אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

עולמי / תיירות


מאמרים בנושא אירועים ומגמות בעולם ומקומות תיירות

טרומסה, נורווגיה. כל הצילומים במאמר של אודליה גל

הזוהר הצפוני ואני

שוב יצאתי למסע עצמי ועצמאי בתקווה למצוא את הזוהר (הצפוני) - במאמר זה תמצאו את חוויותיי, הכוללים: מסלולים, טיפים, עלויות ועוד!

דייגים בסוף יום.. (כל הצילומים במאמר שייכים לכותבת, אודליה גל)

מסע אישי ליפן: מאז הנשיקה הראשונה שלי לא התרגשתי ככה

את הטיול תכננתי וביצעתי לבד, מכיוון שלדידי היה כל כך מוצלח חשבתי לשתף אתכם בטיפים אישיים כדי להקל עליכם בחיפושים . תוכלו למצוא כאן: תכנון, מסלול מפורט, טיפים, מחירים, שעות פתיחה ועוד

אולמוץ, צ'כיה (צילום: מירב גולן)

יומן מסע - משלחת סטודנטים לאולמוץ ופראג (צכיה)

זאת הפעם הראשונה שאני כותבת על טיול, מסע או משלחת לחוץ לארץ. טיול כזה, של קבוצה מאורגנת, מהווה פרוצדורה וביורוקרטיה נרחבת, כמו גם אוסף של אנשים שלא מכירים אחד את השני, ושהחיבור ביניהם יכול להיות פורה או נפיץ

פביון ונדום Pavillon Vendôme

פנינה אדריכלית באקס אן פרובנס: פביון ונדום

לא רחוק ממרכז העיר, במרחק כעשר דקות הליכה משדרות מיראבו, נמצאת פינת חמד מרהיבה, אחוזה עירונית מהמאה ה-17, פביון ונדום, המוקפת בפארק מטופח שהרבה מעציו גזומים באופן אמנותי, בצורת סליל מתפתל, עשן מסתלסל. פרחים ססגוניים בצבעיהם הנועזים מרשימים את העין ומרחיבים את הלב במקוריות שילובם.

דגל העיר לבוב

לבוב – עיר ומחוז באוקראינה

רשמי השתתפות במשלחת עיתונאי האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית באוקראינה בבירה קייב וכאורחי מחוז לבוב ועיריית לבוב שבמערב אוקראינה. כל זאת במסגרת מיתוג אזור לבוב כמרכז תרבותי-היסטורי של כלל אוקראינה וכן כמרכז לתיירות רפואית ומרפא מבוססת "מי נפטוסה" מינרליים מנביעות בפרה-קרפטים

אוסטרליה: אי הדקלים והמוות

אם חשבתם ש-ניו-יורק, דרום אמריקה או מדבריות לוב הם המקומות הכי מסוכנים בעולם, אתם טועים.

לרקוד עם מלאכים

משהו קורה עמוק במעבה יערות הגשם ובמקומות אחרים ב"בוש" האוסטרלי. במקום בו הצמחייה פוגשת במים והטבע כל כך חי עד שאתה יכול לחוש אותו מביט בך, במקום בו העצים נושמים באופן חופשי יותר, בו בעלי החיים מרשים לעצמם להיראות ולהישמע ובו ענקי הבטון והפלדה אינם שולטים בנוף, קורה משהו מופלא, לא יתואר כמעט

תשיגו לי את הסוכן שלי!

קצת אחרי הנחיתה כאן, לפני כשנתיים, התברר לי שקבצני תעסוקה כמוני, שמוכנים לעבוד (ולהתראיין לעבודה) בכל מקום שלא יהיה על פני יבשת ששטחה מעל לשבעה וחצי מיליון קמ"ר, מן הראוי שיהיה להם, למרות הבעסה שבעניין, טלפון נייד.

זו כפרתי

לא קל להתוודות. יותר מזה – כשמדובר בווידוי של כופר, זה הרבה יותר קשה. אם אתם שומרי מסורת ואם ההתייחסות להלכות הכיפור כבלתי מחייבות בעליל מטרידה אתכם, אתם עשויים לרצות לוותר על קריאת הכתבה הזו.

