אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

בעלי חיים


צילום: בן לנספורד, באדיבות: הילה קומם

פרידריך פון הומבולט ומסעו המופלא לאמזונס

פון הומבלט הוא אחד מאבות הגאוגרפיה המודרנית, נחשב לאחד מגדולי הנוסעים וחוקרי הטבע וזכה לכינוי "קולומבוס השני"!! פון הומבלט היה אציל גרמני, שהחל את מסעותיו עם חברו הטוב, אמה בונפלן, למושבות הספרדיות שבדרום אמריקה במאה ה-18

כלב

שוברים מיתוסים בנושא אוכל לכלבים

בעולם המזון לכלבים מסתובבים יותר מדי שמועות, אגדות ומיתוסים. לחלקם אחיזה במציאות בעוד אחרים רחוקים שנות אור מהעובדות. אז איך יודעים מה בדיה ומה האמת?
דיברנו עם מומחים בתחום, חקרנו ובדקנו מה עומד מאחורי כל השמועות האלו, וזה מה שגילינו:

מיתוס מספר 1: כדאי לרכוש אוכל לכלבים רק מויטרינרים.

בית מטבחיים. קרניזם: למה אכילת בעלי חיים היא נושא צדק חברתי

קרניזם: למה אכילת בעלי חיים היא נושא צדק חברתי

קרניזם היא מערכת אמונות, או אידיאולוגיה, התומכת בטענה שאנשים נועדו לאכול בעלי חיים מסוימים. המונח נטבע על ידי ד"ר מלאני ג'וי, פסיכולוגית חברתית אמריקאית, מפורסמת בספרה "מדוע אנו אוהבים כלבים, אוכלים חזירים ולובשים פרות". מונח זה מציין את ההיפך מטבעונות. הסברה הרווחת היא שרק טבעונים וצמחונים מביאים את אמונתם לשולחן האוכל, אך כאשר אכילת בעלי חיים אינה הכרח הישרדותי, כפי שקיים כיום ברוב המקומות בעולם, זוהי בחירה, ובחירות נובעות תמיד מאמונות. רוב האנשים, למשל, אוכלים חזירים אבל לא כלבים, משום שאין להם מערכת אמונות כאשר מדובר בבעלי חיים לאכילה.

ליוויתן בחופי הוואי

זיהום רעש - יונקים ימיים

היה מאמין, אבל מסתבר שאחת הסכנות הגדולות שאורבת ליונקים הימיים הגדולים היא הרעש. הימים והאוקיינוסים, בניגוד למה שרבים חושבים, אינם עולם של דממה. יש להם את הצלילים שלהם, והייחודיים ביותר הם קולות הלווייתנים. אלא שב 50 השנה האחרונות נוספו עוד רעשים שאינם מטיבים עם ההרמוניה הווקאלית של האוקיינוסים. ישנם המחמירים ומכנים רעשים אלו בשם זיהום רעש וביולוגים ימיים מוטרדים מהשפעותיו על עתיד הישרדותם של הלווייתנים ויתר היונקים הימיים.

שמירה על חיות מחמד בחורף

שמירה על חיות מחמד בחורף

חתולים וכלבים, כמו יתר בעלי דם חם, חייבים לשמור על טמפ' גוף קבועה ע"מ להתקיים. בחורף, כשקר וגשום, יורדת גם טמפ' הגוף של בעלי החיים. מה ניתן לעשות על מנת להגן על חיות המחמד שלנו מפני הקור.

האם האינטראקציה בין בעלי חיים לבני אדם תורמים לבריאות?

האם האינטראקציה בין בעלי חיים לבני אדם תורמים לבריאות?

ממצאים רבים הצביעו על היתרונות הבריאותיים באינטראקציה בין בע"ח לבני-אדם. בפרט, מסקרנת העובדה שהוכחה כי נוכחות בע"ח שהוא בן-לוויה כמו כלב למשל, עשויה להפחית את תחושות הבדידות והבידוד של בעליו. יתרה מכך, נמצא כי נוכחות כזו עשויה להעלות את הרווחה הפיזית והמנטלית ע"י שיפור המורל, העלאת הביטחון העצמי וההערכה העצמית והורדת התגובות הפסיכופיזיולוגיות ללחץ. מחקר חדש ינסה לבדוק האם בע"ח שהוא בן-לוויה עשוי להוות מקור מספיק של התקשרות ותמיכה עבור אנשים החשים מודרים חברתית?

דולפין מאולף מתוכנית אילוף יונקים ימיים של חיל הים האמריקאי

דולפין של חיל הים האמריקאי מצא טורפדו היסטורי נדיר

ב-30 במאי מכון המחקר של הצי האמריקאי בוושינגטון – Naval History and Heritage Command's Underwater Archeology Branch – קיבל לידו טורפידו נדיר מסוף המאה ה-19. הטורפדו מכונה Howell torpedo והוא יוצר בין השנים 1870-1889 והוא נמצא במרץ השנה לאורך חופי סאן דיגו. אורכו של הטורפדו הוא כמעט 4 מטרים, הוא יכל להגיע למהירות של 25 קשר, לטווח של כ-400 מטרים והוא נשא ראש קרב של מעל 50 ק"ג חומר נפץ.

