אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

לימודים


כיתת לימוד

יזם בדם? כך תנצל את הלימודים האקדמיים כדי להוציא את הכשרון למעשה

יזמים בדם, הם אנשים שמגיל צעיר ממציאים המצאות, מנסים למכור אותן ובעיקר חולמים על האקזיט הגדול שיגיע מתישהו... גם תומר שקולניק היה כזה. אך בעוד יזמים רבים, מעדיפים מראש לוותר על ספסל הלימודים האקדמיים ולהתמקד בפיתוח כל הרעיונות הבוערים שבראשם, תומר החליט דווקא לפתח את הרצון לידע ומעשה, והחליט לבחור ללמוד את תחום מדעי המחשב לתואר ראשון. בהמשך, כאשר הגיע הזמן לבחור התמחות, החליט תומר ללכת על ההתמחות ביזמות המוצעת במסגרת לימודי מדעי המחשב במסלול האקדמי המכללה למינהל.

מחיר החופש – משמעויות סבסוד ההשכלה הגבוהה בישראל

מחיר החופש – משמעויות סבסוד ההשכלה הגבוהה בישראל

הדיון על חופש אקדמי וקשריו לשכר הלימוד מעלה קולות הטוענים כי צריך להימנע מסבסוד תארי סטודנטים. מה היא המשמעות והקשר בין הדברים ומהם הטיעונים בעד ונגד? כתבה שתעשה לכם סדר

קורס שוק ההון – יש למה לצפות.

קורס שוק ההון יכול ליצור ציפיות להתעשרות מהירה. כדי לנצל את הקורס בצורה הטובה ביותר יש לדעת שגם אם התעשרות מהירה היא נדירה ניתן לצפות לדברים טובים.

כל מה שרציתם לדעת על מבחן ה-GMAT

כל מה שרציתם לדעת על מבחן ה-GMAT

כל מה שרציתם לדעת על מבחני ה-CGFNSו-NCLEX

כל מה שרציתם לדעת על מבחני ה-CGFNSו-NCLEX

מהן בחינות ה-CGFNSוה-NCLEX?

בחינות ה-CGFNS ו-NCLEX הינם מבחנים הנדרשים על מנת לעסוק בסיעוד בארה"ב. מבחן ה-CGFNS הינו מבחן שנועד לבדוק את הסיכוי של כל עובד סיעודי להצליח במבחן ההסמכה בממשלתי בארה"ב.

מבחן ה-NCLEX הינו מבחן ההסמכה האמריקאי לכל מי שרוצה לעסוק בסיעוד.

כל מה שרצית לדעת על בחינת ה-TOEFL

כל מה שרצית לדעת על בחינת ה-TOEFL

מבחן TOEFL (ראשי תיבות של Test of English as a Foreign Language System) הינו מבחן ידע באנגלית בינלאומי, אשר נדרש כתנאי קבלה ללימודים על ידי אוניברסיטאות רבות בעולם וכן לרשויות הגירה רבות.

טיפים להתמודדות עם תחילת השנה האקדמית

טיפים להתמודדות עם תחילת השנה האקדמית

עם סיום השירות הצבאי ולאחר טיול ארוך בחו"ל, רבים מן הצעירים בארץ מתחילים את לימודי התואר הראשון שלהם. תחילת השנה הראשונה והלימודים בכלל מלווים בחששות והתרגשות מהכניסה למסגרת החדשה ומהמאורע המכונן ולעתים גם כרוכים בלחץ וחרדה ממשית. לקראת פתיחת שנת הלימודים האקדמית באוניברסיטאות ובמכללות ברחבי הארץ אשר תצוין ביום ראשון ה - 13 באוקטובר 2013, מעניקה ד"ר סוזי קגן, יועצת פסיכולוגית בכירה, בעלת קליניקה לטיפול משפחתי וזוגי ומרצה באוניברסיטת בר – אילן, מספר טיפים להתמודדות עם התקופה הלחוצה והחששות שנלווים אליה:

