אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

אפרטהייד


Israel and south Africa The Many faces of apartheid edited by ilan pape

יש להבליט את השונה למרות הדומה בהשוואה בין ישראל לדרום אפריקה

"האפרטהייד" מהלקסיקון הדרום האפריקאי חדר משיח השמאל הרדיקלי אל שיח השמאל הציוני המתאר באמצעותו את מערכות החוקים וההתנהלות השונה של המדינה למתנחלים לעומת הפלסטינים תושבי הרשות. המקראה אותה סוקרת עפרה ישועה ליית בבהירות ובתמציתיות תוך הבאת עקרי הדברים מעלה שיח מעניין, אליו גם מתחברת ישועה ליית, שהיא עצמה פעילה במסגרת פוליטית המצדדת ב"מדינה חילונית ודמוקרטית אחת".

בית כנסת בוער 1938

המלחמה נגד היהודים על פי אפרים קארש חלק ב

על ההשוואה בין שואת יהדות אירופה "לשואה" הפלסטינית. אין, כמובן, צל של דמיון בין הטבח "התעשייתי" של היהודים ע"י היטלר ובין יחסה של ישראל לפלסטינים. חומר למחשבה: האם גרמניה הנאצית הירשתה ליהודים להפעיל בתי"ס בארצות הכבושות על ידה באירופה בהם הטיפו והסיתו נגד גרמניה? האם גרמניה איפשרה ליהודים לקיים מחנות קיץ לילדיהם בארצות הכיבוש בהם אימנו ילדים למלחמת גרילה נגד גרמניה? האם גרמניה איפשרה למנהיגות הדתית והחילונית היהודית להקים ערוצי טלוויזיה משלהם בהם נקראו גרמנים "בני קופים" מבלי להענש?

מדינת האפרטהייד שמיעוטים נאבקים להסתנן לתוכה

רמזי אבו חדיד פירסם היום, 1 במרץ 2012 מאמר בכתב העת "סטונאג' אינסטיטיוט" והרי עיקרי דבריו.

האם ישראל הנהיגה משטר אפרטהייד?

מותר לא להסכים עם מדיניותה של ישראל לגבי הפלסטינים ומותר לבקר את התנהגות הצבא אבל אסור לעוות ולסלף את העובדות. מבקרי מדיניות ישראל בשטחים- הנשיא קרטר, הפוסט ציונים, ארגונים בינלאומיים לזכויות אדם, התעמולה הערבית- פלסטינית- מאשימים את ישראל שהקימה משטר אפרטהייד.

זהו שימוש ציני במונח המשרת את המאמצים לדה- לגיטימציה של ישראל.

הנצפים ביותר

.