אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ילדים


ילדים

כיצד בוחרים נכון גאדג'טים לילדים

בעידן של היום, אפשר לראות אותם בכל מקום כמעט והם משמשים מבוגרים וצעירים כאחד. הגאדג'טים, המוצעים בחנויות השונות, לא תמיד נועדו לספק מענה לצורך מסוים ובמקרים מסוימים אפילו ניתן לוותר עליהם (הם לא בגדר חובה), אבל הכיף שהם מציעים ויכולתם להפוך את חיינו למהנים וקלים הרבה יותר, הופכים אותם לפתרון, שבו בוחרים רבים. ישנם מגוון של גאדג'טים לילדים, המוצעים במחירים שונים.

ילדים לומדים לצייר ולכתוב

יצירתיות היא גשר ללמידה. כשילד יצירתי וסקרן, הוא יכול למצוא תשובות לבעיות כגון איך לשמור על מגדל הקוביות מנפילה. יצירתיות מסייעת לילד ללמוד להתחשב, להביע סקרנות ולהיות בטוח בהמשך דרכו, כשהוא מתחיל את הלימודים.

הפרעות נפשיות בילדים

הפרעות ניתוק ותקשורת בקרב ילדים

הפרעת ניתוק היא הקשר העמוק שנוצר בין ילד לבין המטופל העיקרי שלו, המשפיע עמוקות על התפתחותו ועל יכולתו לבטא רגשות ולפתח מערכות יחסים. הורים לילד עם הפרעה זו, משקיעים מאמצים מרובים למציאת השיטות להתחברות עם הילד. יחד עם זאת, עם הכלים הנכונים, השקעת מאמץ ממוקד, סבלנות ואהבה, ניתן לטפל במצב.

הבנת בעיות תקשורת

ילדים עם הפרעות אלו או עם הפרעות ניתוק מתקשים ביחסים חברתיים ובהתמודדות עם רגשותיהם. התוצאה היא חוסר אמון וערך עצמי, פחד מקרבה, כעס, וצורך להיות בשליטה. ילד עם הפרעת ניתוק מרגיש לבד ולא בטוח.

כיצד לגדל ילדים בעלי מוטיבציה?

כיצד לגדל ילדים בעלי מוטיבציה?

כל ההורים רוצים שילדיהם יקבלו ציונים טובים בבית הספר. אך מה שחשוב יותר מציונים טובים, הוא איכות חיים. מחקרים מראים שאנשים שמבינים מספיק במתמטיקה כדי להתמודד עם משכנתאות ומיסים, שמבינים כיצד משפיעים הכוחות הכלכליים והפוליטיים על חייהם האישיים, שיודעים משהו על טבע ומדע, שיכולים להשתמש במורשת האנושית של אמנות וספרות כדי להבין את החיים, חווים חיים עשירים יותר, מאושרים יותר, מקבלים החלטות טובות יותר ונחשבים לאזרחים אחראים יותר.

כיצד לתקשר עם ילדים על מיניות

כיצד לתקשר עם ילדים על מיניות

הורים נאבקים לעיתים קרובות בדיון בלתי נמנע עם ילדיהם לגבי מין. אין ספק, כי מיניות היא אחד הנושאים הקשים ביותר עימם הורה צריך להתמודד כשילדיו מגיעים לגיל ההתבגרות. במהלך שנות בית הספר היסודי המוקדמות, הענין הטבעי של הילדים בגופם מתחיל להתבטא, לפחות בחלק מהזמן. הם עסוקים בפיתוח מיומנויות חברתיות ופיסית במגרש המשחקים ובמגרש הספורט, והענין שלהם במין בגילאים אלו עשוי להשתנות במידה רבה.

סמכות הורית: יסודות

סמכות הורית: יסודות

סמכות הורית נשענת על שני יסודות: כוח המנהיגות לכוון ילד לפעול על פי הדרכת ההורים, וכוח ההוראה לחנך את הילד על פי התנהלות חכמה, לפחות על פי תפיסתם. בשני המקרים הורים שואפים להשפיע על בחירות הילד. הם מבקשים להשתמש בהשפעה זו על מנת לתמוך באחריות העצומה הכרוכה בטיפול היומיומי של הילד, וצמיחתו הבריאה. פנייה לקבלת אבחון וטיפול פסיכולוגי לילדים, כמו גם להורים, מתבצעת עם התרחשות שינויים התנהגותיים משמעותיים אצל הילד. בני נוער עלולים לגלות סימני מצוקה המתבטאים בפחדים, בכי, הפרעות שינה, גמגום או טיקים.