בתמונה: הספר העדר: כתבה ואיירה אילנה גרף, 2013

ספרים דיגיטאליים בעברית

שוק הספרים הדיגיטלים כבר מוכר וידוע בעולם המערבי מזה 10 שנים וכעת חודר למדינות המזרח התיכון, אסיה וישראל. ישראל נמצאת בתחילתה של מהפיכה בתחום ההוצאה לאור הדיגיטלית. הדבר מתאפשר בזכות התקן החדש EPUB3 אותו פיתח ה. IDPF. התקן החדש, תומך בשפות עברית וערבית, כלומר לשפות שנקראות מימין לשמאל, ומאפשר לא רק הצגת תוכן בשפות אלו, אלא גם הצגת תוכן אינטרקטיבי ומתקדם שהופך את הספר הדיגיטלי מספר קריאה לחווית משתמש אינטרקטיבית.

טיפים לחזרה נעימה ובטוחה ללימודים

טיפים לחזרה נעימה ובטוחה ללימודים

כמו היציאה לחופש הגדול, גם החזרה ללימודים היא מאורע מיוחד ומרגש עבור הילדים וגם עבורנו ההורים. חופשת הקיץ תגיע לקיצה השנה יותר קרוב משציפינו ושנת הלימודים החדשה - תשע"ד תתחיל ביום שלישי - 27.08.2013. לאחר חופשה ממושכת ויש שיגידו ארוכה מידי, יש להכין את הילדים לכניסה ברגל ימין אל הכיתה החדשה. ד"ר סוזי קגן, יועצת פסיכולוגית בכירה, בעלת קליניקה לטיפול זוגי ומשפחתי ומרצה באוניברסיטת בר- אילן, מעניקה טיפים והמלצות לחזרה נעימה ובטוחה לשנת הלימודים המתקרבת:

פילוסופיה ומדע

פילוסופיה ומדע

כל מסיים בית ספר תיכון בארץ מקבל מושגים מסויימים במדעים מדוייקים. הוא מגיע להיכרות עם הפיזיקה, הכימיה, הביולוגיה, וכדומה. אף מסיים בית ספר תיכון בארץ לא מקבל מושגי חשיבה פילוסופית מינימליים. כך שתמונת העולם הכללית של החברה המודרנית, זו שאינה עוסקת במישרין בפילוסופיה, הינה שישנה לכאורה מערכת של מדע מדוייק ועובדתי, ולידה מערכת נוספת של חשיבה שאינה בהכרח נכונה. העובדה: במדע אין מחלוקות. בפילוסופיה (כפי שזו הגיעה אליו בשיעורי ההסטוריה) ישנן מחלוקות אין ספור. זו גישה שטחית הנובעת מחוסר הכרת שני הנושאים.

פילוסופיה כיום – למה היא חשובה?

פילוסופיה כיום – למה היא חשובה?

במשך אלפי שנים, למעשה מאז ימיהם של סוקרטס, אפלטון, ואריסטו, שימשה הפילוסופיה כאבן בוחן לגבי כל דבר מהותי. סוקרטס העביר תחת שבט ביקורתו הלוגית את היחיד, החברה, היחס שביניהם, ההתנהגות הנכונה, וכן הלאה. קירקגור בעבודת ההסמכה שלו תיאר את סוקרטס כ"אירוניקן". אין הוא מחפש דווקא תשובות לשאלות, כפי שאנו רואים בהרבה משיחותיו. מטרתו היא לעורר את השאלות. גם פילוסופים נוספים, כניקולאוס קוזאנוס, או הרמן כהן שנים רבות אחריו, טענו שאין תפקידה של הפילוסופיה המציאה, אלא החיפוש.

מי מפחד מאפלטון ואריסטו, שפינוזה והגל? לא תלמידי תיכון בצרפת!

מי מפחד מאפלטון ואריסטו, שפינוזה והגל? לא תלמידי תיכון בצרפת!

