אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הרצאות


סנטוריני. קרדיט צילום: Simm, באדיבות: הילה קומם

תרה-סן טוריני, מושבה מינואית שחרבה בבת אחת

תרה-סן טוריני היא מושבה מינואית שהתקיימה באלף השלישי לפני הספירה, וחרבה בשואת טבע בבת אחת. ההרצאה תעקוב אחר תולדות המחקר שהחל בשנות ה-70 ונמשך עד היום, אחר אופיו המיוחד של האי, שנוצר בשל נסיבות גאולוגיות ובשל מיקומו בים האגאי.

השד השוכן בהר הגעש, על פי דתם של הילידים הקנריים, צילום: ליאור עלמא וקסלר, באדיבות: הילה קומם

עולם הולך ונעלם–הכחדה היום ובעבר

מוזיאון האדם והחי פותח עונה תשיעית של הרצאות גיאוגרפיות והשנה סביב הנושא "עולם הולך ונעלם". העולם שלנו משתנה כל הזמן, תהליכי השינוי גורמים "לדריסה" ולדחיקה של ה"ישנים", אולי כדי לפנות מקום ל"חדשים".

אורל שטיין וגילוי מחדש של דרך המשי

ד"ר אלי ינאי מומחה לארכיאולוגיה ומדריך ותיק בארצות המזרח התיכון (מצרים, ירדן, תורכיה), מרכז אסיה (אוזבקיסטאן וקירגיזסטאן), גאורגיה וצרפת.

הנרי בייקר טריסטראם

כומר, ציפור שיר, וארץ ישראל – סיפורו של הנרי בייקר טריסטראם

מה עושה כומר אנגלי שחפן וחמור סבר, במדבר יהודה ובים המלח? מה בינו לבין בעלי החיים הקרויים על שמו? מה הביאו לכאן, ל"ארץ לא זרועה", ומה הוא הותיר לבאים אחריו? שאלות אלו ואחרות יהיו במוקד הרצאתה של ד"ר יעל גוטר

בועז כהן (צילום: אילן בשור)

כותבים-נוסעים – ממארק טווין ועד ג'ף דאייר

הסופר האמריקני מארק טוויין פרסם בשנת 1869 את הספר מסע תענוגות לארץ הקודש (באנגלית: Pleasure Excursion to the Holy Land). יש שיאמרו שהספר משעשע, יש שיאמרו ציני ולועג. הוא נכתב במהלך מסע שערך המחבר שנתיים קודם לכן בסוריה, ארץ ישראל, ירדן ומצרים וזכה להצלחה מסחרית.

שביל ישראל. באדיבות: הילה קומם

מסע אישי על השביל הישראלי: אודי גורן

אודי גורן הוא צלם מסעות, מרצה, מורה ואמן. בוגר לימודי צילום ב-Brooks Institute of Photography שבקליפורניה. התמחה בערוץ נשיונל ג'אוגרפיק, ועכשיו, בישראל, מתמיד בתיעוד האנשים, הנופים והטבע שהיא מציעה לנו.

הרצאות או סיפורים?

איני מומחה בתחום הרטוריקה, אך חרף זאת החלטתי להעלות על הכתב את הידע שצברתי באופן מעשי מסיפור סיפורים המכונים בפי העם "הרצאות". עם זאת, בדברים הבאים אגע גם בזיקתי המיוחדת לתחום בריאות הנפש כפי שהוא מצטלב עם נושא מאמר זה. למעשה, כל דבריי כאן הם סובייקטיביים, פרי החוויה שחוויתי על בשרי כאשר התכוננתי להרצות ובעומדי לפני קהל. לפיכך, הדברים הם רק בגדר המלצה ביחס לאותם מספרי הסיפורים שהדברים ידברו אל ליבם.

הנצפים ביותר

.