אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הוצאת בבל


ברוקלין / קולם טויבין

ברוקלין / קולם טויבין

הספר מבוסס על סיפור אמיתי ששמע כשהיה בן שתים עשרה, אימו ואימה של הבחורה שהיגרה (וסביבה התעופפו השמועות) היו מיודדות. הוא טוען שהרגשת הזרות שלו שחווה כשהגיע ללמד ספרות בארה"ב השפיעה על ספרו מבחינה רעיונית ורגשית, ובמסגרת עבודתו לימד ועסק ברומנים של ג'יין אוסטין, אלו השפיעו על האופן המבני-צורני של הספר. זהו סיפור הגירה עדין ורגיש, מהעיירה אניסקורתי הקטנה שבאירלנד, עיירה שבה כולם מכירים את כולם, מרכלים על כולם עוזרים ומאיימים על כולם, העיירה שבה נולד המחבר עצמו, אל ברוקלין העיר גדולה, קוסמופוליטן, שאליה מגיע קולם טויבין עצמו על מנת ללמד ספרות.

קולם טויבין / אמהות ובנים

קולם טויבין / אמהות ובנים

לא מזמן יצא לאור הספר "האמן" של קולם טויבין האירי (איך מבטים את שמו בכלל?) ספר על חייו של הסופר הנרי ג´יימס. ספר שגילה סופר מעניין שאהבתי מאוד. כעת יצא לאור ספר חדש שלו. אמהות ובנים. הפעם סיפורים קצרים. תשעה סיפורים ליתר דיוק.

ניקולא פארג / הייתי מאחוריך. הוצאת בבל

ניקולא פארג / הייתי מאחוריך

יש בו רומנטיקה, לפחות שני סוגים של רומנטיקה. אך מה שיישאר תקוע בעינינו וראשנו היא הכתיבה. היכולת לעקוב ולפרוט על גבי כל בדל רגש. איזה פיכחון מודע לכל צל חולף. מה שהופך להיות חשוב היא דמותו של הבחור. העולם שהוא חי ומיטלטל בתוכו.

הסיפור של הקרחת שלי / מארק ון דר יאכט. הוצאת בבל

הסיפור של הקרחת שלי / מארק ון דר יאכט

הסיפור הקומי טרגי זה מתנהל ברמות של הסתרה. הסיפור אחד וכונות עמוקות ממנו. מארק מחפש ולא יודע מה. ומול הרצון להיות משורר או לחוות אהבה משוגעת כמו במאה התשע עשרה הוא צריך להשלים עם אבר מין סמלי. סמלי באופן רחב. וסוד הנרמז ומתגלה חלקית. מזמן לא קראתי ספר כל כך מהנה

פאראגו / יאן אפרי. הוצאת בבל. תרגום מצרפתית: רמה איילון.

פאראגו / יאן אפרי

הספר הוא אחד מהספרים "הרמאיים" אלו שמושכים אותך לתוכו בבדיחות דעת. במעשי קונדס, בכתיבה מצחיקה. אך לאט תוך כדי קריאה כמו הומר, גם הקורא נכנס לעולם של תובנות. הקורא מאבד את זהירותו ובגרותו בגלל הגיבור הילדותי וכמוהו הוא עובר תהליך גדילה צמיחה והבנה

האמן / קולם טויבין. הוצאת בבל.

האמן / קולם טויבין - סיפור על חייו של הנרי ג'יימס

הנרי ג'יימס נחשב לגדול הסופרים האמריקאים של המאה התשע עשרה. הוא נולד להורים איריים –סקוטיים בניו יורק. אביו היה תיאולוג, אחיו פילוסוף נחשב. הוא עצמו למד באירופה וחי בלונדון כעשרים שנה. רבים מספריו תורגמו לעברית עם השנים.הוליווד אהבה את סיפוריו והרבתה להסריט אותם. בנג'מין בריטן כתב את האופרה "בטבעת החנק" על פי סיפור שלו. סיפור שגם הוסרט כמה פעמים ואפילו ניסו להמציא לו הקדמה ומרלון ברנדו שיחק בסרט שאמור היה לספר סיפור מקדים לסיפורו של הנרי ג'יימס (סרט רע).כעת תורגם לעברית ספרו של קולם טויבין "האמן", סיפור על חייו של הנרי ג'יימס

בז-מואה (זיין אותי) / וירז'יני דפנט. הוצאת בבל

בז-מואה (זיין אותי) / וירזיני דפנט

ספרות משתנית, כי החיים משתנים, העולם משתנה והשפה משתנה. הספרות ממשיכה לשקף את מה שמעסיק את בני האדם בזמנים ובסביבה נתונה. ואם השפה הכתובה משתנה הרי זה בגלל ששם, מחוץ לספר השפה השתנתה.

האישה הגלובלית / ברברה אנרייך, ארלי ראסל הוכשילד. הוצאת בבל

האישה הגלובלית

בספר האישה הגלובלית מובאים סיפורים ומחקרים על נשים שעזבו את ארצן המקורית. פיליפינים בנגלדש סרי לנקה, ועוד ועוד. כולן עזבו משפחות וחיי עוני כדי להתפרנס במערב. במקרה הטוב הן מקבלות עבודה כמטפלות בילדים לא להן. במקרה הרע הן הופכות להיות משרתות, למרות התואר עוזרת בבית.

היצקוק / טריפו

באיחור קטן של ארבעים שנה נותנת לנו הוצאת בבל מתנה יפה לסוף התחלת שנה. ספרו המצוין של טריפו על היצ'קוק. ספר חובה לכל חובב קולנוע וכל מי שרוצה לדעת קולנוע מה הוא באמת. בראיון בן 50 שעות יושבים השניים וטריפו מראיין ומדבר עם היצ'קוק, לכאורה על שאלות טכניות, על ניתוח מקצועי של הסרטים אך באמת על המרכיבים העושים סרט לסרט טוב.

כשהתאגידים שולטים בעולם / דיוויד קורטן

הספר כתוב בבהירות אך אינו קל לקריאה. בוודאי לא כולו בבת אחת. לא תמצאו בספרו את הקסם הרטורי של "בלי לוגו" (נעמי קליין) המציגה את רעיון ה"מותג" והנזקים שהוא גורם. אין כאן את האגרסיביות של "שיבוש תרבות: ביטול הקוליות של אמריקה" של קאלה לאסן הקורא למלחמת תרבות של ממש, וגם לא את הסיפור הנוגע ללב שבספר "כלכלה בגרוש איך (לא) להסתדר באמריקה" שכתבה ברברה ארנרייך, המספר על עולמם הנוגה של המשתכרים שכר מינימום בארצות הברית.

המציאה / נדין גורדימר

שמה של נדין גורדימר לא זר לנו לחלוטין. כמה מספריה תורגמו בעבר לעברית. לא מספיק כדי שאפשר יהיה לשפוט ולהבין למה זכתה בפרס נובל בשנת 1991. גורדימר נולדה בשנת 1923 מה שעושה אותה לגברת מכובדת ביותר וזה ספרה האחרון בינתיים.

הנצפים ביותר

.