אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

לידה


שומן לאחר לידה

ביי ביי שומן שלאחר לידה

החדשות הטובות הן שאת עדיין יכולה לשלוט היטב במצב. שיבה לצורת הגוף שלפני ההיריון כרוכה בבניית שריר ומעקב אחר צריכת המזון. אלו הכללים הבסיסיים לירידה במשקל. תזונה ופעילות גופנית, עם שינוי אחד משמעותי, תינוק שיש להשגיח עליו.

על הרומן עובדות מהדמיון / גליה אבן-חן

על הרומן עובדות מהדמיון / גליה אבן-חן

הרומן בעל הכותר האוקסימורוני המסקרן, "עובדות מהדמיון", הוא יומנה של הילה בֶּר המספר על תקופת היריונה הבלתי שגרתי, תשעה חלקים בספר מול תשעה ירחי לידה, והכתוב בגוף ראשון, ברובו. כבר מההקדמה הקורא לומד לדעת שהילה חוששת מאוד מההיריון ומהלידה. הצד התורשתי שלה לא אופטימלי ובלידת אחיה היו סיבוכים, חוסר חמצן. ובנוסף לכול, זה עתה איבדה את אימה, שבכתפיה הרחבות תמכה בכל המשפחה, מסרטן.

פתרונות לבטן שטוחה לאחר הלידה

פתרונות לבטן שטוחה לאחר הלידה

לאחרונה הוצפה הרשת והתקשורת, בתמונות וכתבות של נשים מפורסמות רק זמן קצר לאחר הלידה, אשר מציגות בטן שטוחה וחטובה להפליא. ביניהן הוצגה הבטן של קייט מידלטון, בעודה נתפסת בעין המצלמה, כאשר בטנה רזה וכלל אינה מראה סימנים כי רק לאחרונה, ילדה את בנה הבכור. תמונות ואייטמים אלו, העלו שאלות ואף עניין רב בקרב נשים שילדו ורוצות להשיב לעצמן מראה הבטן טרום לידה. למרות שבפועל, לגוף יש קצב משלו, ובכלל, יש זמן סביר שהגוף משתנה, מתחזק, ואין סיבה להיכנס לפרוצדורות וטיפולים כחצי שנה לאחר הלידה, אומר ד"ר רונן גלזינגר, מומחה בכירורגיה פלסטית וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית.

הקפאת ביציות

הקפאת ביציות

במשך עשורים, הקפאת עוברים והקפאת ביציות היו תהליך מוכר למדע הרפואה שבוצע בשיעורי הצלחה גבוהים. לעומת זאת תהליך הקפאת ביציות לא זכה לשיעורי הצלחה גבוהים מספיק בכדי להיהפך לשגרה רפואית נפוצה. בניגוד לזרעים ולעוברים, הקפאת ביציות הינו תהליך מסובך יותר משום שהביצית לא שורדת את ההקפאה

פרוגסטרון ו-פרוגסטין

פרוגסטרון ו-פרוגסטין

מאז שנות ה-50 החל שימוש ב-פרוגסטין שהוא פרוגסטרון סינטטי. ב-פרוגסטין משתמשים למניעת הריון ולטיפול בבעיות שונות, כגון דימום רחמי, העדר מחזור, אנדומטריוזיס (מחלה גניקולוגית המתאפיינת בהימצאותם של תאים מרירית הרחם מחוץ למקומם ברחם), סרטן השד, סרטן הרחם, סרטן כליות ותופעות של אובדן תיאבון וירידה במשקל כתוצאה מאיידס.

טיפולי הפריה: הפריה חוץ גופית, הפריית מבחנה

אם אתם שוקלים לבצע הפריה חוץ גופית, הפריית מבחנה, ישנם מספר גורמים שעליכם לקחת בחשבון: למי הפריה חוץ גופית עשויה להועיל? כיצד הפריה חוץ גופית מתבצעת? מהם שיעורי ההצלחה? מהם היתרונות מהם החסרונות?

הנצפים ביותר

.