אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

טבעונות


על בעלי חיים, בשר, ומה שביניהם - הגיע הזמן לגיבוש קודקס אתי בנושא בעלי החיים למאכל

לבעלי חיים אין היכולת להתגונן כנגד האדם כי הם קניינו. אם הוא חפץ להשתמש בהם לכל דבר, כמזון למשל, או כמענה לכל שגיונותיו האחרים הוא רשאי לעשות זאת. האדם של המאה החדשה, המאה העשרים ואחת, שהעלה על נס את זכויות בעלי החיים כנושא לדיון ציבורי, עדיין מסרב לראות ולהכיר בעוול שמאיר כמגדלור בחושך: תעשיית הבשר.

בית מטבחיים. קרניזם: למה אכילת בעלי חיים היא נושא צדק חברתי

קרניזם: למה אכילת בעלי חיים היא נושא צדק חברתי

קרניזם היא מערכת אמונות, או אידיאולוגיה, התומכת בטענה שאנשים נועדו לאכול בעלי חיים מסוימים. המונח נטבע על ידי ד"ר מלאני ג'וי, פסיכולוגית חברתית אמריקאית, מפורסמת בספרה "מדוע אנו אוהבים כלבים, אוכלים חזירים ולובשים פרות". מונח זה מציין את ההיפך מטבעונות. הסברה הרווחת היא שרק טבעונים וצמחונים מביאים את אמונתם לשולחן האוכל, אך כאשר אכילת בעלי חיים אינה הכרח הישרדותי, כפי שקיים כיום ברוב המקומות בעולם, זוהי בחירה, ובחירות נובעות תמיד מאמונות. רוב האנשים, למשל, אוכלים חזירים אבל לא כלבים, משום שאין להם מערכת אמונות כאשר מדובר בבעלי חיים לאכילה.

פילוסופיית הטבעונות בראי הצדק

פילוסופיית הטבעונות בראי הצדק

בני אדם מחויבים לחובות הצדק של בעלי החיים בדיוק כפי שהם מחויבים לחובות הצדק כלפי בני האדם. הראשונה בחובות אלו היא החובה להימנע משימוש בבעלי חיים וצריכת מוצרים מן החי, ויש להעניק ליצורים החיים את הזכות לחיות באופן התואם את כבודם כיצורים חיים.

4 סוגי טבעונים נכנסים למסעדה גרוזינית טבעונית...

מסעדה גרוזינית טבעונית - מפגש פסגה עם מסקנות מעניינות

לפני כמה שבועות קראתי שיש אתר חדש שמשדך בין טבעונים, סיפרתי לחבריי בעת שישבנו לאכול במסעדה גרוזינית טבעונית בתל אביב. חלק מחבריי עדיין רווקים, כמוני, וחשבתי ששיתוף בתגלית שלי יעזור גם לי וגם להם למצוא אהבה עם פרטנר/ית כמוהם/ן - טבעוני.

הנצפים ביותר

.