אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הריון


רעלת הריון: מחקר חדש קובע כי צריכת סיבים תזונתיים מקטינה את הסיכון

מחקר חדש ומקיף שנערך באוניברסיטת וושינגטון בשיתוף המרכז הרפואי השוודי בארצות הברית, בדק את הקשר בין צריכת סיבים תזונתיים לבין הסיכון לפתח רעלת הריון. במסגרת המחקר נבדקו נשים שביצעו מעקב הריון במרפאות המרכז הרפואי השוודי ובית החולים הכללי של טאקומה בסיאטל וטאקומה בוושינגטון. החוקרים עקבו אחר 2,420 נשים בהריון וגילו כי 46  נשים מתוכן, פיתחו רעלת הריון במהלך התקופה שבין דצמבר 1996 ועד סוף שנת 2002. המעקב כלל מילוי שאלון תזונתי מפורט שעסק בתדירות אכילת 121 סוגים של מאכלים שונים.

מחקר חדש קובע כי מיגרנה מגבירה את הסיכון לרעלת הריון

מחקר חדש קובע כי מיגרנה מגבירה את הסיכון לרעלת הריון

מחקר חדש, שנערך במכון לרפואה קדם הריונית בלימה שבפרו, בשיתוף בית החולים דוס לוס מאיו אף הוא בלימה שבפרו, קבע כי נשים הסובלות מכאבי ראש ומיגרנה נמצאות בסיכון גבוה לחלות ברעלת הריון. מיגרנה, הינה תופעה שכיחה של כאב ראש חמור הנגרם לרוב כתוצאה משינויים בזרימת הדם במוח הגורמים להתרחבות או לכיווץ של עורקים בבסיס הגולגולת. ארגון הבריאות העולמי הגדיר את המיגרנה כמצב תחלואה כרוני הפוגע בכ - 18% מהנשים ובכ - 6% מהגברים ברחבי העולם. המחקר בחן את הקשר שבין הופעת מיגרנה בנשים לבין הריון בסיכון וקבע כי קיים קשר הדוק ביניהם.

שלום יקירתי

סיפרתי לי שנואשת מלמצוא בן זוג ובכוונתך לפנות לבנק הזרע לצורך הזרעה. הוספת שגם זוג החברות הלסביות שלך מתכנן לעשות את אותו המהלך. אני כותב לך, אבל אנא הראי להן את המכתב כי הנימוקים מאוד דומים גם עבורן

הקפאת ביציות

הקפאת ביציות

במשך עשורים, הקפאת עוברים והקפאת ביציות היו תהליך מוכר למדע הרפואה שבוצע בשיעורי הצלחה גבוהים. לעומת זאת תהליך הקפאת ביציות לא זכה לשיעורי הצלחה גבוהים מספיק בכדי להיהפך לשגרה רפואית נפוצה. בניגוד לזרעים ולעוברים, הקפאת ביציות הינו תהליך מסובך יותר משום שהביצית לא שורדת את ההקפאה

פרוגסטרון ו-פרוגסטין

פרוגסטרון ו-פרוגסטין

מאז שנות ה-50 החל שימוש ב-פרוגסטין שהוא פרוגסטרון סינטטי. ב-פרוגסטין משתמשים למניעת הריון ולטיפול בבעיות שונות, כגון דימום רחמי, העדר מחזור, אנדומטריוזיס (מחלה גניקולוגית המתאפיינת בהימצאותם של תאים מרירית הרחם מחוץ למקומם ברחם), סרטן השד, סרטן הרחם, סרטן כליות ותופעות של אובדן תיאבון וירידה במשקל כתוצאה מאיידס.

טיפולי הפריה: הפריה חוץ גופית, הפריית מבחנה

אם אתם שוקלים לבצע הפריה חוץ גופית, הפריית מבחנה, ישנם מספר גורמים שעליכם לקחת בחשבון: למי הפריה חוץ גופית עשויה להועיל? כיצד הפריה חוץ גופית מתבצעת? מהם שיעורי ההצלחה? מהם היתרונות מהם החסרונות?

פגומות

בספר חושפני ומרגש זה מגוללת המחברת את מאבקה להצלת רחמה מכריתה לאחר שהגידולים השפירים (מיומות) יצאו מכלל שליטה ונעשו סימפטומטיים, והיא הפכה מאישה בריאה למועמדת שסירבה להשלים עם גזר הדין הרפואי ולעבור את הניתוח המסרס.

הנצפים ביותר

.