אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

עבודה


הרעת תנאים בעבודה - מותר ואסור

בין העובד למעסיק קיים הסכם עבודה שמוגן בחוזה. הסכם זה מגן על זכויות העובד, מציין את העבודה שאותה יידרש לעשות, הסביבה שבה יעבוד, התגמול בגין עבודתו ותנאי התעסוקה. חשוב לדעת שחוזה שאינו מציין את תנאים אלה אינו חוקי! כמובן שהסכם העבודה מגן גם על זכויותיו של המעסיק

בילויי סוף שבוע

אפקט סוף השבוע קשור לעבודה ולבוס

אנשים העוסקים בעבודה מאתגרת, בחברת אנשים מהנים, נהנים יותר במקום העבודה מאשר ישיבה בבית מול הטלוויזיה בסוף השבוע. אנשים אלו הם בני מזל היות ושבוע העבודה שלהם טוב בדיוק כמו סופי השבוע שלהם.

כיצד לכתוב קורות חיים

כיצד לכתוב קורות חיים

מסמך קורות החיים שלך הוא הכלי החשוב ביותר העומד לרשותך כשאתה פונה לקבלת עבודה. אין זה משנה כמה מוכשר אתה, או כמה ניסיון יש לך, אם קורות החיים שלך מוצגים בצורה גרועה, אתה עשוי להתקשות בהשגת העבודה בה אתה מעוניין, או אפילו בהשגת ראיון. השקעת הזמן הדרוש בכתיבת קורות חיים היא קריטית, ומאמר זה מציע מספר טיפים להצגתם באופן הטוב ביותר.

כיצד להקים עסק: צעד אחר צעד

כיצד להקים עסק: צעד אחר צעד

אז החלטת להקים עסק משלך? אתה לא לבד. כמעט אחד מכל שני אנשים מעוניינים להפוך ליזמים. ניהול עסק כרוך באתגרים, אך להיות הבוס של עצמך, ולעשות את מה שאתה אוהב, מוביל לסיפוק עצמי מתגמל ביותר. מדריך זה ינחה אותך בכל מה שאתה צריך לדעת, צעד אחר צעד, משלב הרעיון ועד לבניית המותג.

שימור עובדי מפתח – אתגרים ושיטות בתפקיד המנהל הישיר

שימור עובדי מפתח – אתגרים ושיטות בתפקיד המנהל הישיר

היום ארגונים צריכים להשקיע לא פחות, במיתוג עצמם, כמקום ש"נפלא לעבוד בו". במקביל, דרגות החופש הגדולות יותר לעובדים, לבחור את מקום עבודתם ולנוע בין ארגונים, תוך יצירת עליה מתמידה בתנאים אותם הם יכולים לדרוש ולקבל, יוצרות ירידה משמעותית בנאמנות עובדים וביכולת לשמר אותם לאחר קליטתם בארגון, לאורך זמן. בנוסף, תחלופת עובדים גבוהה, הופכת לעול גדל והולך על ארגונים, ועלולה להיות בסיס לצמצום משמעותי, ברווחיהן של חברות הסובלות ממנה.

ניהול ממוקד כישרון וראיון לזיהוי כשרון

ניהול ממוקד כישרון וראיון לזיהוי כשרון

להביא את האדם הנכון למקום הנכון. משיכה, זיהוי וקליטה של עובדים איכותיים, בעלי כשרון טבעי לביצוע מצוין של תפקידיהם ברמה הולכת ומשתפרת לאורך זמן, הם תנאים הכרחיים לכל חברה השואפת לצמוח בכל ענף ובכל שוק. כשרון הוא דפוס טבעי, ושאינו ניתן ללמידה, של חשיבה, חוויה רגשית והתנהגות, החוזר על עצמו אצל אדם, אשר ניתן ליישמו בצורה פרודוקטיבית ומועילה, כיכולת החורגת מגדר הרגיל בתחום ביצוע מוגדר

בדיקת מהותם של עובדים שמעולם לא היו מאורגנים באיגוד מקצועי בישראל

לאחרונה נתפרסם מאמר ייחודי הבודק את מהותם של עובדים בארה"ב שמעולם לא התארגנו. עובדים אלה קרויים באנגלית never-unionized. אלה הם אינדיבידואלים שמעולם לא עבדו בג'וב מאורגן ושמעולם לא יוצגו על-ידי ועד עובדים או איגוד מקצועי. על-פי ממצאי המחקר נובע כי עובדים שנדגמו במחקר ארוך-טווח , לאורך הסטוריית התעסוקה שלהם- מגיל 15 עד גיל 40 או 41- שליש מהם מעולם לא היו חברים באיגוד מקצועי.