תלמידי תיכון בצרפת מתחבטים בשאלות פילוסופיות בסגנון האם כוח יכול להתקיים ללא אלימות או האם אדם יכול להיות צודק למרות העובדות. חלקם אף מוצאים את עצמם כותבים ביקורת לטקסטים פילוסופים נוסח Tractatus Theologico-Politicus של שפינוזה. התלמידים נדרשים להכיר לעומק הוגים שכל תלמיד תיכון במקום אחר מעולם לא שמע את שמם – וויליאם אוקהם, עמנואל קאנט, הגל, מרטין היידגר, סארטר – על מנת להיות זכאים ל- Baccalaurea, תעודת הבגרות הצרפתית.

איך להתמודד עם תחילת השנה האקדמית ?

שנה חדשה בפתח, ואיתה מגוון רחב של סטודנטים החוזרים לספסל הלימודים האקדמיים, או מתחילים את לימודיהם בפעם הראשונה, בדרך כלל מדובר על חיילים משוחררים, כאלו שחזרו מטיול בחו"ל או פשוט נשארו לעבוד ולחסוך כסף לתקופת הלימודים. קבוצה נוספת המתחילה את לימודיה באוניברסיטאות ובמכללות מורכבת מאלו שפתאום באמצע החיים רוצים להעשיר את עולמם, להתקדם או להתמקצע דרך האקדמיה.

לימודי שוק ההון – לא לקפיטליסטים בלבד.

לימודי שוק ההון לא נועדו רק לחסידי השוק החופשי ומעריציו של מילטון פרידמן. גם אלו שיודעים שעולם אחר הוא אפשרי יכולים ללמוד משהו שם.

ליקויי למידה ואחריות חברתית / קולס

עלי להבהיר תחילה כי אינני מחשיב עצמי כמומחה בתחום ליקויי הלמידה, אבל יש לי עניין ישיר בתופעה הן כמורה והם כחוקר חינוך. כמורה, אני צריך לחנך וללמד תלמידים שחלקם מוגדר כלקויי למידה. מוטל עלי לבצע אבחון ראשוני, להפנות תלמידים לאבחון מקצועי ולאחר האבחון ללמד אותם לפי התאמות שנקבעות על ידי אותם מאבחנים

שנת הלימודים כאתגר תחבורה

על פי נתוני משרד החינוך בשנת הלימודים תשס"ז צפויים ללמוד במדינת ישראל למעלה מ - 1,750,000 תלמידים, מהם כ - 1,400,000 תלמידי בתי ספר וכ - 350,000 בגני הילדים. תלמידים אלו מהווים כרבע מאוכלוסיית המדינה, ועל האוכלוסייה הבוגרת והבריאה מוטל לשאת באהבה בעול טיפוחם וחינוכם של דורות ההמשך. משימת ניודה של כרבע מאוכלוסיית המדינה מבתיהם למוסדות חינוך ובחזרה היא אתגר לוגיסטי מורכב לא רק למערכת החינוך, אלא גם למערכת התחבורה.

כל מה שרצית לדעת על בחינת ה GRE

מבחן ה GRE היה מאז ומעולם משוכה גבוהה אותה נדרשים סטודנטים המעוניינים ללמוד לתארים מתקדמים בחו"ל לעבור. מאחר ואין בנמצא חומר לימוד לבחינה בשפה העברית, קיים בלבול רב באשר למבנה הבחינה ומטרותיה.

מבחן טופל – אנגלית כשפה זרה

מבחן טופל (TOFEL) בוחן ידע באנגלית כשפה זרה ועל כן הוא קרוי Test of English as a Foreign Language. מטרת המבחן היא לבדוק את המיומנות של תלמידים שאינם דוברי אנגלית מלידה בכל הקשור להתמצאות באנגלית המופיעה בטקסטים אקדמאים סטנדרטים. מבחן טופל הינו מבחן חיוני המהווה תנאי קבלה מכריע ללימוד במוסדות אקדמאים בארצות הברית ובצפון אמריקה.

למידה אינטר- אקטיבית

הדור של היום, הנו דור שבו ההשכלה מהווה מרכיב חשוב מאוד. רכישת ההשכלה מתחילה מבתי הספר, ממשיכה במכללות ובאוניברסיטאות וכן במקומות העבודה. ישנה הכרה בחשיבות הגדולה של ההשכלה והלימודים לצורך התקדמות בקריירה.

הנצפים ביותר

.