אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הוצאת פרדס


גשם / מילה קידר, הוצאת פרדס, 2016, 245 עמודים

גשם / מילה קידר

זהו סיפור על עולה מרוסיה ועל העלייה הרוסית אך העמדתה מנגד של ענבר ההרסנית מדגישה את האוניברסליות שבו. כל מי ששואף להצליח כאמן גדול, פושקין/אוקיף או לא כלום, ולא עולה בידו להגשים את חלומותיו חייב, אם ברצונו להמשיך לחיות, להתפשר עם המציאות, למצוא חלופות

היהודי היפה / עלי אלמקרי, הוצאת פרדס, 172 עמודים, מערבית: יהודה שנהב שהרבני

היהודי היפה / עלי אלמקרי

שניר פלג, בעל בלוג ואתר לביקורות ספרים, מתארח באימגו ברשימת ביקורת לספר "היהודי היפה"

אזרחות על תנאי, על אזרחות וחקיקה פוגענית, עורכים: שרה אוסצקי לזר, ויוסף ג'בארין, הוצאת פרדס , 2016, 512 עמ'

הנגזרות האימננטיות של ישראל כ(אי)-מדינת לאום דמוקרטית

עורכי הספר מקדימים ומציינים שמסוף שנת 2012 ולאורך שנת 2013 פעלה במכון ון ליר בירושלים קבוצת דיון ומחקר בין תחומית בשיתוף פעולה עם המרכז היהודי ערבי באוניברסיטת חיפה ועם דיראסאת, מרכז ערבי למשפט ולמדיניות, ששמה לעצמה למטרה לבחון את ההשלכות והתהליכים של הצעות החוק וחקיקה ביחס למערכת המשפט ולארגוני החברה האזרחית, שנתפסו כפוגעת במיוחד בציבור האזרחי הערבי בישראל.

שם של התחלה / מאת אופיר עוז

שם של התחלה / מאת אופיר עוז

קווי דמיון רבים נמתחים בין הרומן "מעקב" מאת עפרה עופר אורן לבין הרומן "שם של התחלה" מאת אופיר עוז, גם אם התקופות שבהן מתרחשות עלילות שני הספרים שונות. גם בספרו של עוז, כמו בזה של עופר אורן, מדובר בעלייה לארץ שהיא כסמל להתחלה חדשה. חלקי פאזל המצטרפים לתמונה שלמה לקראת סוף הספר שבו מתחולל גילוי מרעיש, הצגת תופעה מזעזעת שאי אפשר לדבר עליה בלי לחשוף את סוד הספר, הצבת סוגיית הבחירה האישית לעומת משקלו הכבד של הגורל – גם אלה רכיבים דומים בשני הרומנים אשר מבקשים קריאה שנייה, יודעת דבר, שתהייה בהכרח שונה מההיכרות הראשונית.

מרים הראל / הכנפיים של גולדי

מרים

מרים הראל / הכנפיים של גולדי. הוצאת פרדס, 126 עמ'.

הוורד הלבן / ינינה אלטמן. הוצאת פרדס

הוורד הלבן / ינינה אלטמן

ינינה אלטמן מביאה את קורותיה של קבוצת הוורד הלבן. מסתבר שהייתה התנגדות עממית, קטנה ומסכנת חיים גם במגזר האזרחי. ובתוך סיפור הקבוצה הזאת מסתבר, אם כי אלטמן איננה מרחיבה שהיו עוד קבוצות קטנות שפעלו. חלקן דתיות חלקן קומוניסטיות. מסתבר שהייתה התנגדות, גם אם לא סוחפת

אילנה גרף: לא בובות

לקראת אירועי יום האישה הבינלאומי מתקיימת בגלרייה של הוצאת הספרים "פרדס" תערוכת יחיד של ציוריה של האמנית אילנה גרף.במבט ראשון הציורים של אילנה נראים "עדינים" , שקופים, אך מבט מעמיק ומחפש של המתבונן יאפשר לראות טקסטורות פנימיות שהיא יוצרת תוך עירוב חומרי ציור שונים וטכניקות שלעיתים היא "ממציאה" לבד תוך כדי עבודה, ולגלות את העוצמה המסתתרת בהם.

נורית פלג / אהבה על גלגלים

נורית פלג שייכת לזן החדש של הסופרים והמשוררים שצומחים מן האינטרנט

פגומות

בספר חושפני ומרגש זה מגוללת המחברת את מאבקה להצלת רחמה מכריתה לאחר שהגידולים השפירים (מיומות) יצאו מכלל שליטה ונעשו סימפטומטיים, והיא הפכה מאישה בריאה למועמדת שסירבה להשלים עם גזר הדין הרפואי ולעבור את הניתוח המסרס.

הנצפים ביותר

.