אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אלכוהול


אלכוהוליזם וסמים

אלכוהול, סמים ופשיעה

מערכת היחסים בין סמים ופשע מורכבת, ואחת השאלות הנפוצות היא האם שימוש בסמים מוביל אנשים לפעילות פלילית, או אם אנשים שמשתמשים בסמים כבר היו בעלי נטייה לפעילות כזו. הסטטיסטיקות בנושא זה אינן חד משמעיות, אך ברמות אינטנסיביות ביותר של שימוש בסמים, סמים ופשע מתואמים באופן ישיר, ושימוש בסמים קשים עשוי להגביר ולהנציח פעילות פלילית.

הקשר בין התמכרות להימורים ואלכוהול

הקשר בין התמכרות להימורים ואלכוהול

כשמתבוננים על יותר לעומק על בעיית ההימורים, ניתן להיווכח כי מדובר ביותר מסתם בעיה פיננסית המשפיעה על המהמר או בני משפחתו. זוהי בעיית אובססיה, שיצאה לגמרי מכלל שליטה.

אלכוהוליזם

קצת על אלכוהוליזם

לא תמיד אדם מסוגל להבחין בעצמו מתי השתייה שלו חוצה את הקו משימוש מתון או חברתי לבעיית שתייה. אך צריכת אלכוהול על מנת להתמודד עם קשיים או להימנע מתחושה רעה, עוברת לשטח שעלול להיות מסוכן. אלכוהוליזם ושימוש לרעה באלכוהול יכולים להתגנב בחשאי ולכן חשוב להיות מודעים לסימני האזהרה ולנקוט בצעדים להימנעות. הבנת הבעיה, כמו בכל בעיה נפשית ופסיכולוגית אחרת, היא הצעד הראשון להתגברות עליה.

ילדים מעבירים בקבוק אלכוהול

אלכוהול וילדים: זו ילדותי השתויה

שתיית אלכוהול היא המרכיב המרכזי ברוב צורות הבילוי בקרב בני נוער. היא זו שתקבע עבורם לרוב האם האירוע מוצלח יותר או פחות, “שווה” יותר או פחות, “זורם” יותר או פחות. אם תשאלו את בני הנוער תגלו שהמוטו השולט מבחינתם הוא “אם לא שותים לא נהנים”. אלכוהול הפך לשם נרדף להנאה, לקוּליות, לחבר’ה, לגיל הנעורים. דפוסי השתייה של בני הנוער מאופיינים בשימוש באלכוהול זול שהם מערבבים אותו עם מיצים, עם משקאות אנרגיה מסוגים שונים, ולפעמים גם עם בירה. בבסיס תרבות השתייה, מתבטאות התחרותיות והכמיהה לסיפוקים מיידיים וכן הרצון להשתייך לקבוצת השווים ולהשוויץ בפני החבר'ה.

אורי שקל מונה למשנה למנכ"ל ארודן ו-ספיריטים

אורי שקל ישמש כמשנה למנכ"ל שבתאי יעקובי, בחברת "ארודן" ו"ספיריטים " יבואניות מותגי אלכוהול. החברה מייבאת לארץ את וודקה וואן גוך ומותגי אלכוהול נוספים, כ- 15 מותגים כגון: ווסקי אולד סנט אדורואס, XXO 19/90 וקוניאק המרי , ערק יירוס

אלכוהוליסטים אנונימיים: שנים עשרה הצעדים

אלכוהוליסטים אנונימיים: שנים עשרה הצעדים

שנים עשרה הצעדים היא תוכנית גמילה שאלכוהוליסטים אנונימיים מציעים. התוכנית מבוססת על הנסיון של חברי אלכוהוליסטים אנונימיים מוקדמים, תוכנית הצעדים היא תיעוד של העקרונות והשיטות שבהן הם נעזרו להגיע לפיכחות (לאחר שגישות רבות אחרות נכשלו).

הנצפים ביותר

.