יעל האגר / תערוכת צילומים

יעל האגר / תערוכת צילומים

יעל האגר, ילדת טבע, נהרגה בתאונת דרכים במאי 2010. סטודיו אייל שיפרון ('Tayara Jaffa'), ביפו העתיקה, יארח ויציג בין כתליו, חלק קטן מאלפי הצילומים של יעל, שטיילה רבות ברחבי העולם. התיעוד הצילומי של יעל הוא כמו יומן מסע, סיפורי, צבעוני ופסטורלי. צילומיה של יעל מתעדים את יופיו של הטבע, נופים בראשיתיים, לצד נופים וחיי כפר, ילדים מכל העולם בשגרת יומם וכמובן צילומים מרהיבים של חיות בר. כל ההכנסות מהתערוכה יוקדשו למען הקמת הוספיס לחיות בית ע"ש יעל.

שמשון קוטל את האריה - גוסטב דורה

מה מתוק מדבש ומה עז מארי

התוהו ובוהו שלפני הבריאה מדומה במקרא לים סוער וגועש, ואף לשוכניו חדי השיניים, התנינים הגדולים. כדימויים אחרים לכוחות ההרס השטניים משמשים מאורות אריה טורף במעבה יער על יושביהן האימתניים (נחום ב:יג) כמו גם קיני נחשים ופתנים בנקיקים ובמחילות על דריהם המסוכנים (ישעיהו יא:ח). התוהו ובוהו מגולם על ידי חייה יצרית ופרועה שהבורא ביתק את גופהּ, בתרו ורוצצו.

התמודדות עם כלבים הסובלים מחרדת נטישה

פעמים רבות אנו שומעים על כלבים המצויים במצב של "חרדת נטישה". נדמה כי הביטוי הפך לשגור בפי כל, והשימוש בו נעשה רווח מתמיד. במאמר הקרוב אציג את הסיבות לחרדת נטישה בקרב כלבים וכמובן את דרכי הטיפול. חרדת נטישה הינה פחד קיצוני מהישארות לבד, תחושת חרדה קיומית של ממש. זוהי מצוקה נפשית של ממש, הבאה לידי ביטוי במקרים רבים בנזקים ברחבי הבית ובנביחות בלתי פוסקות (ואלו הסימפטומים אשר בדרך כלל מביאים את בעלי הכלבים לפנות לייעוץ). כלבים, מעצם טבעם, הינם בעלי חיים החיים בלהקה. בטבע, גור כלבים לעולם לא נשאר לבדו והוא גדל בנוכחות מתמדת של חברי הלהקה.

חיות או לא להיות: פרויקט חברתי עידוד אימוץ בעלי חיים

JCDecaux מגייסת את משרדי הפרסום המובילים בישראל לפרויקט חברתי נוסף, עידוד אימוץ בעלי חיים. משרדי הפרסום המובילים בישראל ישתתפו בפרויקט המיוחד של JCDecaux אשר מרחיבה את הפעילות ופונה גם לקהל הרחב באמצעות הרשתות החברתיות, פייסבוק ואינסטגרם. בסוף המהלך שיעודד אימוץ בעלי חיים יעלה קמפיין "תודה למשתתפים" של JCDecaux על גבי מתקני החברה ברחבי תל אביב- יפו

לק ציפורניים – לכלבים וחתולים שיש להם הכל

גם לכלבים ולחתולים מותר להתפנק: לק ציפורניים – לכלבים וחתולים שיש להם הכל

טיפים לאילוף כלבים

כל בעל כלב יודע כמה חשוב לדואג לאילוף נכון של הכלב. האילוף הכי כדאי גם מבחינת מאמץ וגם מבחינת זמן ואפקטיביות היא לקחת את הכלב ל קורס אילוף כלבים.

אך אם אתם עדיין רוצים לבצע את מטלת אילוף הכלב בעצמכם על גור הכלבים אותו אימצתם אך לא מזמן,לפניכם כמה טיפים לאילוף גורים בשיטת ראש המשפחה. על ידי שיטת אילוף גורים זו, אנו נמחיש לגור הכלבים שאימצנו מי הוא ראש המשפחה בבית ולמי יש לציית. פעולות אלו יהוו בסיס טוב לאילוף כלבים מתקדם יותר.

טכנולוגיית גריד מפחיתה צורך בניסויים בחיות

טכנולוגיית גריד המאפשרת "פירוק" של משימות מחשוב, תאפשר לחזות את מידת הרעילות של הרכבים כימיים שונים. כך ניתן יהיה להפחית את השימוש בניסויים בבעלי חיים, המשמשים למשימה זאת כיום

הנצפים ביותר

.