עולם העבודה החדש בישראל

עולם העבודה החדש בישראל

אבולוציות ודגשים חדשים בעולם העבודה: "גִילָנוּת", "מגדריות", "אתניות", "זכויות מוגבלים", "התאגדויות מקצועיות מגוונות", "איגודי עובדים מתחרים", "עובדים מתנדבים" ו"עוסקים חסרי זכויות עובד".שוק העבודה הישראלי, כמו הגלובלי, עובר שינויים דרסטיים, שנובעים מהפיכת העולם ל"כפר גלובלי", שבו שולט הקפיטליזם הגלובלי של כלכלת השוק הניאו-ליברלית. שיעורי ההתאגדות המקצועית בעולם נמוכים, למרות שזו זכות אדם חברתית בסיסית של כל עובד. זאת, לפי הצהרת זכויות האדם של האו"ם מ-1948. בארה"ב רק כ-10% מהעובדים מאוגדים, באוסטרליה וביפן כ-17%, בשוודיה ובדנמרק כ-67% ובישראל ובקנדה – כ-30%.

האם אני באמת במקצוע הנכון? הרהורי טרום קריירה

למה חשוב שנעסוק במקצוע המתאים לנו?

פרויד, אחד התורמים המשמעותיים לעולם הפסיכולוגיה והבנת הנפש, אמר פעם שעל מנת שאדם ירגיש מאושר, הוא צריך להגשים את עצמו בעבודה ובאהבה .

אנחנו מכירים את עצמנו אבל לפעמים דווקא אנשים אחרים יכולים להגיד לנו מה באמת הפוטנציאל שלנו ובמה אנחנו יותר טובים מאנשים אחרים, ובעצם איך נוכל לתרגם את הפוטנציאל הזה ל עושר ול אושר.

אדם שנמצא במקצוע המתאים לו, יוכל להגיע להישגים טובים בזכות הגשמת הפוטנציאל הטמון בו, יחוש מאושר יותר וברוב המקרים, ירוויח טוב יותר ממקצוע שלא מתאים לו.

איך אני יודע שאני מתאים למקצוע מסוים...???

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית – למי היא עשויה להיות רלוונטית?

פוליסת ביטוח אחריות מקצועית – למי היא עשויה להיות רלוונטית?

ביטוח אחריות מקצועית היא פוליסת ביטוח שתפקידה לספק הגנה לבעלי מקצועות שונים המספקים מוצר או שירות. כמעט כל בעל מקצוע חפשי חשוף לסכנות שונות. אחת הסכנות הללו מתייחסות לפן המקצועי ולאופי העבודה. בין אם מדובר על רופא, עורך דין, נושא משרה בכירה או קוסמטיקאית כולם חשופים בפני תביעות מסוגים שונים בגין טעויות או רשלנות שבוצעה לכאורה בנסיבות כאלה או אחרות.

עבודה מהבית: יוממות תקשורתית

עבודה מהבית: יוממות תקשורתית

בעשור האחרון ניכרת בעולם מגמה ברורה של עלייה בהיקף התופעה של עובדים המבצעים את עבודתם, באופן מלא או חלקי מבתיהם, או ממרכזי תקשורת מחוץ למקומות עבודתם הקבועים. עובדים אלו, המקושרים למקומות העבודה באמצעי תקשורת, מכונים "יוממי תקשורת". "יוממי התקשורת" מפחיתים מהלחצים על תשתיות התחבורה ועל אמצעי התחבורה, וראוי שמדיניות התחבורה הציבורית תתייחס לתופעה זו.

כושר, כישורים וגיל כרונולוגי

כושר, כישורים וגיל כרונולוגי

לאחרונה אנו עדים לשיח הציבורי המתנהל לגבי בחירת הרב הראשי לישראל. בהקשר זה מובעות דעות שונות על ידי אישי ציבור ואנשי תקשורת הכוללים תמיכה או דחייה לגבי המועמדים השונים ונימוקיהם איתם. אל לב השיח הזה גלשה סוגיית הגיל של הרב הראשי האמור להיבחר. כיום קיימת מגבלת גיל לתפקיד של הרב הראשי ומי שגילו מעבר לגיל זה (70) איננו יכול להיות מועמד לתפקיד. והנה, אחד המועמדים החשובים עבר את הגיל המאפשר בחירתו לתפקיד והוא כיום "זקן" בן 76.

