אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ביטלס


דמותו של המלט במחזה של שייקספיר

היידגר והמאמר על מהות האמת – מהמלט לביטלס

במאה ה-16 שאל שייקספיר באמצעות המלט את השאלה "To be or not to be ". זמן רב סברתי כי המענה לשאלה זו ניתן רק כשלוש מאות וחמישים שנה מאוחר יותר באמצעות שירם המפורסם של הביטלס מ-1970 -- Let It Be , והרי השיר מכריז בריש גלי There will be an answer. אך התשובה ככל הנראה ניתנה ארבעים שנה קודם לכן במאמרו של מרטין היידגר מ-1930 על מהות האמת.

חייו של ג'ון לנון - חלק ב

סרגנט

חייו של ג'ון לנון - כולנו רוצים לשנות את העולם / ג'ון וייז ג'קסון. חלק א' הוצאת רסלינג

הביטלס אולי לא היו מחוללי השינוי של שנות השישים, אך המוסיקה שלהם הייתה פסקול עיקרי. לונדון השתנתה והפכה לבירת הסווינגינג סיקסטיז. לבוש, אורח חיים, סגנון חלופי שלם. תרבות הנגד הגיעה מאמריקה עם סרבני הגיוס. לונדון הפכה למרכז צעירים ומפיצת תרבות חדשה.כל הוודאיות נופצו. נכנסו רוחניות, אזוטריות, מתירנות מינית, כל מה שלא היה יכול להיחשב אנגלי.

הביטלס ו-ירדן אוריאל

כתבה מיוחדת לרגל ביקורו של פול מקרטני בישראל: לרגל ביקורו של הזמר המפורסם פול מקרטני בישראל, וגם לרגל פרסום הספר המחקרי בעברית של עודד היילברגר "אנגליה חולמת: הביטלס,אנגליה ושנות השישים" שעוסק בלהקה שהפכה לאחת התופעות התרבותיות המרכזיות של המאה העשרים, להלן ראיון מקיף עם אספן הביטלס הגדול ביותר של מדינת ישראל וההיסטוריון שלהם, ירדן אוריאל. וגם סקירה קצרה וראשונה מסוגה על השפעתם של הביטלס בשדה הספר העברי.

הנצפים ביותר

.