אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ג'וליאן בארנס


The Noise of Time / Julian Barnes

רעש הזמן / גוליאן בארנס

הספר המצוין והקטן הזה, שכתוב בגוף שלישי, עוסק בכוח (של המשטר הקומוניסטי ברוסיה, ובארנס לא מכנה את המשטר "משטר" או נ.ק.ו.ד, או קג"ב, אלא Power, P כאות גדולה בכל פעם שהוא מוזכר), באמנות ובהשפעה של זה על זה, גבולות האומץ ואולי הפחד, יושרה ומצפון. למעשה הוא עוסק בשלושה רגעים מהותיים בחייו של המלחין דמיטרי דמיטרייביץ שוסטקוביץ'.

ארתור וגורג / גוליאן בארנס

ארתור וג'ורג'? אולי גילברט וג'ורג'? בנד איט בנד איט, כבר התחלתי לזמזם, אבל לא. לא טעות. מדובר בארתור וג'ורג' שאמנם היו שני אנגלים שרקדו על במת היסטוריה, אבל בהחלט לא מדובר כאן בפסל מנגן, בארנס מתעניין בארתור וג'ורג' קודם כל כאנשים פרטיים, בני אדם.

התוכי של פלובר / ג'וליאן בארנס. הוצאת כנרת

התוכי של פלובר / ג´וליאן בארנס

האם צריך להכיר היטב את הספר מדאם בובארי, או כל ספר אחר של פלובר כדי ליהנות מהספר הזה, לא. כל מה שדרוש להבנה נמצא מתואר ומפורט בתוכי של פלובר. אני מקווה שרובנו מכירים את מאדאם בובארי. ספריו האחרים של פלובר קצת יצאו מזרם הקריאה המרכזי, מלבד בובארי ופקושה שתורגם לא מזמן ויצא ב-הוצאת עם עובד. אני בטוח, או לפחות מקווה, שהתוכי של פלובר הנפלא הזה, מלבד שעות ההנאה וקורת הרוח והנפש יגרום לאנשים לחזור ולקרוא את פלובר מחדש אין ספק שבארנס בכתיבתו המעודנת אך מצחיקה מתוחכמת ונוגעת ללב עושה שירות כפול לספרות של ימינו ולזו של המאה התשע עשרה. לפחות לאחד מגדולי כותביה.

הנצפים ביותר

.