אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מחלות מין


זיבה

מהי זיבה?

זיבה מגיעה מהמונח הלטיני gonorrhoia, שפירושה 'זרע' – gonos ו'זרימה' – rhoel. זהו זיהום חיידקים אשר מועבר באמצעות מגע מיני שנוטה לתקוף את הקרומים הריריים של הגוף. החיידקים הנמצאים בחללי הגוף החמים והלחים של נשים וגברים, מדבקים מאוד.

טיפול לייזר בקונדילומה

במהלך השנים, פותחו טיפולים רבים ושונים לקונדילומה, וכולם נועדו להרוס את נגעי הווירוס, אך למרבה הצער, לא ניתן לחסל את הווירוס באופן מוחלט, והוא נוטה להישנות גם ללא חשיפה חוזרת. אחד הטיפולים המומלצים הוא טיפול בלייזר.

קונדילומה - טיפול בקונדילומה ותיאור

קונדילומה - טיפול בקונדילומה ותיאור

קונדילומה הוא מצב רפואי המתבטא ביבלות חיצוניות אשר מופיעות על אזורים שונים באיברי המין, כגון באזור פי הטבעת, בתוך הנרתיק, בצוואר הרחם העליון או בשופכה הגברית. זוהי יבלת ורדרדה בדרך כלל והמצב עלול להגיע לעיתים ללא תסמינים כלל, או שהוא מתבטא בתסמיני גירוד, תחושת צריבה, רגישות, כאב בעת קיום יחסי מין או תכיפות במתן השתן.

מחלות מין

מחלות המועברות באמצעות מגע מיני, קיימות מזה אלפי שנים והן ידועות אף כמחלות מין, אלו הן מחלות אשר מועברות מאדם אחד למשנהו באמצעו מגע מיני, ולעיתים באמצעות מגע באיברי המין. הזיהום עלול להיות מועבר באמצעות יחסי מין רגילים, מין אוראלי ומין אנאלי. מספר מחלות המועברות במגע מיני עלולות להתפשט גם כתוצאה משימוש במחטי סמים, מאם לתינוק, במהלך הלידה או בעת ההנקה, ובאמצעות עירויי דם.

הנצפים ביותר

.