אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

כלי רכב


רכב

השכרת רכב בישראל

בין אם אתם מטיילים לבדכם עם בת/בן זוג, עם חברים או בין שבחרתם לטייל עם כל המשפחה - אין כמו טיול בארץ ישראל. הדבר היחיד שיכול להעיק על הטיול הוא עניין הלוגיסטיקה והארגון. אתה יודע שהאוטו שלך לא כל כך מתאים לנסיעה ולא בטוח שהוא יעמוד בנסיעה לצפון ואבא שלך, שבדיוק קנה אוטו חדש, לא כל כך מעוניין להעמיס עליו קילומטרים מיותרים אז מה עושים?

חברות הביטוח מעדיפות חלקים לא מקוריים

סביר להניח שחלקי החילוף שהותקנו לכם במוסך ההסדר, אחרי התאונה, לרוב הם חלקים לא מקוריים שאינם תואמים את הגדרות היצרן.

רכב היברידי - מומלץ או לא?

רכב היברידי - מומלץ או לא?

בתקופה שבה יוקר המחייה הולך וצומח כל הזמן, מחירי הדלק מתעדכנים חדשות לבקרים ובדרך כלל כלפי מעלה, מציאת פתרונות אלטרנטיביים שיוכלו להעניק לנו את אותה מידה של נוחות בפחות כסף הפכה להיות פעולה מרכזית בעלת משקל רב. למרבה המזל, היצרנים השונים מודעים למגבלותיו של הצרכן וכמענה על כך מספקים מגוון של פתרונות שונים שבהחלט מסייעים להקטין את היקף ההוצאות. בכל מה שנוגע לפתרונות התחבורה שלנו, עלויות השימוש הן לא הפרמטר היחיד שחשוב ויש להתייחס אל

מה נהג צעיר צריך לדעת על ביטוח רכב?

מה נהג צעיר צריך לדעת על ביטוח רכב?

נהג צעיר הנמצא בתחילת דרכו המוטורית צריך להכיר מספר נושאים חשובים אשר יקבעו את אופן השימוש שלו ברכב. ראשית, על נהג צעיר להבין את המשמעות של ביטוח לרכב: כל מי שמחזיק או נוהג בכלי רכב מנועי בתחומי מדינת ישראל חייב על פי חוק לשאת עימו תעודת ביטוח. תעודה זו מוצגת לכל בעל סמכות על פי דרישה והיא מציינת את תוקף הביטוח, הגבלותיו, תנאי הפוליסה ואישור חברת הביטוח. נהיגה ללא תעודת ביטוח חובה בתוקף היא עבירה פלילית ונהג צעיר חייב לזכור זאת היטב.

רכבים חשמליים – היבטים שונים

רכבים חשמליים – היבטים שונים

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה ההולכת וגוברת של רכבים חשמליים מסוגים שונים ברחובות וכבישי הערים. אלו בעיקר כלים קלים, המיועדים לרוכב אחד או שניים, כגון אופניים חשמליות, קורקינטים חשמליים, וקלנועיות מסוגים שונים. הכלים שקטים, קלים לתפעול, אינם זקוקים לרישיון (בחלק מהסוגים), אינם תופסים מקום בכביש או בחנייה, ונושאים משא בכמות סבירה עבור הנוסע. גם המחיר של התפעול הינו זול, הרבה יותר מאשר דלק.

הרכב של ניקולה ג'וזף קוניו

חוט שני מתחבורת העבר לתחבורת העתיד

הגלגל נחשב לאחת ההמצאות או התגליות הטכנולוגיות החשובות של האנושות. ארכיאולוגים מעריכים שעגלות רכובות על גלגלים נבנו כבר לפני כ- 7,000 שנים, אך נדרשו כחמישים מאות עד שהרומאים פרסו תשתית רחבה שנדרשה לשרת את הגלגל כאמצעי תחבורה יעיל. נראה כי טכנולוגיית הגלגל לא הייתה מספקת כדי להפוך למכשיר תחבורתי עממי מוצלח – נדרשה גם חכמה מדינית וחברתית. הזמן הממושך שחלף בין קיום הטכנולוגיה ליישומה הציבורי הוכיח כי תבונה מדינית או חברתית היא לעיתים נדירה או קשה לביצוע מתבונה טכנולוגית

מכונית יוקרתית

כלי רכב: מנקרי עיניים ו-תוחבי חוטם

טועה מי שסבור שעולם התחבורה מעוצב בויכוחים ענייניים, שקולים וקרים אודות צורכי ניידות או נגישות, או בדיונים מלומדים סביב יחסי המרה בין יתרונות וחסרונות טכנולוגיים. הויכוחים הלוהטים ביותר המעצבים את פני התחבורה הם ויכוחים רגשיים בין "מנקרי עיניים" לבין "תוחבי חוטם". ב – 29.4.11 התקיים בלונדון טקס חתונה מלכותי בין הנסיך וויליאם לבין בחירת ליבו קייט מידלטון, ועל פי הערכות צפו בו למעלה מ 2 ביליון אנשים ברחבי העולם.

