אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אמהות


ד"ר ריצ'רד גארדנר (1931-2003),

אימהות וקריירה

אימהות שמקדישות לעבודה שעות רבות, בין אם מפני שאין להן ברירה, או משום שרואות בעבודתן "הגשמה עצמית", זכותן לגדל את ילדיהן עלולה להישלל מהן.

מאז הזאבה של רומוס ורומולוס רצופה ההיסטוריה האנושית בסיפורי גבורה אימהיים. בטרמינולוגיה המקומית זכו לכבוד "אם הבנים" וגם להבדיל "אם המושבות או אם הקבוצות."

אימהות וחינוך

המושג "אהבת אם" הוא מושג אקסיומטי. בתודעה הקולקטיבית המערבית טבוע מוסד- האמהות כסמל הבלתי מעורער להגנת העולל.

חזון אשה: אמירות על נשיות מארבע זוויות יצירה

חזון אשה: אמירות על נשיות מארבע זוויות יצירה

התערוכה מפגישה בין ארבעה יוצרים בציור, צילום, שירה ופיסול המבטאים את תחושותיהם, דעותיהם ואמירותיהם בנושא נשיות. האמנים: איריס גינזבורג, ורוניק כהן-הנדלס (kinorev), דויד מונסונגו ויעל שביט. איריס גינזבורג גדלה ברמת אביב והחלה לפסל אחרי שנים שבהן עסקה בתחום המדע (בעלת דוקטורט בפיזיקה) ובעולם הניהול העסקי בארץ ובניו יורק.
איריס התחברה לפיסול בחומר במקביל לתהליך החיבור לקול הפנימי ולאמהות. העיסוק בחומר, מלאכה נשית עתיקה היווה את הקוטב השני לעיסוק שלה בחדשנות בעולם העסקי והטכנולוגי.

אלבום אימהות | Motherhood Album - תערוכת צילום

אלבום אימהות לילדים אוטיסטים- תערוכת צילום

הצצה נדירה לעולמן של עשר אימהות לילדים אוטיסטים שחושפות חיים שלמים מאלבום התמונות הפרטי שלהן. התערוכה תוצג לראשונה לציבור הרחב החל מ-17/1 בבית מזרחי טפחות ברמת גן. הכניסה חינם. במשך ארבעה חודשים נפגשו עשר אימהות לילדים ולבוגרים על הספקטרום האוטיסטי בגילאי 8-26. אחת לשבועיים הן נפגשו במלון קראון פלזה סיטי סנטר בתל אביב, כדי להתקרב, זו אל זו ואל עצמן, באמצעות התבוננות משותפת בתמונות. ביחד הן חשפו וגילו את העוצמה שיש בכל אחת מהן. כל אחת חזרה לאלבום התמונות האישי שלה וביחד הן התבוננו, צילמו ושיתפו

קריירות!!! - שילוב

לפני שאנחנו מתחילות לעבוד על הילדים אנחנו צריכות להתחיל לעבוד קצת על עצמנו. להשתחרר מהקיבעון המחשבתי שאומר ש" ילד צריך אמא בבית" ועוד כל מיני קלישאות מופרכות למינהן עליהם גדלנו רובנו.

הנצפים ביותר

.