אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

זנות


תעשיית המין במקאו

במקאו יש הרבה זונות כמו מיס לין. רובן מגיעות מסין, יפן, מונגוליה או אירופה. ניתן למצוא אותן בבתי הקזינו של מקאו, בקריוקי ברים, במועדוני לילה, מכוני עיסוי, מלונות, בנייני מגורים או ברחוב. הן גובות בסביבות 12-125 דולר ארה"ב למפגש מיני.

צעירה ויפה / פרנסואה אוזון

צעירה ויפה / פרנסואה אוזון

סרטו של פרנסואה אוזון צעירה ויפה הינו סרט חשוב ומעניין מבחינה פסיכולוגית וליתר דיוק: מבחינת פסיכולוגיית התת-מודע. בטרם אפרושׂ את טיעוניי, הרי שלמען מי שלא צפו בסרט, שהוקרן בבתי קולנוע בארץ לאחרונה, להלן כמה משפטים על עלילתו הבסיסית: הסרט עוסק במשפחה צרפתית הגונה ונורמטיבית- אם, אב (חורג) ושני ילדים: נערה יפהפייה כבת שבע עשרה, אִיזָבֶּל שמה, ואחיה, כבן שלוש עשרה-ארבע עשרה. הנערה לומדת בתיכון, ובשלב מסוים, ללא כל סיבה גלויה לעין או מניע מוגדר, היא שואלת לעצמה שם בדוי ומתחילה לעסוק בזנות.

ונוס השחורה – סרט

ונוס השחורה

שלא כהרגלי, הפעם אכתוב על סרט שצפיתי בו ולא על ספר שקראתי. הסרט הוצג לפני מספר ימים בערוץ הסרטים של יס, זהו סרט שהיה קשה להתעלם ממנו, והרגשתי צורך להעביר את המסרים והרבדים הרבים שמהם מורכב הסרט. מזמן לא ראיתי סרט שהשפיע עליי כל כך, סרט עוצמתי גם אם קצת מעיק. בכל מובן. תחושת הכבדות והאיטיות שהסרט עשוי, תחושת אי הנוחות שמלווה את הסרט, סרט שדורש מהצופה כל כך הרבה: לראות, להרגיש, לשמוע, לחוש, להבין ולחשוב. הרבה לחשוב. את הסרט ונוס השחורה (2010) ביים עבד אל לטיף קשיש.

בנות עובדות / תיאטרון בית צבי - אלן אייקבורן

בנות עובדות / תיאטרון בית צבי

ביקורת: בנות עובדות – בית צבי – קומדיה של אלן אייקבורן – מה קורה כאשר הבת מנסה לסייע למצב הכלכלי בבית. בנות עובדות היה אמור להיות חלק מטרילוגיה של המחזאי והבמאי הבריטי אלן אייקבורן. המחזה עלה באחד מאולמות לונדון ב-2001 ובהמשך עלה בווסט אנד. אייקבורן טיפל במחזות הללו ברובד האפל והאחורי של המשפחות האנגליות, זנות וסמים, בשנינות ובציניות האופייניים לו. ההצגה הנוכחית עובדה וקוצרה והיא עוסקת בעלילות משפחה שיורדת מנכסיה.

זנות: מיסוד עכשיו!

זנות: מיסוד עכשיו!

חלק גדול מהעובדה שהזנות נקשרת כיום בעיקר בהברחות, אונס, הכאה וכליאה מקורו בכך שמדובר בענף לא מוסדר. ובכן, הגיעה השעה להסדירו. גבר בוגר ושפוי בנפשו רוצה לקיים מגע מיני עם אישה. הוא פוגש אישה המוכנה לקיים עימו מגע מיני תמורת תשלום. הוא משלם לה את הסכום שנקבה והשניים מקיימים את המגע המבוקש. עיסקה מסחרית רגילה?
הזרם המרכזי בפמיניזם הישראלי כיום רואה את הזנות כעיסוק בלתי-לגיטימי. לפי זרם זה, המקור לזנות אינו הצורך של גברים בקיום מגע מיני ובנכונות של נשים לספק את השירות הזה תמורת תשלום.

הצד המואר של הירח / אנה

הצד המואר של הירח - מעולמה של אישה צעירה במעגל הזנות בישראל / אנה. הוצאת רסלינג. לרכישת הספר בהוצאה

אהבתה האחרונה של לוטי גוהל

 לוטי ג'והל. הנערה החייכנית וטובת הלב מאיווה הפכה להיות אחת הפרוצות המבוקשות והמחוזרות ביותר בבודי. הטרגדיה שלה משקפת את גורלן אל שאותן נשים שקהילתן לא סלחה להן על עברן גם כשניסו לעבור לחיים ''מהוגנים''

זונה / נלי ארקן. הוצאת ידיעות אחרונות.

זונה / נלי ארקן

זונה, מלה קשה שמביאה אתה אסוציאציות קשות בדרך כלל. גם אלו המשתמשים בשרותי המין אין להם דעה טובה על העובדות נותנות השרות, גם אם בשעת מעשה מפתחים עליהן פנטזיות שונות של קרבה מסוגים שונים. לכל אחד מאתנו יש איזושהי דעה על זנות וזונות

הזונה של פול מקארטני

פול מקארטני, החיפושית הכמעט אחרונה שנותרה בחיים מספק לעיתונות הצהובה כותרות עסיסיות. והכל בשל משפט הגירושין שמתחולל כעת בבריטניה הגדולה

האם לגליזציה של זנות תגדיל סחר בנשים?

ישנם כאלו המצדדים בקו האמצע המונע מצד אחד הכרה בזנות כמקצוע חוקי מטעמים אתיים ומצד שני מעניק הטבות לעוסקים בתעשיית המין. ב-תאילנד, רבים מהמתנגדים לתעשיית מין מסחרית תומכים בהכלת חוקים סוציאליים וחוקי עבודה על פועלי מין. חוקים כאלו עשויים להקטין סחר בנשים ובילדים למטרות מין על ידי השמת בתי מין תחת פיקוח עירוני, הקמת איגודי פועלי מין וחשיפת זנות של קטינים.

הנצפים ביותר

.