אוכלים אותה

אולי זה בגלל שאני ישראלי, אולי בגלל שאני יהודי, ואולי בגלל שאני סתם אנושי, אבל כנראה שאחרי שהאדם הרגיל גומר להתפעל ומתחיל להתרגל, תמיד מגיע השלב הבא והבלתי נמנע – הוא מתחיל לקטר ולהתבכיין. למה, זה רק אלוהים יודעת

השמש שוקעת מעל נאורו

נאורו היא הרפובליקה הקטנה בעולם. שלושה עשר אלף תושבים יש שם כיום, על עשרים ואחד קילומטרים של אי. זהו. ב-Lonely Planet אומרים שאין מה לחפש בנאורו היום, אבל הם מקווים שאחרי שיגמרו הפוספטים עוד יישאר שם משהו. האי מוקף שונית אלמוגים יפהפייה המנוקדת בשרידי משחתות ישנות ממלחמת העולם השנייה, והוא אתר צלילה ודיג שאין שני לו בעולם, אבל זה רק מסביב.

צהוב ! – מופע ה(לא-ממש)אימים של מארק לאת'אם

הנה זה בא, גבירותיי ורבותיי. הבחירות בפתח או לפחות, מריחים אותן מתקרבות. יום הכיפורים של כל הפוליטיקאים באשר הם ממשמש ובא ואפילו האוסטרלים, חשבתי לעצמי, יסירו את הכפפות סוף סוף.

ילד, אל תיגע, זה ארסי

הדרך מהבית שלי לשפת הים נראית כמו גן עדן לרגליים יחפות. באמת. רמזור אחד, חמש דקות הליכה, מדרכה לבנבנה שלא לוהטת מדי גם בשיא הקיץ, קצת דשא ירוק ולח, ורצועת חול צהוב ורך באורך חמישה קילומטרים מיד אחריו. אם נראית, אז בטח גם מרגישה כמו גן עדן, נכון?

איך אומרים רישיון באוסטרלית – מניפסט של יעילות כרונית ועצבים ישראלים

כששמתי לב שתוקפו של רישיון הנהיגה הבינלאומי שלי עומד לפוג נשארו לי רק שלושה חודשים לנהוג לפני שאני הופך לעבריין, מאלה שממצמצים ברמזורים ומסתכלים ישר קדימה, אוחזים בהגה בפרקים לבנים ממתח ועם פלגי זיעה זורמים במורד הלחי. מאלה שגורמים לכל שוטר, אפילו הוא בחופש עם הילדים, לבדוק להם רישיונות רק בשביל השקט הנפשי.

על אנשים (וקצת על עצים)

אצל רוב האוסטרלים האבוריג'ינים נתפסים כפרימיטיבים, אלכוהוליסטים ואלימים חסרי השכלה. בחלק מהמקרים זה אכן כך, ונראה כאילו העובדה ששאר העולם רואה אותם כאחראים למצב הזה לפחות חלקית אם לא באופן מוחלט, לא עוברת אצלם בראש אפילו לרגע. יחד עם זאת קל להם מאוד להבין את מצבו הנפשי של מחבל מתאבד בתל אביב או בירושלים.

סקס פה!

נו, איך אפשר בלי קצת פיקנטריה – בכל זאת, כולנו בני אדם, נכון? אז בואו נדבר קצת על חרמנות.

דברים שלא שמתי לב אליהם

כשהזמן עובר, מתרגלים לזה, ואז, כשחוזרים לארץ, בערך במעבר מהדרכונים למגרש חניה, אחרי הפח הראשון שעולה על גדותיו, הרעש והריח מתחילים לחלחל חזרה, אנחנו נזכרים איפה אנחנו, ועם הזמן הזיכרון הופך להיות זיכרון כזה, רחוק כזה.

שנה טובה!

אנחנו ב"חוף הזהב", קווינסלנד הטרופית – שלושים ושתיים מעלות בבוקר חם ולח מאד, אחרי לילה של סופות רעמים וגשם כבד. יוצאים עם שחר דרומה, לאסוף אנשים יקרים ולהצפין דרך שני יעדי ביניים אל יעד סופי ללילה הקרוב ולמחר – פסטיבל וודפורד, ב"חוף השמש", שעתיים צפונה מכאן.

