אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

יידיש


מונולוגים מהקישקע  / תיאטרון היידישפיל

מונולוגים מהקישקע / תיאטרון היידישפיל

ביקורת: מונולוגים מהקישקע –תיאטרון היידישפיל – תוסס, מבדר ומרגש. המופע המוזיקלי "מונולוגים מהקישקע" בהפקת תיאטרון היידישפיל לוקח את הצופים למסע קולינרי-מוזיקלי שיעורר בהם את בלוטות הרוק, יגרום להם למחוא כפיים בקצב , לצחוק וגם להתרגש מהזיכרונות של המטבח היהודי המזרח-אירופי. להקת השחקנים המוכשרת מעלה הצגה קולחת, ייחודית וכנראה שבסיומה תמהרו לארגן לעצמכם איזו מנת חמין מהבילה או לפחות מספר כיסונים ממולאים ותמשיכו לזמזם את השירים , חלקם נוצרו לפני שנים רבות מאוד, אך הם קצביים ומרגשים, כאז כך היום.

ילדי הצל / תיאטרון היידישפיל

"ילדי" הסטודיו למשחק, ב"ילדי הצל" בתאטרון היידישפיל, מחזה ישראלי מקורי- ביידיש לכבוד 60 למדינה.מהפך בתאטרון היידישפיל. חשיפה של שחקנים צעירים פותחת פתח לקהל צעיר, מעבר לקהל המסורתי השבוי בקסמי התאטרון הזה. מחזה מקורי ישראלי שתורגם ליידיש, מתגלה כהזדמנות לחשוף "תגליות" בתחום המשחק. חבורה של שחקנים צעירים ממגוון תפוצות ישראל, שהיידיש כשפה, זרה להם, התגייסו למלא את "תפקיד חייהם" בהצגה "ילדי הצל" וליטול חלק בשימור מורשת יהודית זו. הדור שהולך וגווע יכול להיות רגוע – יש למי להעביר את הלפיד.

הסופר אהרון חבר

עברית או אידיש? - על אהרון ויעל חבר

הסופר אהרון חבר הוא נציג וותיק של ארץ ישראל העובדת. הוא נולד ב-1937 בירושלים והצטרף בצעירותו לקיבוץ עין חרוד. לאחר מכן היה מדריך, סייר, כמו גם איש טבע וארכיאולוגיה.

הנצפים ביותר

.