אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הרשות הפלסטינית


לוחמי גרילה של החזית העממית לשחרור פלסטין, 1969.

יסודותיה הבסיסיים של לוחמת הגרילה: מאו זה דונג, אש"ף והחיזבאללה

לא אחת אנו שומעים בכלי התקשורת האלקטרונים וקוראים בעיתונות הכתובה על לוחמת הגרילה שמנהלת הרשות הפלשטינאית נגד כוחות צה"ל ביש"ע. לפיכך, מן הראוי שנבין את פשרו של המושג "לוחמת גרילה"

ציפי לבני האויב החדש של הפלסטינים

ציפי לבני, שרת המשפטים הישראלית העומדת בראש צוות המו"מ עם הפלסטינים הפכה כעת למטרה להתקפות של הפלסטינים. לבני היא "היונה" בהא הידיעה בקבינט אבל דעותיה המתונות ותמיכתה בפיתרון של 2 מדינות לא נותנים לה חסינות מפני המערכה נגדה שהחלו בה הפלסטינים. הרשות הפלסטינית טוענת לפתע שלבני אינה מתאימה לניהול המו"מ ויש להחליפה. כלומר, אם ישראלי המנהל עם הרשות הפלסטינית מו"מ אינו מקבל את הדרישות הפלסטיניות יש לסלקו מהשיחות בחסות ארה"ב.

סמל הרשות הפלשטינית

הממסד הפלסטיני ורווחתם של הפועלים הפלסטינים

המימסד הפלסטיני אינו דואג לפרנסתם ורווחתם של הפועלים הפלסטינים. מדינת ישראל הקימה ליד מעבר ארז מרכז תעשייתי שסיפק תעסוקה ורמת חיים נאותה להמוני הפועלים הפלסטינים בעזה, כתחליף להעסקתם בתחומי הקו הירוק משום שארגוני הטרור ניצלו את הכניסה לישראל כדי לבצע פיגועים נגד אזרחים ישראלים. שלטון החמאס, מעדיף להשתמש במקורותיו הכספיים ליצור רקטות כדי לפגוע באזרחים ישראלים במקום להקים מרכז תעשייתי אלטרנטיבי כדי לספק תעסוקה לאזרחיו. כתוצאה מכך המריאו נתוני האבטלה ברצועה.

העלילה בדבר רצח עם בפלסטינים מופרכת בידי הלשכה הפלסטינית לסטטיסטיקה

העלילה שישראל מבצעת "רצח עם" בפלסטינים מופרכת ע"י הלשכה הפלסטינית לסטטיסטיקה. מנפרד גרסטנפלד פירסם לאחרונה מחקר חדש. גרסטנפלד הביא בסיפרו משאלי דעת קהל שנעשו במספר מדינות באירופה בהן נשאלו המרואיינים 2 שאלות: * האם ישראל מבצעת בפלסטינים רצח עם? * האם ישראל היא מדינת אפרטהייד? 150 מיליון מתוך 400 מיליון תושבי אירופה המקומיים ענו בחיוב על 2 השאלות

התעמולה הפלסטינית: ניצול לרעה של המדיה

פיליפ אסולין מאשים את הפלסטינים שהפכו את ישראל הדמוקרטית, הנתונה בצבת בין טירנים ואלימות סקטוריאנית , לרע היחיד. האשמות חסרות שחר וניצול לרעה של החמלה הציבורית הפכו את הפלסטינים לקורבנות תמימים למרות שלהאשמות אין כל בסיס בעובדות. תיאור הפלסטינים כקורבנות תמימים במצוקה הפך למפתח להצלחת התעמולה הפלסטינית. הפלסטינים ביימו אירועים קורעי לב על ילדים, והם משתמשים ברטוריקה מניפולטיבית וצנזורה קפדנית וכך הצליחו להפוך את הפלסטינים לקורבנות שלא באשמתם. עיתונאים המקבלים שכר מהפלסטינים מועסקים בגופים בינלאומיים וחברות חדשות.

