אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

מלחמת לבנון


אוטובוס 92 / תיאטרון הסמטה

אוטובוס 92 / תיאטרון הסימטה

הלבה הגועשת של החברה הישראלית, דרך מסע מטלטל של חוקר משטרה, סיפור נוגע ללב ומצחיק לא מעט. "אוטובוס 92" מחזה מקורי מאת המחזאי והתסריטאי חיים מרין ("אבא גנוב", "מתחת לאף", "מעורב ירושלמי", "הבולשת חוקרת") שנכתב בהשראת אירוע אמיתי, ומוצג דרך סיפור מסע מטלטל של חוקר משטרה, עוסק מתחת לפני השטח בלבה הגועשת של החברה הישראלית.

רגע! מנסים לעשות סדר! (מלחמת וויטנאם מול מלחמת לבנון)

היו כבר רבים שניסו להשוות בין מלחמת ווייטנאם למלחמה זו או אחרת כאן במזרח התיכון ובעיקר למלחמה/מות שבין ישראל ללבנון, או יותר נכון בין ישראל לגורמים שונים ומשתנים בלבנון.

בשש אחרי המלחמה

ב - 12 ליולי 2006, יום פרוץ הקרבות, פרסמתי במספר אתרי אינטרנט את מאמרי "תודה להומוגנרלוס על המלחמה הבאה". הייתי אז מראשוני המתנגדים למלחמה, ביחד עם קבוצת נשים (בעיקר) וא/נשי שלום שתויגו ע"י הקונצנזוס הלאומי המתלהב כ"בוגדים" וכ"הזויים". התנגדותנו למלחמה הייתה כמובן מנומקת, מבוססת היסטורית, אסטרטגית ועניינית ובעיקר ברורה מאוד. אותו ’קונצנזוס’ זעם עלי ועל שכמותי, אולי בשל המראה הלא מחמיאה שהועמדה בפניהם: היה די ברור שבתוך 4-5 שבועות רובם יחשבו כמונו.

מול המלכוד הבא

מלחמת לבנון השנייה ספק אם תהיה בראש גאוותנו, היא מתנהלת בעצלתיים, בהססנות, תוך בזבוז זמן מדיני ומבצעי יקר, חסרת יוזמה מספקת וכמעט נטולת דמיון. במהלך הלחימה השתנתה התפיסה המבצעית מספר פעמים. נראה שההישג, במידה ויהיה כזה, יושג יותר מכוח העמידה של העורף בשחיקה שגוזר עלינו החיזבאללה מאשר מהתעוזה והדמיון המבצעי של צה"ל בחזית.

הנצפים ביותר

.