פעילות ילדים לפורים

חג פורים מתקדם לעברנו בצעדי ענק ו אוטוטו הו א כ אן עם שלל פעילויות לילדים בכל הגיל אים. בכדי שתוכלו לקבל קצת השר אה אספנו עבורכם רשימת רעיונות קצרה לפעילויות מדליקות ופופול אריות במיוחד לפורים.

· תחפושות – כן,כן התחפושות הן לל א ספק הפעילות המובילה בחג וחשוב לעשות אותה מהנה ומצחיקה ככל ה אפשר, נסו להזמין כמה ילדים להתחפש יחד, כנסו את כול בני המשפחה לדיון על תחפושות, כול פעילות שתגרום לקטנים להיכנס לרוח החג הי א פעילות מבורכת ופתיחה טובה שמגדילה את הסיכויים של כולם ליהנות מחג שמח ב אמת.

ילדים מעבירים בקבוק אלכוהול

אלכוהול וילדים: זו ילדותי השתויה

שתיית אלכוהול היא המרכיב המרכזי ברוב צורות הבילוי בקרב בני נוער. היא זו שתקבע עבורם לרוב האם האירוע מוצלח יותר או פחות, “שווה” יותר או פחות, “זורם” יותר או פחות. אם תשאלו את בני הנוער תגלו שהמוטו השולט מבחינתם הוא “אם לא שותים לא נהנים”. אלכוהול הפך לשם נרדף להנאה, לקוּליות, לחבר’ה, לגיל הנעורים. דפוסי השתייה של בני הנוער מאופיינים בשימוש באלכוהול זול שהם מערבבים אותו עם מיצים, עם משקאות אנרגיה מסוגים שונים, ולפעמים גם עם בירה. בבסיס תרבות השתייה, מתבטאות התחרותיות והכמיהה לסיפוקים מיידיים וכן הרצון להשתייך לקבוצת השווים ולהשוויץ בפני החבר'ה.

שפה פיגורטיבית אצל ילדים המאובחנים בספקטרום האוטיסטי – תיאוריות מרכזיות

שפה פיגורטיבית אצל ילדים המאובחנים בספקטרום האוטיסטי – תיאוריות מרכזיות

מטרת המאמר הנוכחי הנה להציג סקירה קצרה של 3 תיאוריות מרכזיות באוטיזם המתמקדות בהבנתם של תוצרי שפה פיגורטיבית (שפה ציורית) כגון: דימויים, מטפורות ואירוניה ובהבנתם של מצבים מנטאליים וחברתיים. אוטיזם הנה הפרעה נוירו-התפתחותית רחבת היקף הנמשכת לאורך חיי הפרט והמאופיינת בליקויים בתקשורת, בהדדיות חברתית ובקיומם של תחומי עניין מוגבלים החוזרים על עצמם. מידת החומרה של התסמינים ואופי התבטאותם שונה במידה רבה אצל פרטים המאובחנים כבעלי אוטיזם. כמו כן, קיימים שינויים בפרוגנוזה במהלך התפתחות הפרט.

טיפים לחזרה נעימה ובטוחה ללימודים

טיפים לחזרה נעימה ובטוחה ללימודים

כמו היציאה לחופש הגדול, גם החזרה ללימודים היא מאורע מיוחד ומרגש עבור הילדים וגם עבורנו ההורים. חופשת הקיץ תגיע לקיצה השנה יותר קרוב משציפינו ושנת הלימודים החדשה - תשע"ד תתחיל ביום שלישי - 27.08.2013. לאחר חופשה ממושכת ויש שיגידו ארוכה מידי, יש להכין את הילדים לכניסה ברגל ימין אל הכיתה החדשה. ד"ר סוזי קגן, יועצת פסיכולוגית בכירה, בעלת קליניקה לטיפול זוגי ומשפחתי ומרצה באוניברסיטת בר- אילן, מעניקה טיפים והמלצות לחזרה נעימה ובטוחה לשנת הלימודים המתקרבת:

מזון מהיר נגד תזונת ילדים בריאה

מזון מהיר נגד תזונת ילדים בריאה

אנחנו נמצאים במאה העשרים ואחת, עידן בו מזון מהיר זמין בכל רחבי העולם, וניתן לראות אותו בכל מקום. אך מה הן העובדות המדויקות לגבי סוג מזון זה? וכיצד הוא משפיע על ילדים? עבור הורים רבים, הקניית הרגלי אכילה בריאים לילדים הוא מאבק. עם הקצב הקדחתני של חיי היומיום המשפחתיים, ועם יותר נשים שעובדות במשרה מלאה, אפילו ההורים בעלי המודעות הגבוהה ביותר לבריאות, מוצאים עצמם לוקים בחסר כאשר זה מגיע להרגלי אכילה בריאים.

לא רק שניצל - גיוון הרגלי האכילה של ילדיכם

לא רק שניצל - גיוון הרגלי האכילה של ילדיכם

אצל ילדים רבים נושא האוכל הוא סוגיה רגישה. ילדים רבים לא אוהבים לאכול באופן כללי ועוד רבים מהם לא ממש אוהבים לגוון. העדר הגיוון עלול להיות נושא בעייתי זאת משום שילדים מוכרחים לקבל את כל אבות המזון, הויטמינים, המינרלים וכל יתר הרכיבים שהם זקוקים להם. מאחר ואי אפשר לקבל את כל הרכיבים החיוניים בסוג מזון אחד חשוב מאד לגוון ולאכול מכמה שיותר סוגי מזון שונים בכדי להרחיב את היריעה.

28 שנה לאסון צומת הבונים - הספד

28 שנה לאסון צומת הבונים - הספד

זה זיכרון שאינו מרפה – וכבר חלפו 28 שנים מאז אותו יום שחור. אוטובוס ובו 38 נוסעים, רובם ילדי בית ספר, עצר לפני מפגש של מסילת ברזל, מפגש עם דרך עפר, וכאן קרה הנורא מכול. נהגת האוטובוס שלקחה עמה ילדי בית ספר בטיול בר מצווה, ילדי בית הספר "ברנר". הנהג התקדמה לפתע אל המסילה, וכל הילדים קפאו על מקומם. האוטובוס נראה עושה דרכו, מבקש להספיק, לחצות את מסילת הברזל. וכל זאת, כאשר צפירות רכבת מתקרבת נשמעו באוויר.

טקס הענקת ספר היצירות של ילדי ישראל המצטיינים בכתיבה

בימים אלה התקיים באולם הסינמטק בתל אביב טקס הענקת "ספר היצירות של ילדי ישראל המצטיינים בכתיבה" ל-65 תלמידי בתי ספר יסודיים, כמניין שנות המדינה, זוכי תחרות הכתיבה הארצית- תשע"ג, המתקיימת, זו השנה התשיעית, במסגרת "אגודת הסופרים העברים בישראל." מניעת מיזם זה היא הסופרת ריקה ברקוביץ – המצליחה בתרומתה, הפקת ספר היצירות וניהול התחרות, לעודד ולהניע רבים מילדי ישראל לעסוק בכתיבה ספרותית.

ציוד לגני ילדים זה לא משחק ילדים

ציוד לגני ילדים זה לא משחק ילדים

פתיחה של גן חדש מלווה בהרבה התרגשות ושמחה. גם התקופה המקדימה מהנה כאשר יש צורך לרכוש ציוד לגני ילדים, לבחור משחקים וצעצועים ולהחליט כיצד ייראה הגן החדש והעיצוב שבו. ישנם פריטי ציוד לגני ילדים שחשוב שיהיו בגן מיד עם הפתיחה החגיגית והמרגשת שלו. כמו למשל שולחנות וכסאות, כאלה המותאמים לגובה הילדים, מיטות תינוק במידה ואמורים להיות בו פעוטות קטנים ותינוקות, ציוד לגני ילדים כמו מתקני חצר ומשחקי חוץ (מגלשות, נדנדות, בתי משחק, כדורים, חישוקים, בריכות מים, ומינים שונים של מכוניות, משאיות ועוד).

