אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

יצירות אומנות


203 פריטי אמנות, בערך כולל של כ-1 מיליון דולר - מכירה 25 במכירה מס' 25 של מונטיפיורי

203 פריטי אמנות, בערך כולל של כ-1 מיליון דולר
במכירה מס' 25 של מונטיפיורי מכירות פומביות
יום חמישי, 3 ביולי 2014, בשעה 20:00
מלון דן, הירקון 99, תל אביב,
תצוגה מוקדמת, בבית מונטיפיורי, גורדון 36, תל אביב, 27.6-3.7.2014

רסטורציה - תערוכת עבודות אמנות בשימור - יום אתמול - מיצב

רסטורציה - תערוכת עבודות אמנות בשימור

כאמנית המטיפה להצגת יצירות אמנות במרחב הציבורי מוצגת גם עבודתי בחללים שאינם נכללים בקטגוריית 'הקובייה הלבנה' שהנם הגלריה והמוזיאון. אירע שעבודות חזרו מתצוגה בארץ ובחול כשהן פגומות כתוצאה מתצוגה ממושכת ופגיעה מקרני שמש ישירות, הפרשי טמפרטורות קיצוניים, לחות, רשלנות בעת העברה, נפילה, מזיקים וכדומה. תערוכה מייצרת נראות לתהליך הרסטורציה של יצירות אלה. תהליך זה הציף רצון להצגת המקום החבוי והמוכחש, שמיוחס לעתים לחוסר מיומנות וידע של האמן.

הנשיקה - גוסטב קלימט

מה הופך אמנות ליצירת מופת?

כל עוד בני אדם שורדים על פני האדמה, הם ימשיכו לחקור, להגדיר ולהרהר בעולם שבו הם חיים וממשיכים להשתוקק ליצירה. הטקסטים של העבר מוכיחים כי חוט השני משותף מקשר בין כל הדתות והתרבויות לאורך ההיסטוריה, בכל מקום ובכל פרק זמן בשל הנוכחות של נושאים המשופים לאנושות כולה. למעשה, ביכולתה של האומנות ליצור עבורנו אידיאליזציה גאונית פרי עמל ובמאבק, ייסורים ואקסטזה שמצליחים לחלץ את הגאון שכל אדם רוצה להאמין שקיים בתוכו, ומכיוון שהדמיון אינו יודע גבולות, אמנות מציעה לבני התמותה הזדמנות להיות בני אלמוות

תערוכת אמנים וסופרים של צוות - ארגון גמלאי צהל

תערוכת אמנים וסופרים של צוות - ארגון גמלאי צהל

ביום חמישי, 24.1.13 בשעה 18:30 תפתח בגלריה עמיעד בשוק הפשפשים תערוכה של "צוות", ארגון גמלאי צה"ל. כ- 100 אנשי צבא לשעבר, מכל הדרגות והחילות מציגים בתערוכה קבוצתית יצירות אומנות, אמנות פלסטית, ספרות יפה ומחקר. הייחוד בתצוגה הנוכחית הוא מיזוג יצירות מתחומים שונים של אומנות, אמנות חזותית וכתובה. בין היוצרים, אמנים המשתייכים לאיגודי אמנות מקצועיים בתחום הספרות והאמנות הפלסטית לצד יוצרים חדשים יחסית, אוטודידקטים ויוצרים בוגרי אקדמיות לאמנות. חלק מהעבודות נחשף בעבר במסגרת תערוכות בארץ ובעולם ואחרות מוצגות לראשונה.

דאלי - מוזיאון פומפידו פריז

למה פרספקס? מסגור יצירות אומנות

במוזיאונים רבים בארץ ובעולם התקן המקובל לאורך השנים היה ועדיין זכוכית (זכוכית מוזיאון). מבחינה היסטורית, לזכוכית יש את הכבוד להיות שיטת המסגור של יצירות אמנות הנפוצה ביותר במוזיאונים וגלריות בכל העולם. לפרספקס, לעומת זאת, יש כברת דרך ארוכה בשני העשורים האחרונים. עקומת השימוש בזכוכית האקרילית (שם המותג: פרספקס) עולה בהתמדה עם השנים וגורמת לחשוב שהנה היא נוטה להיות הסטנדרט בתעשייה כיום.

הנצפים ביותר

.