אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הוצאת מודן


Ken Folltt / Column of Fire (Kingsbridge Trilogy)

קן פולט / טרילוגיית קינסברידג'

בשנת 1989 פרסם קן פולט את הספר "עמודי תבל" שסימן את הראשון בטרילוגיית קינסברידג'. השני "עולם ללא קץ" יוצא בסוף 2007, וכמעט שלושים שנה אחרי, 2017, הוא מפרסם את ספרו השלישי המסיים את הטרילוגיה "עמוד האש"

איזבל וינסנט / ארוחת ערב עם אדוארד, הוצאת מודן

סיפורה של ידידות בלתי צפויה: ארוחת ערב עם אדוארד

"ארוחת ערב עם אדוארד" הוא ספר גסטרונומי לחובבי בישול משולב בספר הדרכה הכולל מתכונים לחיים. אדוארד הזין את איזבל לא רק באוכל אלא גם בשיחות מנפש אל נפש:

Swing Time / Zadie Smith, סווינג טיים / זיידי סמית'

סווינג טיים / זיידי סמית

זהו ספר מרהיב, שלמרות איטיותו הוא סוחף בשל הכתיבה המהפנטת של זיידי סמית'. הוא עוסק ביחסי חברות, אימהות בנות, בנות ואבות, זיכרונות ותעתועי זיכרון, פמיניזם, גזענות, חברה מעמד ושינויים אישיים ובין אישיים, תוך שימוש במקצב הסווינג בצורת הכתיבה ובנושא הספר

לילה סלימאני / שיר ענוג, הוצאת מודן

לילה סלימאני / שיר ענוג

לילה סלימאני היא סופרת ועיתונאית צרפתייה ממוצא מרוקני, היא נולדה ברבאט והיגרה לצרפת בגיל 17. היא למדה מדעי המדינה בצרפת, ועד כה פרסמה ארבעה ספרים. זכתה בפרס גונקורד על ספרה "שיר ענוג", ספרה השלישי שיצא לאור ב 2016, שמו בצרפתית: Chanson douce, ובאנגלית Sweet Song..

אי זוגי / רעות אקשטיין-בלום

הספר "אי זוגי", שהוא רומן הביכורים של המחברת, רעות אקשטיין-בלום (1973), מורכב משני סיפורים, וניתן להגיד, מבחינת האורך, שני רומנים.

קלריסה / שטפן צוויג, הוצאת מודן, תרגום: טל קונס

קלריסה / שטפן צוויג

באחרית הדבר לרומן, נאמר כי שטפן צוויג לא סיים את הרומן ועזבו לא מעובד מכיוון שעבר לכתוב את ספרו הביוגרפי על סופר גדול אחר – בלזאק. ואכן, ניכר כי חלקו הראשון של הספר מלוטש ומפותח הרבה יותר מחלקו השני, ומותיר את עקבותיו הספרותיים הידועים של הסופר האנושי והמרגש. וזה אינו פוגם מההנאה שבקריאה

הבית העגול / לואיז ארדריץ'

הבית העגול / לואיז ארדריץ'

ג'ו בן השלוש עשרה ואביו, באזיל, שופט, עוסקים בברוא עצים ושתילים, ניכוש עשבים ושורשים ושתילת עצים ושתילים חדשים. הם מבינים שמשהו קרה כי האם, ג'רלדין, מומחית הרשמה בשבט, עדיין לא הגיעה ואף לא הודיעה על עיכובה, דבר שאינו מאפיין אותה. הם מוצאים אותה נוהגת בפראות אך בקבעון מוזר ומבינים שמשהו לא בסדר. בן ואב אוספים את האם ספוגה בקיא ובדם של עצמה רועדת כמו עלה נידף ונוהגים אחוזי טירוף לחדר המיון

קן פולט / טרילוגיית המאה

קן פולט / טרילוגיית המאה

קן פולט, סופר וולשי, יליד 1949, ידוע ומוכר בספרי המתח המשובחים שלו, אני מניחה שרוב קוראיו מכירים את חוד המחט, הספר שעובד לסרט, כמו גם: שם הצופן: רבקה. אולם, לא חובבת ספרי מתח אנוכי והכרתי אותו דרך שני רומנים היסטוריים עברי כרס שכתב: עמודי תבל והמשכו – עולם ללא קץ, שעוסקים בבניית הקתדרלות בבריטניה של ימי הביניים. כתיבתו סוחפת, מלאת חום וחדורת היסטוריה. הקורא נשאב אל תוך הקונטקסט במהירות ומוצא עצמו חי בתקופה שהמספר הועיד לו. הפעם מוליך אותנו פולט אל המאה העשרים – המאה, היה מי שאמר, מלאת הדם.

הסחטן – ג'ון גרישם

הסחטן – ג'ון גרישם

באחד מהרגעים הרבים בספרו האחרון של ג'ון גרישם, 'הסחטן', מוצא הקורא את מלקולם בניסטר, הדמות הראשית, מתגרה בחוקרים פדרליים, כשהוא מכריז: "פשוט אין שום סעיף בקוד הפדרלי העצום שלך, בו אתה יכול להשתמש נגדי". בדרך כלל, כותב מר גרישם על עורכי דין אמיצים ויצירתיים, וזאת הפעם הראשונה בה ראיתי אותו יוצא בגלוי נגד סמכות ממשלתית. שלא לומר קורא לילד בשמו.

