אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

וירג'יניה וולף


כתיבה נשית – מי מפחד מוירג´יניות? עיתון 77

גיליון מיוחד של "עיתון 77" מאוקטובר, 2009 בעריכת תמר משמר

מה צריכה אשה נאותה לעשות על פי יודית שחר? איזה עונג צרוף מעניקה נגה אלבלך?, למה ברכה סרי חושבת שאין לבוא לעולם בדרישות?, מי המותק של סיון בסקין? את מה יונית נעמן מדמה לקלמנטינה?, מה היא אמנות התחליפ על פי נורית זרחי? ועוד הרבה מן החומר הטוב הזה שהוא שפע המצפה להתגלות בפניכם בגיליון החדש של "עיתון 77" מאוקטובר, 2009 בעריכת תמר משמר.

כך מתארת העורכת את מטרות הגיליון המיוחד והחגיגי:

חדר משלה – על אמנות נשים ופמיניזם

חדר משלה – על אמנות נשים ופמיניזם

"אישה צריכה חדר משלה והכנסה קבועה כדי ליצור" המשפט שהיווה את הרעיון המרכזי במסה שכתבה וירג'יניה וולף ב1929 "חדר משלך" היה בעצם אבן היסוד לחשיבה האמנותית-פמיניסטית והוא רלוונטי לגמרי כחשיבה בסיסית לחופש אמנותי לנשים גם היום. חדר משלך - נכתב בעקבות הרצאות שנתנה הסופרת וירג'יניה וולף בפני קהל נשים (שהורשו אז להיכנס להרצאות עם אישור מיוחד, מעט טרם קבלת זכות הבחירה לנשים באנגליה) באוקספורד. אבני היסוד של החשיבה המגדרית באמנות ויצירה נשית מבוססים על אותו משפט של וירג'יניה וולף

השעות, ספר- סרט

השעות, ספר- סרט

ראשונה הייתה וירג'יניה וולף; שני היה ספרו של מייקל קנינגהם, "השעות". שלישי היה סרטו של סטיבן דולדרי באותו שם. מוטיב השילוש בהקשר הזה יחזור שוב ושוב.

וירג'יניה וולף / מרת דאלוויי. הוצאת זמורה ביתן

וירגיניה וולף / מרת דאלווי

לפני כמה חודשים הוצג בארץ בהצלחה רבה הסרט "השעות" שבמרכזו עומדת דמותה של וירג'יניה וולף וספרה: "מרת דאלווי". כעת עם הצלחת הסרט יצא מחדש בדפוס הספר שעליו מתבסס הסרט ואליו הוא רוצה להידמות.

הנצפים ביותר

.