מיסוי ירוק על כלי רכב והשפעות מקזזות

מיסוי

אמצעים שונים הנבחרים להגשמת מטרות מדיניות בתחום התחבורה מתגלים בפועל כחסרי תועלת או כבעלי תועלת נמוכה מזו החזויה כתוצאה מ-"השפעות מקזזות". על "השפעות מקזזות" והשפעתן על רפורמת "המיסוי הירוק".כוונות מדיניות ו-"השפעות מקזזות"

רכב כצרכן נדלן

מהו שטח הקרקע הישיר הדרוש כדי לשרת שימוש סביר במכונית משפחתית? הנתון עשוי להיות מפתיע.מהו שטח הקרקע הישיר הדרוש כדי לשרת שימוש סביר במכונית משפחתית בישראל? אמות המידה הבסיסיות מבוססות על מימדיו של רכב משפחתי טיפוסי. מכונית משפחתית מדגם "מאזדה 3" היא דוגמא אופיינית לרכב נפוץ בישראל, אורכו 4.58 מטר, רוחבו 1.755 מטר ושטח ההיטל שלו על הקרקע כ – 8 מטרים רבועים. אם מתווים סביב הרכב מסגרת היקפית המרוחקת חצי מטר מממדיו מתקבל מלבן ששטחו 15 מטרים רבועים. שטחה של חניה תקנית בישראל היא 25 מטרים רבועים, כאשר נתון זה מגלם בנוסף לשטח חניה ישיר, גם שטחי מעבר ותמרון.

כלי רכב דו גלגליים מנועיים והכתמה סביבתית

לשימוש בכלי רכב קלים וצמומים יש יתרונות סביבתיים מובהקים, אך כלי רכב דו-גלגליים מנועיים עלולים להכתים את סביבתם למעלה מהדרוש.כלי רכב קלים וצמומים הם בעלי יתרונות סביבתיים משמעותיים.

גרמניה: תרבות הרכב – שילוב ניגודים

בגרמניה קיימת תרבות שורשית של שימוש בכלי רכב מנועיים למטרות שימושיות ולמטרות נופש וספורט. למדענים והמהנדסים הגרמניים יש חלק נכבד בתרבות המינוע, הכולל פיתוח שכלול וייצור כלי רכב מנועיים, וסלילת כבישים מהירים. בצד כל אלה מתנהלת תרבות מפותחת ומנוגדת של הגבלות על הרכב המנועי וצמצום השימוש בו, עידוד תחבורת אופניים ותחבורה ציבורית.

רכב בר השגה

מדיניות תפנוקים

חבית נפט: אנא תנוע המטוטלת?

בסוף 2007 מחירה של חבית נפט גולמי בבורסת הסחורות של ניו יורק היה קרוב ל – 100 דולר, ביולי 2008 הוא נשק ל – 150 דולר, ובינואר 2009 צנח ל – 35 דולר. כדאי להזכיר כי לעלייה התלולה של מחירי הנפט עד סוף המחצית הראשונה של שנת 2008 ניתנו הסברים הגיוניים ומלומדים רבים. נטען, בין השאר, כי תפוקת הנפט העולמית הגיעה לשיא, כי הצמיחה המטאורית של השווקים העצומים בדרום מזרח אסיה, ובפרט בסין ובהודו, נעה לכיוון ברור של הכפלת ביקושים עולמיים לאנרגיה בתוך עשור או שניים המעפילים על כושר ייצור הנפט, או כי השווקים המתעוררים במזרח אירופה תורמים לביקושי אנרגיה גוברים.

ענף התחבורה על מים סוערים

שווקים פיננסים על מים סוערים

תעשיית הרכב האמריקאית כסוגיה ציבורית

תעשיית הרכב האמריקאית עברה טלטלות ומשברים רבים מאז היווסדה לפני כמאה שנים. משברים אלו הובילו למיזוגים שונים של תאגידים שהתקשו לשרוד, נרכשו על ידי חזקים מהם ונבלעו לתוכם

חיי האזרח של הג´יפ הצבאי

לידתו ודרכו של ה-"ג´יפ הצבאי"

עסקי אוויר וזרימה

בחלל ניתן לצפות ב - "חוק הראשון של ניוטון" - הידוע כ - "חוק ההתמדה", לפיו עצם שהופעל עליו כוח חיצוני יתמיד בתנועה במהירות קבועה לאורך מסלול ישר, אלא אם כן יופעל עליו כוח חיצוני נוסף, אשר עשוי להאיץ את תנועתו, להסיט אותו ממסלולו, או לבלום את התנועה. גרמי השמיים נעים במסילותיהם במהירויות אסטרונומיות באמצעות האנרגיה העצורה בהם, וכדוגמא, הכוכב עליו אנו חיים מנהל "מסע בין כוכבים" במהירות אסטרונומית של כ - 108,000 קמ"ש ומקיף את השמש במסלול אליפטי מידי שנה.

תעשיית הרכב: אחריות חברתית

עוצמתה של תעשיית הרכב

כבישים עוקפים - הדבש והעוקץ

תכנון עורקי תחבורה יכול להיערך בדרכים שונות ואין רשימה סגורה של סוגי תוכניות, אך קיימים שני מבנים טיפוסיים בולטים לתכנון עורקי תחבורה בסביבת מחייה נתונה - עורקים החוצים את סביבת המחייה ועורקים העוקפים אותה.

שיתוף כלי רכב בקיבוצים

רכב פרטי הצמוד לנהגו מספק יתרונות של נוחות וזמינות, אך ליתרונות אלה יש עלות וחלקם מיותר ועודף, מכיוון שמרבית כלי הרכב הפרטיים אינם פעילים רוב שעות היממה, ונוסעים בתפוסה חלקית.

הנצפים ביותר

.