כיצד התמכרות לפייסבוק פוגעת במוחם של הצעירים

כיצד התמכרות לפייסבוק פוגעת במוחם של הצעירים

אנשים מפתחים תלות עמוקה יותר ויותר באתרים דוגמת פייסבוק, טוויטר, ווטס-אפ ואינסטגרם. טכנולוגיות אלו משנות את הדרך בה המוח עובד, מונעות מערכות יחסים ארוכות טווח, מעכבות אושר ושגשוג, ומאיימות על ההישרדות האנושית. מומחים בנוירולוגיה מצאו כי הסביבה השתנתה באופן דרסטי בעשור האחרון. רוב האנשים מבלים לפחות שעתיים מידי יום מול המחשב, סגנון חיים זה הביא לשינוי משמעותי ביכולת החשיבה ותפעול המוח לעומת דורות קודמים. חוקרים מצאו כי המוח האנושי רגיש להפליא לעולם החיצוני. חלק המוח אשר קשור לזיכרון, בדרך כלל גדול יותר.

אלבום אימהות | Motherhood Album - תערוכת צילום

אלבום אימהות לילדים אוטיסטים- תערוכת צילום

הצצה נדירה לעולמן של עשר אימהות לילדים אוטיסטים שחושפות חיים שלמים מאלבום התמונות הפרטי שלהן. התערוכה תוצג לראשונה לציבור הרחב החל מ-17/1 בבית מזרחי טפחות ברמת גן. הכניסה חינם. במשך ארבעה חודשים נפגשו עשר אימהות לילדים ולבוגרים על הספקטרום האוטיסטי בגילאי 8-26. אחת לשבועיים הן נפגשו במלון קראון פלזה סיטי סנטר בתל אביב, כדי להתקרב, זו אל זו ואל עצמן, באמצעות התבוננות משותפת בתמונות. ביחד הן חשפו וגילו את העוצמה שיש בכל אחת מהן. כל אחת חזרה לאלבום התמונות האישי שלה וביחד הן התבוננו, צילמו ושיתפו

דמעות של גלידה – מאת שושנה ויג וחיה בנצל, איורים ענבר הולנדר

דמעות של גלידה / שושנה ויג - חיה בנצל

לכתוב ספר לילדים זה לא דבר פשוט. כאדם מבוגר, צריך גישה לילד, להבנתו, לתפיסתו, לעולמו. לא כל ילד הוא ילד מושלם, לא כל ילד הוא ילד בריא, ישנם ילדים חריגים, השונים מהחברה, ולהם הוקדש הספר "דמעות של גלידה" של שושנה ויג וחיה בנצל באיוריה של ענבל הולנדר. להיות ילד חריג בחברה זה דבר קשה. החברה לא תמיד מבינה, ההורים, המורים, בתי הספר, הרשויות, לפעמים נכנסים לטראומה במשך שנים רבות רק מהעובדה שקשה מאד להתמודד עם מאבקי הכוח שיוצרת החברה נגד החריג.

איך להתמודד עם פחדי המלחמה אצל ילדים ?

בימים קשים אלו חווים רוב תושבי מדינת ישראל את מצוקת המלחמה. אזעקות נשמעות ברגעים הכי לא צפויים, ורעמי הפצצות נשמעים בחלקים השונים המצויים תחת איום הרשות הפלסטינית. גם הורים וגם ילדים חשים פחד מתמיד הגורם למצוקה רגשית. ישנם ילדים אשר פוחדים לישון בלילה בחדרם. יש אחרים הפוחדים להתקלח, להיכנס לשירותים או להישאר ולו לרגעים אחדים לבד בבית למקרים בהם ההורה נאלץ לצאת לקניות או סידורים הכרחיים.

מה לעשות כשהילד גונב כסף ?

