אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

סוף העולם


תהליך העלמות האנושיות

תהליך העלמות האנושיות

המדובר על מצב של התדרדרות, כמו למשל אלצהיימר, החולה אף פעם לא מחלים, לא משתפר, והמחלה לא נעצרת. המחלה שלנו היא ניכוריוזיס. התפוררות והתנוונות איטית ומתמשכת של המולכים העצביים של תחושות של אנושיות כלפי אחר. אנו מכירים מחלות שמכות באנשים, באנשים זקנים, מחלות כרוניות אנו קוראים לזה. מחלה כרונית, היא מחלה שלא יוצאים ממנה ובסוף מובילה למוות. אך איננו מכירים מחלות שמכות באוכלוסיות שלמות. מחלה שאחת הסימפטומים שלה היא דמנציה של היחס לאחר.

סוף העולם: יירוט אסטרואיד בדרכו לכדור הארץ

סוף העולם: יירוט אסטרואיד בדרכו לכדור הארץ

התמודדות עם תסריט אחרית הימים: יירוט אסטרואיד בדרכו לכדור הארץ. האפשרות של אירוע אפוקליפטי הנגרם כתוצאה מפגיעת אסטרואיד בכדור הארץ העסיקה וממשיכה להעסיק את דמיונם של סופרים ותסריטאים מז'אנר המדע הבדיוני. בולט במיוחד בהקשר זה הוא ספרו של ארתור סי קלארק מ-1993 "פטיש האלים", The Hammer of God, המתאר ספינת חלל בשם גולית שיוצאת ליירט אסטרואיד הרסני בדרך לפגיעה בכדור הארץ. בשנים האחרונות, אסטרונומים עוסקים ברישום וקיטלוג של אובייקטים הנמצאים בסמיכות לכדור הארץ. עד כה, כ-10,000 אובייקטים כאלו זוהו ונרשמו.

לוח השנה מאיה

2012 ו-קץ העולם

האמונה שבתאריך 21.12.2012 יתרחשו אסונות קולוסאליים שיביאו לקץ העולם, הינה רווחת מאוד:. במדינות שונות התחוללו התארגנויות חברתיות גדולות שהפיצו שמועות בדבר סוף העולם ועוררו תגובה משטרתית-ממשלתית. טענות אסכטולוגיות אלו מתבססות בראש ובראשונה על לוח השנה של המאיה, ובחיבור זה ברצוני לדון בקצרה בקוסומוס כפי שנתפס בעיני בני תרבות המאיה העתיקה. בתרבות המערבית, היודאו-נוצרית, שולטת תפיסת זמן לינארית. תפיסה זו באה לידי ביטוי מובהק בתיאולוגיה הנוצרית, בה יש לדבר על מושג ה'היסטריה סקרה', כלומר ההיסטוריה הקדו

הנצפים ביותר

.