אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הוצאת פיוטית


לאה גת כהן / לפגוש את פארוק בתל אביב - המשוררת מזיכרון יעקב

לאה גת כהן / לפגוש את פארוק בתל אביב - המשוררת מזיכרון יעקב

המשוררת מזיכרון יעקב. כל ספר הוא שידור שמשדר הכותב אל אוויר העולם. המשוררת לאה גת כהן פרסמה שני ספרים לפני שדפקה על דלת הוצאת פיוטית. ההכרות בינינו הייתה על סמך היכרות וירטואלית כמו כל ההיכרויות שנוצרות בימינו בקלות. בקליק אחד אתה מתוודע לעולם אחר, לאדם אחר, לאהבות שונות ומגוונות. הספר של לאה בעבורי היה מסע לזיכרון יעקב. פשוט הייתי צריכה להגיע אליה והדרך הייתה חשובה, התהליך שעברנו יחד היה חשוב.

נשיקת הטל שירי אהבה לשירלי / נועם שדות

נשיקת הטל שירי אהבה לשירלי / נועם שדות

הספר האחרון בהוצאת "פיוטית" הוא ספרו השלישי של נועם שדות (פוסט טראומה, הוצאת תמוז, וסיפורי מלחמה הוצאת עיתון 77). אנסה לשרטט את סגנונו של המשורר על פי שיריו בספר האחרון "נשיקת הטל, שירי אהבה לשירלי" 100 עמ', דצמבר 2012.
שמו של המחבר מופיע על הכריכה "נועם מאיר שדות" וזו בקשה של המשורר להוסיף לשמו הידוע את השם מאיר. בתוך הספר נמצא מוטו שאותו חיבר המשורר "החיים נראים יפים אם מסתכלים עליהם אחרת" וכאן הדברים מופיעים בשמו נועם שדות.

דמעות של גלידה – מאת שושנה ויג וחיה בנצל, איורים ענבר הולנדר

דמעות של גלידה / שושנה ויג - חיה בנצל

לכתוב ספר לילדים זה לא דבר פשוט. כאדם מבוגר, צריך גישה לילד, להבנתו, לתפיסתו, לעולמו. לא כל ילד הוא ילד מושלם, לא כל ילד הוא ילד בריא, ישנם ילדים חריגים, השונים מהחברה, ולהם הוקדש הספר "דמעות של גלידה" של שושנה ויג וחיה בנצל באיוריה של ענבל הולנדר. להיות ילד חריג בחברה זה דבר קשה. החברה לא תמיד מבינה, ההורים, המורים, בתי הספר, הרשויות, לפעמים נכנסים לטראומה במשך שנים רבות רק מהעובדה שקשה מאד להתמודד עם מאבקי הכוח שיוצרת החברה נגד החריג.

השמות שמורים במערכת - מאת שושנה ויג ובלפור חקק. הוצאת פיוטית

כמו רקדני בלט: השמות שמורים במערכת - שושנה ויג ובלפור חקק

"השמות שמורים במערכת" מאת שושנה ויג ובלפור חקק. הוצאת "פיוטית". כמו רקדני בלט מתנועעות שתי דמויות המניעות עלילה בדיונית בממלכת המילים. הדמויות הן נסתרות, חיות בתוך מילים, חיות מתוך הרווחים שבין השורות ומתעצמות לעיני הקורא מתוך הפסקאות, מנסות לקלף כל פעם מחדש את הזהויות הלא מוגדרות ביניהן, בתחילה הדמות הנשית היא נסתרת, חיה בתוך הצללה ומכונה "אהובה" בגוף שלישי, "את" בגוף שני ויש בפניה הנסתרת הזאת היסוס בכתיבה, בריחה אל עולם מוכר:"כעולם המראות,כתמונות, כדימויים וכחוויה הספרותית

השמות שמורים במערכת- רומן מכתבים / שושנה ויג ו-בלפור חקק

השמות שמורים במערכת- רומן מכתבים / שושנה ויג ו-בלפור חקק

שני הכותבים של רומן המכתבים יוצאים בעקבות רומן גנוּז לכתוב רומן חדש. תוכן הספר כתוב בצורת דיאלוג המבוסס על חילופי מכתבים, אך זהותם של גיבורי הרומן נשארת עלומה. יצאתי בעקבות המכתבים לפענח את הסוד מאחורי המכתבים. הספר בנוי מחדש על בסיס דברים שנכתבו קודם ואין בו תיאור של חוויות ראשונות של מפגשים התחלתיים. אגב, כחודש לפני שהחלתי בקריאתו של ספר זה , נוכחתי בהופעתם של המחברים בפני קהל בבית -הסופר, בתל-אביב, בעקבות הופעת ספרם המשותף "השמות שמורים במערכת".

עבריתון - לוגו

עבריתון - בחירת העורכים

בימים אלה יוצא לאור כתב עת חדש. זוהי עונת כתבי העת. הידעתם שכמעט בכל שבוע נולד בישראל כתב עת? ומה שנכון, רובם ככולם כתבי עת ספרותיים. זוהי עונת המשוררים! אין ספק. כתב העת נקרא "עבריתון", והתמנה כעורך הראשי יאיר בן-חור, תואר שני בלשון עברית, עורך לשון לספרים בהוצאות שונות, ואף הצטרף באחרונה לעריכה בהוצאת "פיוטית".

הנצפים ביותר

.