אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ברצלונה


תמונה דבלינאית / אנריקה וילה-מטאס

תמונה דבלינאית / אנריקה וילה-מטאס

מעניין שרק לפני איזה ימים קראתי את הספר עלילת הנישואים וכבר נפל לידי ספר של סופר ספרדי העוסק גם הוא ,בדרכו, בחיים דרך תיאוריה הספרותית. הספר תמונה דבלינאית מתחיל בחודש מאי. ברצלונה שטופת גשם שאינו פוסק כבר כמה ימים, ממש סוף העולם. הוא חזר זה עתה מכנס בליון שם היה אמור להרצות. בשדה התעופה לא ציפה לו איש, במלון שום הודעה. הוא הסתגר בחדרו ועסק בפיתוח תיאוריה כללית על הרומן. ספרות טובה היא בין טקסטואלית, שימוש במשלב לשוני גבוה, כמעט פיוטי.

ויכוח ברצלונה - טורטוזה: יהודים מומרים בשירות הכנסייה

"מהרסיך ומחריביך ממך ייצאו": יהודים מומרים בשירות הכנסייה הקתולית בספרד, ויכוח ברצלונה וטורטוזה

ברצלונה 2009

לא זכרתי שברצלונה עיר כל כך ידידותית. לא חזרתי אליה מאז שנות השבעים המוקדמות. פרנקו עוד חי. האולימפיאדה עוד לא נראתה באופק. זה מתחיל עם שוטר הגבולות החייכן, למרות שראה אלפי אנשים לפניך באותו יום, החיוך האדיב שלו והברכה "שיהיה לך זמן נעים בברצלונה" נשמעים כנים לחלוטין. בניגוד לניו יורק ששוטרי הגבולות ממש שונאים אותך שבאת. ואולי בברצלונה הוא סתם שמח שיש לו עבודה.נהג המונית המוליך אותך העירה, מחייך, ומשום מה זה לא נראה חיוך מלאכותי מקצועי. למרות שבברצלונה מוצפת במיליוני תיירים בשנה, התושבים לא שונאים אותם. זו לא תל אביב.הם אדיבים ומוכנים לעזור בכל שאלה.ברומא יש את מזרקת טרווי.

על תערוכת: אמנות ואוטופיה - פורום ברצלונה 2004

"פורום ברצלונה", אירוע בינלאומי תרבותי ותיירותי, התקיים בין החודשים מאי וספטמבר השנה, בבירת קטלוניה, במשך 141 ימים. לפורום היו שותפים עיריית ברצלונה, ממשלות קטלוניה וספרד וארגון אונסק"ו.

הנצפים ביותר

.