אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

לונדון


לונדון: מפה רכבת הדואר המלכותי

לונדון: רכבת הדואר המלכותי

מעטים בישראל שמעו על אחת ממערכות התחבורה הייחודיות והמעניינות בעולם – הרכבת התחתית של הדואר המלכותי בלונדון. רכבת תחתית זעירה, שקטריה פעלו באופן אוטומטי ללא נהגים בתקופה 1928 – 2003, והובילה דואר בין סניפי המיון המרכזיים של לונדון. בזמן שבישראל יש המייחלים לרכבת תחתית, הבריטים המנוסים הגיעו למסקנה כי תם זמנה של רכבת הדואר התחתית.

לונדון: שילוח מטעני מזון - פעם והיום

לתוך ערי העולם, ומהם כלפי חוץ, מובלים מיליוני טון של מוצרי מזון מגוונים. ההתייחסות בת זמננו לתובלה המודרנית היא בין קבלתה כדבר מובן מאליו, לבין ביקורת חריפה על כך שתושבי העולם יונקים באמצעותה את לשד האדמה עד תום. כדי להעריך את קרן השפע המוזנת על ידי אמצעי התובלה המודרניים כדאי להשוות בין הנתונים והביקורת בת זמננו לבין ההלל שנכתב על שילוח מטעני מזון לפני כ- 140 שנים.בשנת 1879 פורסמה בלונדון המהדורה השנייה של הביוגרפיה שחיבר סמואל סמייל על מהנדסי הרכבות המיתולוגיים, ג´ורג´ סטיבנסון ובנו רוברט.

חלומות פרטיים / רוז טרמיין

חלומות

חלומות פרטיים / רוז טרמיין. הוצאת ידיעות אחרונות.

אלי עינת: החידקל של בבל ונופי לונדון

ביוגרפיה של צייר ואמןהצייר אלי עינת מספר על הקסם וההשראה שיוצרים את היצירה ואת הציורהצייר אלי עינת עשה חיל בלונדון, אך חזר לכאן לכבוש לו מקום בקרב קהילת הציירים בישראל. אלי מספר על ילדות עשירה בבגדד ומתעקש לאהוב את החיים בארץ . עבודתו וחייו הם קולאז' מרתק, והשיחה עמו משקפת משהו מאישיותו המרתקת. אלי עינת בחר לגור בזכרון יעקב, הרחק מן ההמון הסואן והוא מצייר לו בחלקת אלוהים הקטנה שלו – ויש לו מבט משלו על המציאות ועל החברה הישראלי. להלן מבחר משיחתנו עמו.

לונדון: אגרות גודש

לונדון רבתי היא בירת הממלכה המאוחדת והיא מאכלסת כ - 7 מיליון תושבים.

תת – תרבות פאנק - משמעותו של סגנון

תת – תרבות פאנק - משמעותו של סגנון / דיק הבידג'. הוצאת רסלינג. תרגום: רונה כהן. עריכה מדעית: ד"ר עודד היילברונר

לגלוש בתוך פסל - טייט גלרי לונדון

האמן הגרמני קרסטן הולר (carsten höller ) הציב באולם הטורבינות הישן שמהווה את האולם המרכזי של ה-טייט-גלרי ב-לונדון, 5 מיגלשות מתכת שבהן יכול הקהל לגלוש. אורך המגלשות בפרוייקט שנקרא test site 2006 הוא 58 מטר.

לונדון לא מחכה לי?

אני מניח שלא תדעו את התשובות לרוב השאלות כאן בלי לחפש אותן... מבטיח לכם תשובות מפתיעות, משעשעות או בלתי צפויות.1. מה הקשר בין שני האנשים שבתמונה?src=image2/rid200906.jpg

סוסים: העיר בעידן הסוס העירוני

כומר הופתע לגלות כי חמור נפח את נשמתו דווקא בחצר הכנסייה. כדי לסלק את הפגר הוא פנה למחלקת התברואה העירונית. במחלקת התברואה הוסבר לו בנימוס כי המחלקה מטפלת בפינוי אשפה, אך לא בפינוי נבלות, וכי עליו לפנות למחלקת בריאות הציבור. במחלקת בריאות הציבור נאמר לכומר כי המחלקה עוסקת אך ורק במחלות של בני אדם, אך לא של הולכי על ארבע והוצע לו לפנות למחלקת התנועה. במחלקת התנועה הוסבר לכומר כי אילו החמור היה מוטל על הדרך וחוסם אותה הוא היה מפונה כמכשול בדרכים, אך מכיוון שהוא נמצא בשטח הכנסייה העניין אינו נתון בסמכותם ואחריותם. בצר לו ובחוסר ברירה, החליט הכומר לנצל את ההכרות האישית עם ראש העיר ולפנות אליו.

וולטר בנימין (1892-1940)

פופ-ארט בלונדון

מאמר זה חותר להציע סקירה קצרה אודות שורשיה של תנועת הפופ-ארט בלונדון

הנצפים ביותר

.