אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אוטיזם


צילום - המרכז הרפואי זיו. באדיבות: תקשורות

המרכז הרפואי זיו מארח את כנס אוטיזם ישראל'

המרכז הרפואי זיו בצפת מארח את כנס "אוטיזם ישראל" הראשון בגליל, בשיתוף הפקולטה לרפואה אוניברסיטת בר אילן. ימים ב'-ג', 9-10 בינואר 2017. הכנס פתוח לקהל הרחב.

טיפול בליצנות רפואית משפר יכולות תקשורת בקרב ילדים אוטיסטים

מחקר ראשון מסוגו בעולם לשילוב ילדים אוטיסטים עם אוכלוסייה נורמטיבית בת גילם, נערך במרכז הרפואי זיו וגילה, כי הטיפול בליצנות רפואית משפר את יכולות התקשורת וההיקשרות בקרב ילדים הלוקים באוטיזם. המחקר החדש יוצג בכנס "אוטיזם ישראל" שיתקיים מחר ומחרתיים, ב- 9-10 בינואר, בשיתוף אוניברסיטת בר אילן והפקולטה לרפואה בצפת.

 תסמונת אספרגר

מהי תסמונת אספרגר?

כשאנשים נפגשים, הם שופטים זה את זה על פי שפת הגוף, הבעות הפנים ונימת הקול, המוסרים פרטים בנוגע לשאלות האם הם שמחים, עצובים, כועסים או ממהרים. דרך התגובה תלויה בדרך בה אנשים מעבדים אותות אלו. אצל אדם עם תסמונת אספרגר, קריאת אותות אלו קשה יותר. הם מתקשים לתקשר ולקיים מגע עם אחרים, ומצבים אלו מובילים אותם לחרדה ובלבול.
שפה פיגורטיבית אצל ילדים המאובחנים בספקטרום האוטיסטי – תיאוריות מרכזיות

שפה פיגורטיבית אצל ילדים המאובחנים בספקטרום האוטיסטי – תיאוריות מרכזיות

מטרת המאמר הנוכחי הנה להציג סקירה קצרה של 3 תיאוריות מרכזיות באוטיזם המתמקדות בהבנתם של תוצרי שפה פיגורטיבית (שפה ציורית) כגון: דימויים, מטפורות ואירוניה ובהבנתם של מצבים מנטאליים וחברתיים. אוטיזם הנה הפרעה נוירו-התפתחותית רחבת היקף הנמשכת לאורך חיי הפרט והמאופיינת בליקויים בתקשורת, בהדדיות חברתית ובקיומם של תחומי עניין מוגבלים החוזרים על עצמם. מידת החומרה של התסמינים ואופי התבטאותם שונה במידה רבה אצל פרטים המאובחנים כבעלי אוטיזם. כמו כן, קיימים שינויים בפרוגנוזה במהלך התפתחות הפרט.

אלבום אימהות | Motherhood Album - תערוכת צילום

אלבום אימהות לילדים אוטיסטים- תערוכת צילום

הצצה נדירה לעולמן של עשר אימהות לילדים אוטיסטים שחושפות חיים שלמים מאלבום התמונות הפרטי שלהן. התערוכה תוצג לראשונה לציבור הרחב החל מ-17/1 בבית מזרחי טפחות ברמת גן. הכניסה חינם. במשך ארבעה חודשים נפגשו עשר אימהות לילדים ולבוגרים על הספקטרום האוטיסטי בגילאי 8-26. אחת לשבועיים הן נפגשו במלון קראון פלזה סיטי סנטר בתל אביב, כדי להתקרב, זו אל זו ואל עצמן, באמצעות התבוננות משותפת בתמונות. ביחד הן חשפו וגילו את העוצמה שיש בכל אחת מהן. כל אחת חזרה לאלבום התמונות האישי שלה וביחד הן התבוננו, צילמו ושיתפו

שירת הגורילות – התמודדותה של אישה יוצאת דופן עם האוטיזם / דון פרינס-יוז

שירת הגורילות – התמודדותה של אישה יוצאת דופן עם האוטיזם

האוטיזם של פרינס-יוז הוא מסוג תסמונת אספרגר והיא מטיבה לתאר את מרכיביו לפרטי פרטים, אף כי יש לזכור שכל אוטיסט הוא בעל מאפיינים אחרים. היא סופרת מספרים בראשה או מעקמת בלי הרף את בהונותיה כשהיא משוחחת עם מישהו. כשאיננה מרותקת אל נושא השיחה שבחרו אנשים אחרים, היא מתחילה לחשוב על דברים שמעניינים אותה יותר ואינה שומעת דבר ממה שהם אומרים. היא מקבלת ריגוש גופני כשהיא נתקלת בסימטריה, אוהבת את הקווים והצבע של מגרשי טניס ואוהבת לרוץ עליהם. היא אוהבת לנהוג בתוך מנהרות ולהיות מוקפת במעגליות שלהן.

מנהלת המרכז היחידי באתיופיה לטיפול ב-ילדים אוטיסטים הגיעה ללמוד את שיטת מפנה

מנהלת המרכז היחידי באתיופיה לטיפול בילדים אוטיסטים הגיעה ללמוד את שיטת מפנה

הנצפים ביותר

.