אבו מאזן והחמאס מנהלים פלירט עם אסד מסוריה

אבו טועמה מגלה שאבו מאזן מנסה להתקרב לנשיא סוריה בשאר אסד. אבל, טוען אבו טועמה, ניסיון זה יביא את אבו מאזן ליחסים קרובים עם אירן, חיזבאללה וקבוצות פלסטיניות ראדיקליות המתנגדים לכל הסדר שלום עם ישראל. אבו טועמה טוען שהוא הבחין בשינוי מדיניות כלפי הקונפליקט הסורי ברשות הפלסטינית וגם בחמאס. הסיבה היא, לדעתו, שהם חוששים שהמצאות באותו צד עם אל- קעידה תעלה להם באובדן האהדה והמימון מאת המערב. בתחילת הקונפליקט היו היחסים בין אסד, הרשות הפלסטינית והחמאס מתוחים. תמיכת החמאס בכוחות האופוזיציה הביאה לסילוק מנהיגיו מסוריה, והעדר תמיכה מצד הרשות הפלסטינית באסד גרם למתיחות בין דמשק לרמאללה.

מאבק הירושה ב-PLO החל

אבו טועמה מדווח על מלחמת הירושה שכבר החלה ב"תנועה לשחרור פלסטין". אין, לדעתו, מחסור במועמדים, כולל מרואן ברגותי המרצה 5 מאסרי עולם בישראל. המאבק מתנהל מאחורי הקלעים בו- זמנית עם קיומו של מו"מ עם ישראל, ולדעת אבו טועמה, היוזמה האמריקנית לחידוש המו"מ הייתה גורם מאיץ במאבק על הירושה. כמו ערפאת, גם אבו מאזן בן ה- 78 מנהל שלטון אוטוקרטי מאז בחירתו לנשיא ב- 2005 . כמו ערפאת הוא הצליח להשתיק את מבקריו ע"י מתן משרות בעלות תקציבים, מזכירות, רכב ומאבטחים ומשכורות עתק.

ההכנות לגיהאד ברשות הפלסטינית

בעוד השיחות על הקמת מדינה פלסטינית לצד ישראל מתנהלות, ברצועת עזה מדברות קבוצות הטרור של החמאס והג'יהאד האיסלאמי על הכנות "לשחרר את כל פלסטין מהנהר עד הים". החמאס והג'יהאד האיסלאמי חוזרים ומצהירים שלאבו מאזן אין מנדט מהעם הפלסטיני לעשות ויתורים כלשהם לישראל. דובר הזרוע הצבאית של החמאס, אבו עוביידה, הכריז שמטרת ארגונו היא לשחרר את לוד, רמלה,אשקלון ושאר הכפרים הכבושים בפלסטין. הזרוע הצבאית של החמאס מונה כמה אלפים של לוחמים והדובר הכריז שהיא מחזיקה בנשק איסטרטגי שיעשה בו שימוש נגד ישראל.

מה אבו מאזן לא אמר בנאומו

אבו טועמה טוען שאבו מאזן מתעלם מגורלם של הפלסטינים בארצות ערב ומתייחס רק למעשי עוול של ישראל והמתנחלים. אחד מראשי הפקידים של הרשות הפלסטינית דיווח בזמן שאבו מאזן נאם באו"ם על כך שמתוך 600,000 הפלסטינים בסוריה 250,000 נאלצו לברוח מסוריה מאז החלה שם מלחמת האזרחים. אחד מחברי ה"וועדה המרכזית של הפתח" דיווח ש- 93,000 מתוכם ברחו ללבנון, מצרים, ירדן ותורכיה, והם סובלים בארצות אלה מתנאים קשים ביותר..

על האפשרות לאינתיפאדה חדשה

הקריאות לחידוש האינתיפדה באות לא רק מהחמאס וקבוצות קיצוניות אלא גם מקבוצות החברות ב"תנועה לשחרור פלסטין" וביניהן הפתח , שבראשה עומד אבו מאזן. השבוע, כותב אבו טועמה, נפגשו ברמאללה נציגי מספר קבוצות ויצאו במערכה ציבורית למען הפסקת השיחות וחידוש האינתיפדה. הפגישה התקיימה לא רחוק ממטהו של אבו מאזן והיא מעידה שגם בחוגים מתונים לכאורה זהו הלך הרוחות. כמה ימים לפני כן, התקיימה הפגנה שבה קראו מפגינים עוטי מסכות לאינתיפדה שלישית. המשטרה לא התערבה מכיון שהיו אלה אנשי הפתח.

