אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

פול אוסטר


4321 / פול אוסטר

4321 / פול אוסטר

כתיבתו של פול אוסטר מענגת מתמיד, סוחפת, קריאה ומעוררת עניין, קצת דיקנסית-קפקאית במובן החיפוש התמידי המלנכולי, בעיר אמריקאית אך אפרורית ומסתורית כמו עיר אירופאית ברומנים הקלאסיים. גם רוחו של היינריך פון קלייסט שורה על הרומן, בעיקר למי שהתוודע לחיבתו הגדולה של אוסטר לפון קלייסט באחד ממכתביו ל ג'.מ. קוטזי.

פול אוסטר / Report from the Interior

פול אוסטר / Report from the Interior

על פול אוסטר כתבתי רבות. בכל שנה בערך הוא מפרסם ספר ואני, מכורה שכמותי, ממהרת לרכוש ולקרוא. וגם לכתוב. עשרים ושניים מספריו תורגמו לעברית. סופר פורה שכל ספר שלו הופך מיידית לרב מכר. בין ספריו, חמישה ספרי זיכרונות!!. Report from the Interior, ספר זיכרונות חמישי, הוא המשכו הישיר של ספר הזיכרונות הקודם שלו: יומן חורף. נראה כי לאוסטר יש הרבה מה לכתוב על עצמו, ובספר זה הוא מבטיח לנו על מפגש בין העולם הפנימי שלו כילד לעולם החיצוני.

קוטזי - אוסטר / כאן ועכשיו - מכתבים 2008-2011

קוטזי - אוסטר / כאן ועכשיו - מכתבים 2008-2011

כמה מרגש להיתקל בספר שהוא כולו חליפת מכתבים בין שני ענקי ספרות, שעדיין חיים. ג'.מ קוטזי, בן 73, חתן פרס נובל לספרות, יליד קייפטאון שבדרום אפריקה. פול אוסטר, בן 66, זוכה פרס פוליצר, יליד ברוקלין. שניהם נפגשים לראשונה בפברואר, קוטזי הראשון ששלח את המכתב ביולי אותה שנה, ומאז הם מתכתבים ביניהם. שניהם טכנופובים, לאוסטר בכלל אין טלפון סלולרי וגם אין לו אי מייל, לכן הם מתכתבים דרך הפקס, או שלפעמים קוטזי כותב אי מייל לאשתו של אוסטר, סירי, ומבקש ממנה להעביר לבעלה. חליפת המכתבים הזאת מתועדת עד 2011, שני סופרים ענקים שהופכים לחברים טובים.

יומן חורף / פול אוסטר

יומן חורף / פול אוסטר

יומן חורף של פול אוסטר הוא ספר קטן ודי קצר, 200 עמודים, מסופר בגוף שני יחיד – אתה – שלא ברצף כרונולוגי כלשהו, כי אם רצף אסוציאציות, קטעים במהלך חייו של אוסטר הסובבים סביב אימו והשפעתה על חייו. הוא פותח את הספר בנקודת זמן 3.1.2011 – חודש בדיוק לפני יום הולדתו השישים וארבע - כף רגל קרה נוגעת ברצפה קרה - וביד מלטפת הוא חוזר לעברו, לאהבותיו, אובדניו, סודותיו, חדריו - הפיזיים והמנטליים, האינטימיים ביותר. הוא חושף בפני הקורא את חייו, מילדותו המוקדמת לחייו המאוחרים. ולמרות שהספר כתוב קטעים לא רציפים יש בו רגעים מרגשים באמת, אף על פי שחלקם כתובים כרשימות אינסופיות.

הנצפים ביותר

.