ד"ר סוזי קגן, יועצת פסיכולוגית בכירה, בעלת קליניקה לטיפול משפחתי וזוגי ומרצה באוניברסיטת בר- אילן, אומרת כי: התופעה בה ילדים גונבים כסף מההורים הפכה לנפוצה בשנים האחרונות בכל המגזרים. לרוב אנו מוצאים כי התנהגות זו מתרחשת לרוב סביב גילאי 8-11. זהו גיל בו ילדים מוצאים שימוש יעיל בכסף למטרות כגון קניית ממתקים או צעצועים קטנים אותם ניתן לרכוש במכולת או בקיוסק. לרוב ישתפו הילדים את ההורים באוצרות שקנו בכסף ויספרו כי מצאו את הכסף על המדרכה, במדרגות, או במקומות ציבוריים אחרים,.

לחם מזהב, זוהר אביב, סדרת יד הפלא,

לחם מזהב - זוהר אביב מעלה למודעות בעיות חברתיות של ילדים

זוהר אביב, סופרת הילדים המפורסמת, פרסמה בימים אלה ספר חדש. הספר נקרא "לחם מזהב". זהו ספרה החמישים ומשהו של סופרת הילדים האהובה. בספר התייחסות לבעיות החברתיות הנקרות בדרכם של ילדים בגיל צעיר והם אינם יודעים להתמודד עמם. הספר נקרא "לחם מזהב" וייחודו התייחסות לעניים ולעשירים בקרב תלמידי הכיתה וכן למחלת הצליאק, רגישות לגלוטן, ממנה סובלים מקצת הילדים.

צעצוע של תחבורה

משחק בצעצועים הוא צורך ביולוגי מולד המשותף לבעלי חיים, לתינוקות ולבני אדם בוגרים. כלי תחבורה אינם משרתים רק צרכים שימושיים ותכליתיים, הם גם סוג של צעצועים המשרת צרכים שכליים ורגשיים.

ילדים כמגן אנושי

אנו עמדנו לספר לקוראים הכיצד החמאס בעזה משתמש בילדים שם כמגן אנושי במלחמתם כנגד חיילינו. אז זהו שזו אך כותרת נאה לעובדה כי איננו שונים הרבה מהם, גם אנו משתמשים בילדים כ"מגן אנושי", כספין להשגת מטרות אשר אמנם ישנה מעורבות ושייכות של ילדים בהן אך רק באורח עקיף, כאשר אנו מציבים הילדים בקדמת הבמה, בעודנו נחבאים מאחורי גבם הצנום באורח פחדני וצבוע, להשגת מטרות שאנו וודאים, כי על פניהן, לא תשפענה רבות על הדעת הציבורית באם אך היינו מביאים דברים כהווייתם ולא באמצאות סחרירי הילדים.

אומנויות לחימה לילדים

בעולם המודרני, אומנויות לחימה הן דבר שכל אחד יכול ללמוד. עבור הילדים, אומנויות לחימה יכולות להיות הרבה דברים. זה דרך מצוינת עבור הילדים לשמור על כושר, ללמוד להגן על עצמם מפני תוקפים, להגביר שליטה עצמית וביטחון עצמי. פרט להיותן ספורט לכל דבר, אומנויות לחימה הן בראש ובראשונה מסגרת חינוכית בה לומדים התלמידים בכל שכבות הגיל כי אומנויות לחימה נועדו לתת יכולת הגנה בלבד וכי אסור לעשות בהם שימוש התקפי ואכן,הילדים הלומדים אומנויות לחימה מפנימים זאת ולא רק שאינם נוטים לאלימות בבית הספר אלא ההיפך: הם נמנעים ממנה ובולטים דווקא בחוסן נפשי, יכולת איפוק, כושר מנהיגות ומעורבות חברתית חיובית.

מי שומר על הילדים ברשת?

האינטרנט יכול להיות דבר נפלא כשזה מגיע לאתרי חדשות אמינים (אם זה מגיע לידי כך), לאתרי תרבות, לאנציקלופדיות חופשיות, לאתרי מפגשים, צ'אטים ופורומים וכן, אפילו לאתרי סקס. הבעיה מתחילה כשהדבר נעשה באופן בלתי מנוטר ובלתי מוגדר.

הנצפים ביותר

.