אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

כותרים חדשים


השתקפויות / לימור שריר

השתקפויות / לימור שריר

בספרה השתקפויות מתכתבת המחברת לימור שריר עם גיבורי יצירותיה שהתפרסמו בעבר. במכתביה אליהם היא כמו מפיחה בהם חיים מחדש, חודרת לנפשם ובד בבד חושפת את מניעי כתיבתה, ואת הקשר בינה לבין יצירי דמיונה. בנוסף שזורים בספר שישה סיפורים קצרים שבהם מתכתבת המחברת עם דמויות אמיתיות-דמיוניות ולא מספריה- אלא הישר מתוך חייה.

ספר חדש: לימוד מתמטיקה באמצעות הפילוסופיה

ספר חדש בשם International Handbook of Research in History, Philosophy and Science Teaching אמור להתפרסם החודש, יוני , 2013 בהוצאת Springer Verlag. הספר נכתב על ידי ג'סיקה קארטר , פרופסור למתמטיקה ומדעי המחשב באוניברסיטת דרום דנמרק. בספר, קארטר טוענת כי יש לגשת למתמטיקה מתוך נקודת מבט פילוסופית מערכתית. רק כך נוכל באמת לשאול את השאלות הגדולות שמתמטיקה מתיימרת לענות עליהן. בנוסף, התייחסות פילוסופית למתמטיקה תסייע לנו לראותה לא רק במונחים של מספרים מופשטים ומשוואות אלא גם באופן בו ניתן ליישם אותה בחיי היום יום.

אלבר לונדר / ארץ ההובנה - ספר חדש

אלבר לונדר / ארץ ההובנה - ספר חדש

ארץ ההוֹבנָה הוא על פי עדותו האירונית של המחבר עצמו, "ספר שהוא מעשה רע. [..] הדבר נאמר לי בקשר למסע הזה, באפריקה השחורה, והובאו לידיעתי עוד דברים: שאני בן תערובת, יהודי, שקרן, להטוטן, איש קטן ממש גמד, מנוול, בז למפעל ההתיישבות, כִּילַי, עלוב חיים, לעגן קטן, סוכן של עסקים מפוקפקים, מטורף, כפוי טובה, פיליטוניסט נִקלה ונחות." הספר הזה כתוב בלשון צינית, בסיגנון גרוטסקי ובכאב רב שאינו מותיר מקום לאדישות.

ניתוץ מיתוסים בסיפורת הישראלית / יוסף אורן

ניתוץ מיתוסים בסיפורת הישראלית / יוסף אורן

בהוצאת "יחד" הופיע החודש ספר הביקורת המעודכן ביותר על הסיפורת הישראלית – ספרו החדש של החוקר ומבקר הספרות יוסף אורן, ניתוץ מיתוסים בסיפורת הישראלית.

הנצפים ביותר

.