אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הטרדה מינית


שלט באוטובוס. נו, באמת. באדיבות: עטרה ביילר

הטרדה מינית, דווקא?

צריך להפסיק לשחק ב'אנחנו והם' כי אין דבר כזה. הכוח לשנות מצוי בידי מי שהוטרד והושפל. ויש הטרדה אתנית, גזענית, מעמדית, דתית ועוד רבות ומשובחות. כולן חוששות מהמהפכה כי הן 'רוצות לשרוד. וזו חובתנו לא לתת להן.

הטרדות מיניות: כנס בנושא מניעה וטיפול

תנועת הקיבוץ הדתי עורכת כנס בנושא מניעה וטיפול בהטרדות מיניות

הכנס יעסוק בדרכי ההתמודדות של הקהילה ומערכת החינוך עם הטרדות מיניות –

האם ואיך ניתן להכיל בקהילה את התוקף ואת הנפגע?

תנועת הקיבוץ הדתי עורכת כנס שיוקדש לדרכי המניעה והטיפול בהטרדות מיניות. בכנס, שיערך ביום שלישי, כ"א בכסלו, 8 בדצמבר, בקבוצת יבנה, ישתתפו מזכירי הקיבוצים, רכזי חינוך, רכזי ועדות צעירים, מורים ומחנכים, רכזות גיל הרך וגורמים נוספים בקיבוצים ובתנועה.

זילות המתקפה על חוק הטרדה מינית

הקמפיין התקשורתי לטובת חיים רמון מסתייע בטענת "זילות" השימוש בחוק נגד הטרדה מינית. מייצגי טענה זו חרדים, לכאורה, לכבודו ולמעמדו של החוק ולטובת הנשים. הם טוענים שאם ייעשה בחוק שימוש מוגזם יבוא הקץ על סיכוייהן של נשים, הנמצאות בכפיפות למעסיק, מפקד, ממונה, ליהנות מהגנת החוק, כאשר "באמת" יזדקקו לו. המבקרים, גברים ונשים, מדגישים עד כמה "החוק חשוב ועד כמה, לטובת הנשים, יש לשמור עליו מפני זילות". יש המתייצבים לצד חשודים "מפורסמים" בהטרדה מינית, וטוענים שלטובת מעמד החוק יש למתן את חריפותו.

הטרדות מיניות, מעשים מגונים ובעילות אסורות בהסכמה – קיץ 2006

לאחר שמונה שנות קיומו של החוק למניעת הטרדה מינית צמח בישראל דור של נשים שיותר ויותר מהן מוכנות לעמוד על זכויות האדם שלהן ולהאבק כנגד תוקפיהן.

ההטרדה המינית הראשונה שלי

את המטריד המיני הראשון שלי לא אשכח לעולם. מפעם לפעם הוא פורץ לתודעתי-מעלת- האבק ומזכיר נשכחות. הייתי צעירה ובוטחת, הוא היה, כמובן, הבוס. המשרד היה קטנטן, שניים על שניים כזה, סניף צפוני של חברה ארצית גדולה.

הנצפים ביותר

.