות בממוצע. הקלוריות הן קלוריות ריקות. ללא ערכים תזונתיים. הסופגנייה כשמה כן היא סופגת שמן.

מתוק ובטוח

מתוק ובטוח . ד"ר הארייט בוצ'קו

על מנת להקטין את תכולת הקלוריות של דברי מזון ומשקאות ממותקים, מוחלף הסוכר בתעשיית המזון בממתיקים מלאכותיים דלי קלוריות כגון אספרטיים, סוכרלוז, סכארין ואססולפאם קיי. אלה עוזרים לשלוט על צריכת הקלוריות, תוך כדי סיפוק הצורך האנושי למתוק.

למרות שחלק מהצרכנים והתקשורת חושבים כי ממתיקים אינם בטוחים, על פי מחקרים מדעיים רבים שביצעו רופאים ומדענים נחשבים במוסדות אקדמיים בכירים ברחבי העולם, שבדקו את בטיחות השימוש בממתיקים, טענות אלה הוכחו כבלתי נכונות .

מזון מהיר נגד תזונת ילדים בריאה

מזון מהיר נגד תזונת ילדים בריאה

אנחנו נמצאים במאה העשרים ואחת, עידן בו מזון מהיר זמין בכל רחבי העולם, וניתן לראות אותו בכל מקום. אך מה הן העובדות המדויקות לגבי סוג מזון זה? וכיצד הוא משפיע על ילדים? עבור הורים רבים, הקניית הרגלי אכילה בריאים לילדים הוא מאבק. עם הקצב הקדחתני של חיי היומיום המשפחתיים, ועם יותר נשים שעובדות במשרה מלאה, אפילו ההורים בעלי המודעות הגבוהה ביותר לבריאות, מוצאים עצמם לוקים בחסר כאשר זה מגיע להרגלי אכילה בריאים.

כולסטרול - פורמולה

מדריך תזונה נכונה לאיזון רמת הכולסטרול בגוף

חברת טבע ישראל משווקת תוסף התזונה "פיטו גארד" המסייע כחלק ממערך טיפולי כולל להורדת הכולסטרול "הרע" (LDL) בדם השיקה מדריך תזונה נכונה לאיזון רמת הכולסטרול בגוף. כולסטרול הינו רכיב חיוני לגוף המשמש לייצור הורמונים ומסייע לתפקודי איברים שונים בגוף. יחד עם זאת, הכולסטרול הוא גורם הסיכון העיקרי למחלות לב וכלי דם ולאירועים מוחיים לכן יש צורך ליצור איזון בגוף בין הכולסטרול הטוב לכולסטרול הרע על פיתחה טבע ישראל מדריך תזונה נכוה לאיזון רמת הכולסטרול בגוף

צמחי מרפא ברפואה סינית

צמחי מרפא ברפואה סינית

הרפואה הסינית היא חלק ממערכת גדולה הנקראת ריפוי מסורתי, היא כוללת גם דיקור, עיסוי, תזונה ופעילות גופנית, והיא מהווה שיטה פופולארית של טיפול במחלות פיזיות ונפשיות. העקרונות הבסיסיים של הרפואה הסינית המסורתית שונים מאוד מרעיונות מערביים מסורתיים על בריאות, מחלה ותפקוד הגוף. צמחי מרפא סיניים נקבעו על מנת לנרמל אנרגיה לא מאוזנת, הפועלת במרידיאנים בלתי נראים בגוף. מחקרים מראים שתרופות סיניות צמחיות הצליחו בטיפול במגוון הפרעות, כגון הפרעות גניקולוגיות ובמיוחד בהפרעות מערכת העיכול.

אלרגנים והמטבח המקצועי

כללי זהב למתן מענה עבור השוק המקצועי בנוגע לאלרגנים

עתירה לבג"ץ: הליך גיבוש המלצות קדמי פגום וימיט אסון על הרפתנים

התאחדות מגדלי הבקר לחלב הגישה הבוקר עתירה לבג"ץ: הליך גיבוש המלצות קדמי פגום, נעשה בחשאי, וימיט אסון על הרפתנים.

אנחנו והביצה

הביצה ואנחנו

הזמן ,אם הוא עושה משהו, מוליד תהפוכות גם בחי וגם בצומח. מי שהיה גיבור אתמול, יכול להפוך למתחזה, ולהיפך מי שנחשב חדל אישים בשעתו מתגלה כאיש של מעשים. זה אמור גם לגבי נושאים שונים, לרבות מאכלים וביניהם הביצה שהפכה לא רק לחידה מה קודם למה- הביצה או התרנגולת- אלא היא בכבודה ובעצמה הוכתרה כמלכת הכולסטרול ואילו אימָה התרנגולת – סמל הדיאטה.

הנצפים ביותר

.