אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

תמונת השבוע


תמונת השבוע

כיכר ספרא בירושלים

צילום של מירי קלנר 50X80, מתוך תערוכה המתקיימת בימים אלו במוזיאון היכל שלמה בירושלים

ים המלח

הצלם האמנותי שלמה זיו
מתוך תערוכה בה הוא מציג בימים אלו בגלריה פאלאסט בברלין
גודל התמונהף 60X90
קרדיט: שלמה זיו

TWO-Gether

בתערוכה נוכחית זו, התחקתה האמנית אחר העולם האורבאני האדריכלי הגראפי של תל אביב.

פריחת נוריות בדרום

יצאנו, חברתי ואני, לטיול קטן - שדה נרחב של פריחת נוריות.
זהו שדה פרטי, רחב וצבעוני, מאיר את העיניים משמח לב
אבל כנראה שאנחנו לא היחידות שמצאנו אותו, כי המוני ישראלים מצאו אותו ואף לצערנו השחיתו - קטפו ותלשו. מראה עצוב למדי

Prague

משלחת סטודנטים לצ'כיה, הוציאה מאיתנו תמונות נפלאות של פראג ואולמוץ

Kennedy Town, Hong Kong

התמונה צולמה כשבארץ הכריזו על שיא חדש בעוצמת החום.
אבל כאן זהו דבר שבשגרה. למרות שנראית עננות ואפרוריות, אל תתנו לזה להטעות אתכם.
כשבארץ קשה לצאת עם 80% לחות, כאן הלחות יכולה להגיע ל 95%.
אבל יפה כאן, באי שהיה קולוניה בריטית

צילום מהלב

שלי היא צלמת מהעיר נינגבו, סין, שאוהבת לקרוא, לטייל, אוהבת מוזיקה וצילום

פיי סי (Pei Sea) - רישומי חיים בהונג קונג

פיי סי (Pei Sea) היא ציירת מלאית-סינית המתגוררת בהונג קונג. שקועה לעיתים קרובות באינסוף רישומי דיו. היא מוצאת רגשות חבויים עמוק מתחת לפני השטח. חבויים מתחת לעור החשוף השקט שם מונחות נשמות הממתינות לצאת לידי ביטוי על פני קווים עבים.

Boundaries

The biggest competition is myself. I am not looking to follow others or pull them down. I'm planning to test my own boundaries. Rain

Carmel Market

Anybody who plays the stock market not as an insider is like a man buying cows in the moonlight. Daniel Drew

Tel Aviv 2016

Tel Aviv 2016 .... Eithen Eretz

The liberty of a democracy is not safe if the people tolerated the growth of private power to a point where it becomes stronger than the democratic state itself. That in its essence is fascism: ownership of government by an individual, by a group, or any controlling private power.” Franklin D. Roosevelt".

The Crossing Water

"You can't cross the sea merely by standing and staring at the water."

חגיגות הכריסטמס בנצרת

ביקורת בחגיגות הכריסטמס בנצרת, 24.12.2016

דמדומים בראשון לציון

זה קרה בדיוק לכמה שניות. יום חורפי, עננים שחורים כיסו את השמים והשמש הפציעה לכמה שניות, זהרה במלוא זהבה והותירה תחושה של צלילה באמבט של נחושת. מי שיתבונן היטב יצליח לראות גם צילו של מטוס מעל הבניין

Shine Like a Lighthouse

חובבת מגדלורים אנוכי. אני לא יודעת להסביר למה.
אולי הקסם שבניווט שמכוון אנייה טועה, אולי ריכוז האור החזק מאוד שמאיר למרחק ומאיר את הים, אולי כיוון שזה מתקשר לאסוציאציות של סערות.
אבל בעיקר כי הוא מעיר רגשות, זיכרונות וריחות עתיקים מאוד
בתמונה: המגדלור בחלק העתיק של פאמאגוסטה, קפריסין
צילום: מירב גולן

הלנה קיל - אמנית אבסטרקט

ציורים של הלנה קיל אמנית אבסטרקט ישראלית

עגבניות בשוק בברצלונה

עגבניות בשוק בברצלונה מאת: נמרוד גלור

חתולה במנוחת שבת

חתולה במנוחת שבת

חיים ומוות בתל אביב - שי ספיר

קרן הרחובות בגין והרכבת, היום האחרון של החופש הגדול, חם בתל אביב, חם מאד, אך החיים בעיצומםכמה ימים לאחר מכן, ממש לא רחוק משם, מגיע המוות:שי ספיר, בן 35, עוסק במתן ייעוץ ושירותי קרייאטיב, ארט ובימוי, אך בעיקר מנסה לפצח איך להתפרנס מצילום נטו בהיבט האמנותי שלו...הנה אתר הצילומים שלו

נטלי - תמונת השבוע, הצלם מאיו רן

קשה לי להסביר מה משך אותי כל כך בצילום הזה.

אולי הניגודויות, בין רכות העיבוד להבעה הקשוחה של הדוגמנית אולי הצבעים המתונים מול הקונטרסט העז.

הזווית העניינת, התאורה.

בכל מקרה אהבתי מאדמאיו רן בן 40, גר בהרצליה ומספר על עצמו:"כל חיי אהבתי לצלם, לתעד ו"להקפיא" רגעים בחיים.