א. ד. גורדון: הגלות, הטבע והעבודה

א. ד. גורדון: הגלות, הטבע והעבודה

המהות האידיאולוגית של אנשי העלייה השנייה הייתה, בין היתר, כבוד לפועל העברי ולאדם הפשוט העובד ומוציא את לחמו מאדמת ארצו, וכזה היה אהרון דוד גורדון. בין חלוצי העלייה השנייה קשה שלא להבחין באדם כמותו, כיוון שעלייה זו התאפיינה בצעירותה, בעולים צעירים בשנות העשרה והעשרים לחייהם, בני נוער, צעירים וצעירות שעזבו את בית הוריהם בגולה והחליטו לשנות את אורח חייהם האישי ובתוך כך את חיי עם ישראל בדורם. ועל כן, קשה שלא להבחין בגורדון בין כל צעירי העלייה השנייה שהרי גורדון עצמו לא היה צעיר, וזאת רק במובן הפיזי.

העובדים רוצים להישאר מועסקים, אך מתנגדים להעלאת גיל הפרישה. הכיצד?!

העובדים רוצים להישאר מועסקים, אך מתנגדים להעלאת גיל הפרישה. הכיצד?!

חוק גיל פרישה משנת 2004 הביא לעליה של שנתיים בגיל המאפשר למעסיקים בישראל לכפות על העובדים לצאת לגמלאות. גיל הפנסיה הועמד על 65 על ידי קנצלר הברזל אוטו פון ביסמארק בשנת 1899, כאשר תוחלת החיים הממוצעת היתה בגרמניה כ 45 בלבד. המתכונת המקובלת כיום "יוצאה" לעולם בימי רוזוולט עם רעיון "מדינת הסעד" - כגיל בו אדם הופך ביום אחד לגמלאי ולהגדרת "זקן" מבחינת החוק.

ברל כצנלסון 1934

ברל כצנלסון: ההגשמה הציונית בכתביו - עיונים

אחד מהמנהיגים וההוגים הבולטים של תנועת העבודה הארץ ישראלית, ובכלל של היישוב הציוני בארץ אשר הטיב לבטא את דרך הגשמתה של הציונות בימי דורו, בייחוד בימים שלאחר משבר אוגנדה, בהם היה נדמה כי הציונות עמדה מלכת, הוא ברל כצנלסון. כצנלסון אומנם לרוב כתב מאמרים וחיבורים פובליציסטים שעסקו בבעיות השעה בציונות וביישוב, אולם התייחסותו לכל נושא של שעה הייתה כה הגותית ויסודית עד כי לדבריו יש תוקף גם לימינו שלנו, וזאת כיוון שהם נוגעים ביסוד העמוק ביותר של הרעיון הציוני וההוויה הארצישראלית.

בשביל מה זה טוב לעבוד קשה?

גישות חדשות בעולם הניהול טוענות היום שאין צורך לעבוד כל כך קשה. שאפתנות וחתירה להשגים עדיין נחשבות לתכונות מעולות ומועילות, אך אין צורך יותר לצאת למירוצים מתישים על מנת להשיג מטרות. מי שאחראי לגישה החדשה והמהפכנית הזאת הם יזמים מצליחים, שעוסקים ונותנים עם מיליוני לקוחות. זכותם לצאת בהצהרות מהפכניות. אפילו אני יודעת שככל שמתבגרים, חשוב יותר להקים משפחה, להתיישב ולנוח קצת. אבל לא לעבוד קשה? זה מושג שאף פעם לא היה בלקסיקון שלי.

שליחת קורות חיים הדרך הבטוחה לא להשיג עבודה

שליחת קורות חיים הדרך הבטוחה לא להשיג עבודה מאת אבינועם שחר כמעסיק אני מקבל מדי שבוע עשרות קורות חיים. מעולם לא נחשפתי לכמות גדולה כל כך של תיאורים שונים וצבעוניים לאחראי משמרת במסעדה. מחפשי העבודה שידם קלה על המייל מפגיזים מודעות דרושים אפשר לקרוא לזה CVSPAM . איך הם מצפים שמעסיק יבחין בהם מתוך הג'ונגל של קורות החיים? לכן שאלו את עצמכם, כמועמדים פוטנציאליים, איך תבדלו את עצמכם מיתר המועמדים? כיצד תגרומו למעסיק לשים לב אליכם ואף לזמן אותכם לראיון הנחשק?

חוזרות לעבודה

בעת שחברות הכנסת של העבודה נראות על פניו כמי שאולי אין לתלות בהן ציפיות, שכן כנראה שרובן לא ממש תעבודנה עבורנו, אנחנו - הלוחמות הותיקות על זכויות נשים – מפשילות שרוולים וחוזרות לעבודה. איתן ובלעדיהן, והיכן שצריך – גם במקומן. בקרב הורדת הידיים הפוליטי-לוביסטי-חקיקתי, יש אולי ללובי הגברי-שוביניסטי יותר שרירים, אבל לנו יש את מה שלהם לא יהיה: יכולת לחשיבה וביצוע מקבילים, ראייה אסטרטגית מחודדת וסיבולת אינסופית

הנצפים ביותר

.