בשערי עזה

כנראה שערפאת רואה באנרכיה יתרונות במאבק בישראל. אי אפשר כמעט לנצח את האינתיפדה מפני שאין לה הנהגה פוליטית ברורה. רק השתלטות מחודשת על השטחים , נטילת אחריות לשיטור ולחיי היום יום הפלשתינים ונקיטת אמצעים העומדים בסתירה מוחלטת לאופייה היהודי והדמוקרטי של ישראל יכולים לסייע בצמצום האנרכיה הפלשתינית. לסייע אך לא להדביר אותה.

היחס לשיחות השלום ברשות הפלסטינית

הרשות הפלסטינית עושה, לדברי אבו טועמה, כל מאמץ להסתיר את קיומן של השיחות עם ישראל. המאמץ כולל התנגדות לצילומים ולדיווח על הפגישה ה- 1 בין הצדדים. אפילו מיקום השיחות נשמר בסוד עפ"י דרישתם, ולדעת אבו טועמה, הסיבה איננה הרצון להבטיח הצלחת השיחות, אלא החשש מתגובות הפלסטינים והעולם הערבי. להחלטת אבו מאזן להסכים לשיחות, כתוצאה מלחץ כבד מצד מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, יש התנגדות רחבה בחברה הפלסטינית, ויש גורמים המאשימים את המנהיגות הפלסטינית בבגידה.

אבו מאזן: חידוש השיחות בתמורה להפסקת ההסתה ופולחן השהידים

חידוש השיחות בתמורה להפסקת ההסתה ופולחן השהידים

אני מסכימה לתנאים של אבו- מאזן לחידוש השיחות, בתמורה להפסקת ההסתה ופולחן השהידים. כמו למעלה מ- 50% מאזרחי ישראל, אני בעד סיום הסכסוך הישראלי- פלסטיני ע"י הקמת מדינה פלסטינית לצידה של ישראל. אני מסכימה, כמו רבים בישראל, להצעתה של ישראל שנתמכה ע"י הנשיא קלינטון בוועידת קמפ דויד ב- 2000. עפ"י מתווה קלינטון- ברק הייתה המדינה הפלסטינית משתרעת על כ- 97% משטח הגדה המערבית ועזה בצירוף שטח נוסף של טריטוריה ישראלית בתמורה לסיפוח גושי ההתיישבות העיקריים לישראל.

מצרים מענישה את עזה: המוסר הכפול של העולם השותק

אבו טועמה כותב על המוסר הכפול של העולם השותק כאשר מצרים מענישה את עזה. מצרים החליטה לחנוק את רצועת עזה ע"י מניעת כניסת מזון ודלק. ההחלטה התקבלה ערב חודש הרמאדאן. גם מדינות ערביות אחרות מטילות הגבלות על הפלסטינים החיים בשטחם, כנקמה על התערבותם בעניינים הפנימיים של אותן ארצות. אבו טועמה מצביע על המוסר הכפול של העולם:האם התקשורת העולמית דיווחה או תקפה את מצרים על כך, או כל מדינה ערבית אחרת? מה הייתה תגובת התקשורת העולמית וארגוני זכויות האדם לו ישראל הייתה נוקטת בצעד כזה?

אנטישמיות ברשות הפלסטינית

בטלוויזיה הממלכתית של הרשות הפלסטינית הופיעה, הבוקר תוכנית ובה 2 ילדות התבטאו בצורה אנטישמית והישוו יהודים לקופים וחזירים. תוכנית זו נחשפה ע"י הארגון "פלסטיניאן מדיה ווטש". היהודים מתוארים בתוכנית שהחלה ב- 3 ביולי, "כיצורים הרעים ביותר מקרב כל היצורים", "כקופים ברברים""וחזירים מטונפים". תגובת צירים מהקונגרס האמריקני:
מנהיגים בקונגרס אמרו שיש להתנות את העזרה לרשות הפלסטינית בהפסקת האנטישמיות. תגובת ישראל זה איננו המקרה הראשון. יש דוגמאות נוספות של אנטישמיות המוכיחות שהמנהיגות הפלסטינית איננה מכינה את החברה הפלסטינית לשלום ארוך טווח עם ישראל.