לחזור אל החיים: סיפוריהם של פצועי צהל / דליה בדש־שץ, איתמר אורלב

לחזור אל החיים: סיפוריהם של פצועי צהל / דליה בדש־שץ, איתמר אורלב

הספר מביא גם את סיפורה של דליה שץ, "אם הפצועים", שמזה שלושים שנה מקדישה עצמה לרווחת הפצועים ובני משפחותיהם, במסע המפרך של שיקומם. דליה מלווה אותם גם שנים רבות אחרי השיקום, חלקם כבר בעלי משפחות בעצמם. "דליה היא אימא" "דליה מביאה אתה את העוצמה." "דליה מביאה את האור", אלה מקצת מן התיאורים שחיילים אלה בוחרים לתארה. במלחמת שלום הגליל השנייה, נסעה מבית-חולים אחד למשנהו, כשהטילים מתעופפים סביבם, נופלים לא הרחק ממקום נסיעתם. עד השעות הקטנות של הלילה עשתה בין בתי החולים, ללא ליאות, ללא מורא, כשמטרה אחת לנגד עיניה, להביא סעד ומזור לפצועים, ולו בליטוף, ולו במילה, ולו בתשורה קטנה.

עלילת הנישואים  ג'פרי יוג'נידיס

עלילת הנישואים / ג'פרי יוג'נידיס

יש ספרים המגיעים אלי במקרה. לא ראיתי אותם בחנות, או שלא משכו תשומת לב ואז מישהי מידידי המליצה והשאילה לקריאה. לא שמעתי את שמו יוג'ינידס למרות שזה אינו ספרו הראשון המתורגם לעברית. לא ייקח זמן ונגלה שעלילת הנישואים הוא ספר ג'ין אוסטיני המתרחש בימינו. אישה המתאהבת בגבר הלא נכון לה ומזניחה את זה המתאים לה יותר. יש לי חיבה נתונה מראש לספרים הנסמכים בדרך זאת או אחרת על ספרים אחרים. ספר שמתחיל ברשימת ספרים על מדף של צעירה נראה לי כסוג של הבטחה בתקווה שתתממש.

נערה עם קעקוע דרקון / סטיג לרסון

נערה

נערה עם קעקוע דרקון / סטיג לרסון - הוצאת מודן

בוב דילן / כרוניקות חלק 1

בוב

בובדילן / כרוניקות חלק 1. הוצאת מודן.

ג'ספר פורד / לשקוע בספר טוב. הוצאת מודן.

לשקוע בספר טוב / גספר פורד

'ספר פורד כתב ספרים שהגיבורה הקבועה שלו - תרזדיי ( יום חמישי) נקסט עוברת מספר לספר. תרזדי נקסט (יום חמישי הבא) היא בלשית ספרים. יש לה יכולת להיכנס לתוך ספר ולשנות אותו

כוח הלב (8) גול עצמי / זוהר אביב - פרקים ראשונים

סדרת כוח הלב מדברת על זוגיות בעולם הולך ומשתנה, בו השוויון בין המינים הולך וגדל, וילדים משני המינים נשארים מבולבלים. עד כמה אני צריך לשמור על הזכויות שלי, מה הגבולות שלי, כיצד לכבד את הזולת מבלי לפגוע בעצמי, שאלות שגם מבוגרים מתעסקים בהן. אני מקבלת תגובות רבות מקוראים שנותנים עצות לאיתן , גיבור הספר, עימו מזדהים ורוצים בטובתו.בעריכת: נאווה צלראיורים: נורית צרפתיהספר מוקדש לליטל אביב , ליאור שניידר ושלומי קושניר, על הרעיונות וההשראה.וכן לאורן חזן, יולי סימון, נועה חן, והאחיות לטם ודקל מור-יוסף, על העידוד לכתיבה.פרק 1 – הזמנה מפתה

אפס טעויות / אלה יבלונסקי

גיבוריה של יבלונסקי הם אנשים ונשים הנמצאים בשולי החיים ומביטים בהם, חיים בתוך שגרה אפורה אך מוצאים בה רגעים של קסם. סיפוריה של אלה יבלונסקי מדודים, נקיים ומדויקים. אין בהם עומס מלים וקישוטים מיותרים. אמנם לא את כולם אהבתי באותה מידה, אי אפשר לומר שספרה של יבלונסקי מצליח להגיע ל"אפס טעויות". אך בכל זאת, לטעמי כדאי מאד לקרוא אותו, יש בו לא מעט ספורים שיגרמו לכם לעוף.

המירוץ לאביב / עופרה רודנר

כשלקחתי את הספר לקריאה ראיתי כתוב "עופרה רודנר ילידת 1974, כיום גננת בגן ילדים". אמרתי לעצמי – יופי - פעמיים אג'נדה בכרטיס אחד. גם ספר ביכורים וגם ייצוג למגזר הגננות. מסתבר שעופרה הנ"ל היא אחותם של חמי רודנר הזמר, ושל רותי רודנר, אשתו של גיא פינס ואישיות ידועה בפני עצמה. כלומר, המחברת אינה איזה שרה שילה מהפריפריה אלא אושיה תל אביבית של ממש, שעבדה בעבר במשרדי פרסום ובעיתונות והיום היא גננת.

סודות מן המקווה - בית הסתרים

בית הסתרים, סודות מן המקווה מאת ורדה פולק סאם, הוצאן מודן 2005

הנצפים ביותר

.