לי קואן יו

בן גוריון הסינגפורי

לי קואן יו, מנהיג סינגפור במשך שנים רבות, הפך עיר מדינה קטנה, ענייה ונידחת לאחת המדינות המשגשגות ביותר באסיה ובעולם, מקום הנחשב לנטול או כמעט נטול שחיתות, זהו גם מקום שבו נאכפים חוקים דרקוניים שכמותם קשה למצוא בעולם, גם לא במדינות הטוטליטריות לשעבר, להוציא ימיו האפלים ביותר של סטלין. לכל זה אחראי האיש שכונה ב-1986 בידי נשיא ישראל דאז, יעקב הרצוג, בעת ביקורו בסינגפור, כ-"בן גוריון של סינגפור".

סמל רפובליקת קוריאה, קוריאה הדרומית

קוריאה לנצח

קוריאה (ויותר נכון דרום קוריאה) מופיעה בשנים האחרונות יותר ויותר בחדשות בישראל. לפני זמן מה התנהל בישראל מצעד ענק של מאות קוריאנים נוצרים, בתקווה לקרב כך את השלום. בסינמטק בתל-אביב הוצג בחודש האחרון לראשונה פסטיבל סרטים קוריאניים שממנו ניכר עד כמה עשירה ומתוחכמת אמנות הקולנוע הקוריאנית ועד כמה היא פורחת בשנים האחרונות.

מפה מ 1865

לקח בסלאן

צ'צ'ניה שבקווקז גודלה כלבנון, אוכלוסייתה כמיליון וחצי ובדומה לפלשתינים הם ניצלו את הריבונות החלקית שנפלה ברשותם אחרי מלחמת צ'צ'ניה הראשונה ב- 1995, בהסכם השלום עם רוסיה, כדי להקים מדינת פשיעה וטרור. מדינה מפולגת לשבטים, שהתפרנסה מפלילים , מחטיפה המונית לצרכי מיקוח וממעשי רצח. אין צדיקים במלחמה בקווקז. למרות זאת אי אפשר להצדיק את מידת ההפקרות והפראות של הצבא הרוסי בצ'צ'ניה מאז פרצה המלחמה השניה ב- 1999 בעקבות הטרור הצ'צ'ני.

אלכסנדרפּלאץ (כיכר אלכסנדר)

ברלין – עיר של ניגודים

הניגוד החריף הזה, במיוחד מבחינה ויזואלית, חזר לאורך כל הביקור. ברלין היא עיר ענקית ומרשימה. הכל בה גדול: השדרות הרחבות, בתי הכל-בו מרובי הקומות, התרבות המפוארת. אבל האירועים ההיסטוריים הדרמטיים שעברו על העיר שהיתה חצויה ע"י חומה במשך 41 שנים עדיין משתקפים ברחובותיה, שדרותיה, בתיה ואנשיה. ליד כניסה לרכבת התחתית פארק ובכניסה לרכבת עומד דוכן לממכר נקניקיות. הכל נקי ללא רבב.

בית הספר בית הספר למנהל עסקים ע"ש האס

על דמוקרטיה – פמיניזם – ופורנוגרפיה

ברקלי: עיר מטורפת ונהדרת. עיר שיושבת בין הגבעות שממזרח לה לבין מפרץ סאן פרנסיסקו שממערב לה. מבחינה זו אין היא לבד. אפשר להשוות את מזרח המפרץ (East Bay) לגוש ערי דן. זה הוא רצף של ערים שהגדולה בהן היא אוקלנד, שהיא גם בירת המחוז ושלא כמחמאה, היא במקום הראשון בארצות הברית במספר מקרי הרצח שקורים בה שנה אחר שנה

מגלים את אמריקה

גילוי אמריקה, לפחות בתפיסה הפופולרית, הוא משהו שאינו נתון כלל במחלוקת. אם נשאל אדם מי גילה את אמריקה, הסבירות שהוא יפלוט מייד את התשובה האוטומטית "כריסטופר קולומבוס", היא גבוהה למדי. למעשה, כך מלמדים בבתי הספר מאז ומעולם, או לפחות מאז 1492. הוותק של תיאוריית גילוי אמריקה על ידי קולומבוס הוא כה רב, עד כי ניכר שקשה מאוד לעקור מהשורש את התפיסה כי הוא ולא אחר היה האיש אשר דרך לראשונה על חופי העולם החדש.