שטרות יורו -לאן הולכים כספי המענקים של המערב לרשות הפלסטינית

לאן הולכים כספי המענקים של המערב לרשות הפלסטינית

עיתונאים פלסטינים מעיזים לחשוף את השחיתות של המנהיגות העומדת בראש הרשות הפלסטינית ואת הטיפוח של הטרור באמצעות מערכת התשלומים לטרוריסטים ומשפחותיהם. תקציב הרשות הפלסטינית לתשלומים למשפחות השהידים והאסירים הביטחוניים- 44 מיליון שקל לחודש. במילים אחרות, מדינות המערב משתתפות בתיקצוב תשלומים לטרוריסטים ולמשפחות השהידים בגובה של 44 מיליון כפול 12 ש"ח לשנה. העיתונאי הפלסטיני עומר חטיב קורא למערב למנוע מהפתח מלגנוב כספי ציבור.

אבו מאזן

מה שארצות הברית אינה רוצה לדעת על אבו מאזן

העיתונאי חאלד אבו טועמה, תושב טול כרם לשעבר, מכיר מבפנים את הרשות הפלסטינית. ב- 29 ביוני 2013 פירסם אבו טועמה מאמר בכתב העת "גייטסטון אינסטיטיוט" שכותרתו: What the U.S. Does Not Want to Know About Abbas by Khaled Abu Toameh. ואלה עיקרי הדברים: לדעת אבו טועמה, מזכיר המדינה קרי מנסה לעשות עיסקה עם אבו מאזן תוך התעלמות משלטונו האוטוקרטי, מהתיסכול של פלסטינאים רבים שכלל אינם תומכים בו, ומהועבדה שאבו מאזן אינו מתאם או משתף גופי שלטון בתוכניותיו.

בגידתו של אבו מאזן באומה האסלאמית?

בעוד הצדדים דנים ביניהם במסגרת שיחות המשא ומתן אשר הושקו בוושינגטון בחודש האחרון עולה כמעט מאליה השאלה האם מחמוד עבאס (אבו מאזן), יוכל להתגבר על התנגדויות הזרמים האסלאמיים להגיע להסכם שלום היסטורי עם ישראל בעוד שנה. בגילוי דעת של חזב אלתחריר אלאסלאמי [מפלגת השחרור האסלאמית] הובהרה עמדת התנועה השוללת מכל וכל כל פשרה או הסדר עם ישראל.

טרילוגיה

זמן ב- 03/02/1969 נבחר יאסר ערפאת הלוחמני ויו"ר הפת"ח שקרא להשמדת ישראל ליו"ר אש"ף. הוא החליף עם אנשיו את המנגנון המסואב והמושחת של אחמד שוקיירי קודמו והיו"ר הראשון של אש"ף.

מתנשאים בעמ

על פי המוסר המשתקף מההתפארות המגוחכת לא הפלשתינים בבחירות חופשיות לחלוטין הם הזכאים והקובעים הבלעדיים של הנהגתם. רק להנהגה כזו יש את הלגיטמציה והסמכות המוסרית לייצג את הפלשתינים. אלא שגם לשכת מפלגת העבודה עסוקה כרגע במאמץ גדול של עיצוב הנהגה חילופית לפלשתינים שכמובן תתאים לתפיסות המדיניות של מפלגת העבודה. עמיר פרץ כג'נטלמן בריטי מלפני מאה שנה המשוכנע שהוא יודע למען ה"נייטיבס" (ילידים) מה בדיוק טוב ויאה להם .

כי מלאה הארץ חמאס

יהיה הפרטנר הזה מי שיהיה. הנושא היחיד שעליו יש לדבר הוא עצם קיומה של ישראל. בנושא זה אנחנו יודעים כי אין לנו על מה לדבר, אלא על חיסולה של המדינה, ולא חשוב אם מדובר על חיסול עצמי, או חיסול בדרכים דיפלומטיות, או בדרכים צבאיות

ניצחון חמאס בבחירות הפלסטיניות

ניצחון החמאס בבחירות למועצה המחוקקת הפלסטינית ביום רביעי ה 25 לפברואר, למרות שלא היה לגמרי בלתי צפוי, הכה רבים בתדהמה שלוותה בחרדה. מבקרים פוליטיים של הממשל האמריקאי הביעו שימחה לאיד כשהעלו בסימן שאלה את היוזמה של הנשיא בוש להביא לדמוקרטיזציה של המזרח התיכון, בייחוד לאור ההתעקשות האמריקאית ללחוץ על ישראל להתיר בחירות במזרח ירושלים.

להציל את טוראי מאזן

מאז נבחר אבו מאזן ליו"ר הרשות לפני שנה לא עשה דבר כדי להיות סמכות שלטונית ברשות.

הנצפים ביותר

.