בשנתיים וחצי האחרונות הצילום תופס חלק נכבד בחיי, ומתחביב אט אט הופך למשהו מקצועי. אני אוהב לצלם פרוטרטים, טבע, נופים ומשתתף גם בהפקות אופנה"

שולח תמונה: רמי נוידרפר

האתר של מאיו רן

תמונת השבוע - זהרורי לילה - הצלם רמי נוידרפר

השדרה המרכזית הנפלאה של ברצלונה , ה"רמבלאס" מלאה בעוברי אורח ססגוניים מכל צבע, גזע, גיל ומין, ביניהם רבים גם העוסקים לפרנסתם בכל מיני להטוטים, פסלים חיים, קסמים, מופעי רחוב ושאר ירקות.אהבתי את מה שהצלחתי לצלם כאן, הממחיש את הדינמיקה במופע הרחוב המשובח הזה.

צלם השבוע - פרוספר אמסלם

פרוספר אמסלם הוא צלם שאני מאד אוהב בגלל המאפיינים היחודיים של יצירתו.

צלם השבוע - אלי מתתיהו

אלי מתתיהו , מנחה, מפיק, עיתונאי, מראיין , יועץ אמנותי, כותב , מגיש רדיו ,טלויזיה ומופעי במה . מנחה טקסים ממלכתיים, יוזם מופעים ומגבש קונספט, וגם צלם חובב נחשב.

נדנדה - צילום רוני בן שלום

רוני בן שלום, בת 22. מעצבת גראפית וצלמת מתחילה. עולם הצילום נפתח בפניה כאשר קיבלה את המצלמה הראשונה שלי nikon d40. רוני מספרת :"התחלתי לשלב בין עיבוד לצילום ונדהמתי מכמות הדברים שאפשר להשיג מצורות עיבוד שונות. כרגע אני מנסה להרחיב גם את הידע הטכני שלי בצילום ומקווה להמשיך ולהתפתח בתחום זה.""הנדנדה - צולם בערפל בארץ, בחורף האחרון. גן משחקים שומם, חצי הרוס ומה שנשארה בו זו הנדנדה הזו. צולם מזוית נמוכה תוך כדי שהנדנדה נעה ברוח. בחרתי לתת לתמונה גוון כחול וקר. כמעט מתוך סרט אימה ולהעביר את התחושה שאני הרגשתי באותו רגע.

הצעקה - הצלם תומר יעקבסון

 

תמונה מוזרה, חריגה, תופסת אותך ולא מניחה.זה לא נראה כמו צילום, לא ברור לנו מה אנחנו רואים.הצלם תומר יעקבסון זכה לשבחים רבים על הצילום המרתק הזה.לא תאמינו, אבל הצילום הזה צולם בחלון ראווה של נות ברמת גן ועובד בטכניקת hdrתומר יעקבסון, צלם עצמאי למגזינים ולקוחות פרטיים וכמו כן מלמד צילום בבית הספר לצילום גליץתומר מנהל בלוג צילום מרתק ובו תוכלו למצוא מאמרים וכתבות מרתקים בנושאי צילום וגם טיפים מועילים: כמו כן מפנה אתכם תומר לאתר הבית שלו

ים המלח, הצלמת מורן אחדות

אהבתי את הצילום והעיבוד המינימליסטי שעשתה מורן אחדות.תחושה של שלווה והרמוניה ממלאת אותי בכל פעם שאני מתבונן בצילום הזה, שצולם בים המלח.מורן, בת 24 צלמת רפואית וגרפיקאית בביה"ח ברזילי באשקלון,לומדת צילום ב"מנטור" .

תמונת השבוע - Hello Hello נדב חבקוק

אהבתי את הצבעים החמים מחד, לעומת הניכור והניתוק הכל כך אופייני לתרבות המודרנית, שמשדרת התמונה הזו , מאידךמספר הצלם נדב חבקוק:התמונה צולמה באיזור צ'יינטאון במנהטן, ליד גשר מנהטן באחד משיטוטי לחיפוש תמונות מעניינות, לא ביימתי את התמונה, השפורפרת הייתה ככה כשמצאתי אותה ואני חושב שזה מה שעושה את התמונה למעניינת.

אני מצלם בערך 8 שנים, חי בניו יורק במשך רוב התקופה הזו, עוסק בצילום עיצוב לאירועים וגם דיגיי במועדונים, בעיקר עובד במנהטן.

רוקדת בחלון - אפרת נקש

את אפרת נקש הכרתי לפני מספר שנים כאשר דידתה על קביה אל חדר האוכל בחברה בו עבדנו שנינו, כאשר אחת מרגליה השזופות מגובסת. אפרת, אשת שיווק נמרצת בחברתנו, שברה את הרגל באחד ממסעותיה הנועזים, עליהם ספרה לי באיזה ערב , כשהיא מראה לי צילומים מרהיבי עין. מאז חלפו כמה שנים וכל אחד מאיתנו הלך לדרכו. לפני מספר ימים נתקלתי שוב באפשרת כאשר קראתי על מסעה עוצר הנשימה אל פסגות הוואי וואש שבפרו, בטרק בן 13 יום. אתר הבית של אפרת הביא אותי אל עוד המון צילומים מרהיבים, מהם נראה לכם מעט מזעיר.

בתמונה למעלה נראית ילדה נפאלית שפגשה אפרת ב"טרק הקומבו" לאוורסט, נפאל 2004

The Look צילם עמוס טרבולסקי

המצולמת איילה רחלי, המאפרת מורן טרבולסקי. תמונה נהדרת, ביצוע טכני מושלם, עיבוד התמונה, העור החלומי, המבט , האיפור, הכל מושלם. אולם בכל זאת משהו תפס אותי בצילום הזה ולא נתן לי מנוח, אולם מייד נזכרתיברור שהצילום הזה הוא הומאז' , לצילום הנודע הבא, של הנערה האפגנית שצולם בזמן שלטון הטליבאן באפגניסטן?.

הנצפים ביותר

.