אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

רעלת הריון


רעלת הריון: האם מתקרב פתרון התעלומה ?

האם מתקרב פתרון התעלומה ?

פרופ' רון גונן

רעלת הריון, הינה אחד הסיבוכים הקשים בהריון, ואחת מהסיבות המובילות לתמותה ותחלואה של האם והעובר. תסמיני המחלה כוללים יתר לחץ דם, הפרשה מוגברת של חלבון בשתן ולעיתים גם פגיעה במערכות שונות בגוף כמו הכבד, הכליה והמוח. נכון להיום, הגורם לרעלת הריון אינו ידוע, והמחלה, המכונה "המחלה של התיאוריות", נחשבת לתעלומה רפואית שטרם נפתרה. על המחלה, הסיכון והפתרון המסתמן

רעלת הריון: מחקר חדש קובע כי צריכת סיבים תזונתיים מקטינה את הסיכון

מחקר חדש ומקיף שנערך באוניברסיטת וושינגטון בשיתוף המרכז הרפואי השוודי בארצות הברית, בדק את הקשר בין צריכת סיבים תזונתיים לבין הסיכון לפתח רעלת הריון. במסגרת המחקר נבדקו נשים שביצעו מעקב הריון במרפאות המרכז הרפואי השוודי ובית החולים הכללי של טאקומה בסיאטל וטאקומה בוושינגטון. החוקרים עקבו אחר 2,420 נשים בהריון וגילו כי 46  נשים מתוכן, פיתחו רעלת הריון במהלך התקופה שבין דצמבר 1996 ועד סוף שנת 2002. המעקב כלל מילוי שאלון תזונתי מפורט שעסק בתדירות אכילת 121 סוגים של מאכלים שונים.

מחקר חדש קובע כי מיגרנה מגבירה את הסיכון לרעלת הריון

מחקר חדש קובע כי מיגרנה מגבירה את הסיכון לרעלת הריון

מחקר חדש, שנערך במכון לרפואה קדם הריונית בלימה שבפרו, בשיתוף בית החולים דוס לוס מאיו אף הוא בלימה שבפרו, קבע כי נשים הסובלות מכאבי ראש ומיגרנה נמצאות בסיכון גבוה לחלות ברעלת הריון. מיגרנה, הינה תופעה שכיחה של כאב ראש חמור הנגרם לרוב כתוצאה משינויים בזרימת הדם במוח הגורמים להתרחבות או לכיווץ של עורקים בבסיס הגולגולת. ארגון הבריאות העולמי הגדיר את המיגרנה כמצב תחלואה כרוני הפוגע בכ - 18% מהנשים ובכ - 6% מהגברים ברחבי העולם. המחקר בחן את הקשר שבין הופעת מיגרנה בנשים לבין הריון בסיכון וקבע כי קיים קשר הדוק ביניהם.

הנצפים ביותר

.