סמלה של ליטא

ליטא - מותג תרבותי ייחודי

רשמי מסע האיגוד הישראלי לעיתונות תקופתית בליטא בדגש ישועיות ופגאניות מחד, ומאידך שורשים יהודיים ליטבָקִיים

להאכיל את העולם ולהציל את כדור הארץ

להאכיל את העולם ולהציל את כדור הארץ

מערכות השקיה יעילות יותר יפתחו את ייצור החקלאות ויגבירו אותו, במיוחד במקומות בהם מים הם מצרך נדיר. אבל רווחי פריון דורשים גם גישה מתוחכמת יותר לשימוש בדשנים כימיים, כמו גם לזבל וקטניות.

דגל יוון

מינהל ציבורי בישראל וביוון

ניגודיות קיצונית בין המודל הסטגנטי של המינהל הציבורי היווני-הלני לבין דינמיות-יתר של רפורמות, מיקורי-חוץ והפרטות-יתר במודל הישראלי. מדובר בשני מודלים הפוכים בקיצוניותם – שיש להסיט לדרך האמצע הכלכלית-חברתית. ישראל ויוון הינן שתי מדינות ריבוניות, שממשיכות מורשות תרבותיות עתיקות: היהודית-ישראלית מחד גיסא וההלנית מאידך גיסא. בעבר היה בין התרבויות קשר סימביוטי, כולל מה שהוגדר כ"התייוונות" קוסמופוליטית ישראלית בעולם העתיק.

הסדרה גלובלית של המרחב הקיברנטי

הסדרה גלובלית של המרחב הקיברנטי

הביטחון והיציבות הגלובליים מצויים בסיכונים מתעצמים בגלל העברת עיקר ליבת הפעילות האנושית בפלנטה לרשתות הסייבר. מצד אחד, הקפיץ האינטרנט את התפתחות האנושות למימד אינסופי חדש. מאידך נוצרו סיכוני מלחמות, טרור ושיבוש יציבויות ותשתיות בעימותים בהיקפים ובמימדים חסרי תקדים בשל מלחמות פוטנציאליות וטרור רב-מימדי באמצעות הסייבר.

מהפך חברתי ביוון

מהפך חברתי ביוון

"סיריזה" מפלגת המחאה החברתית בשמאל הפוליטי היווני, בראשות אלכסיס ציפראס, זכתה בבחירות בשל העובדה שהמפלגות ההיסטוריות "פאסוק" – הסוציאליסטית וה"נאו-דמוקרטית" המרכזית – הן חלק מה"קפיטליזם הגלובלי הנאו-ליברלי-הליברטני". בקפיטליזם זה אין חמלה וסולידריות אנושית-קהילתית ולאומית ואין כלכלה חברתית. המוטיבציה היא חמדנות וריכוז ההון בידי מעטים. יוון עם אוכלוסיה של כ-11 מיליון נפש נקלעה למשבר כלכלה ענק ב-2010. כיום מסתכם החוב הלאומי שלה ב-700 מיליארד יורו.

פוטר לאחר שלא הגיע לעבודה במשך 24 שנים

חדשות מהעולם: הבגד בעל הקרינה הגבוהה בעולם

דיי, כמה כבר אפשר לקרוא ולשמוע על בחירות? על מזג האוויר ועל אירועי טרור מזעזעים בפריז? הנשמה רוצה גם חדשות מצחיקות, מוזרות והזויות, כאילו כל העולם היה ליום אחד שבדיה השלווה ונטולת הדרמות או יפן ההזויה ומלאת הרעיונות המשוגעים. בקיצור, אחד מהמקומות האלה שבהם קורים דברים שבהחלט שווה לשמוע עליהם. שמעו מה קרה השבוע בסין ובהודו, ואולי אפילו תחשבו שכאן לא כזה גרוע, או שבעצם כן?

הנצפים ביותר

.