אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ארכיון מקצועיים


ארכיון מקצועיים

Photo by Brian Babb on Unsplash

צימרים בצפון הארץ - איפה בוחרים את הצימרים הכי טובים

חופשה היא הזדמנות נפלאה להתנתק מטרדות היומיום, להירגע ולבלות זמן איכות עם הקרובים אלינו. צפון הארץ מלא בנופים מרהיבים של יערות מוריקים, הרים גבוהים, נחלים ומפלים. יש בו מגוון רחב של פעילויות ואטרקציות, שמתאימות לכל אחד. לכן, אין ספק שמדובר ביעד מושלם לחופשה הבאה שלכם. ואם כבר יוצאים לחופשה בצפון, כדאי להעביר אותה בצימר מושקע ומפנק.

ימים קשים: ערפדים עובדים בהייטק ופיות הפכו למזכירות

בעוד שלושים שנה מהיום, רוב מאכלסי המחלקה האורולוגית באיכילוב יהיו מה שנהוג לכנות בימנו "תותחי מכירות". עבדי טלמרקטינג, חיילי המיקרופון עם האוזנייה, יושבי ה"אופן ספייסים" שמנסים לעמוד בטייפון של שיחות ושוכחים ללכת לשרותים. באמת, זה בדוק.

פאק דייט – שיטת זיונים של המחר

את שוב יוצאת לפאק דייט. בארון יש לך מדים של שוטרת, מדים של כובסת ואת השמלה הקטנה שעושה להם לתהות היכן יבלו את הלילה. בסופו של דבר את הולכת על פוזת הילדה הטובה ומתחילה להתלבש תוך כדי פיזום עליז – והעיקר, והעיקר – לא לפחד – לא לפחד כלל.

יחזרו מבית הספר או לא? בטחון חיי הילדים בפרטים הקטנים

לפני חזרתם של הילדים ללימודים, אני קוראת לכם, ראשי עיר, ראשי אגף חינוך, מנהלים, לעשות מאמץ ולבדוק האם אתם חותמים על מבנה בית הספר כמקום בטוח לילדינו? אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים, אני מסכימה ואף מוסיפה- חיי אדם הם בפרטים הקטנים. על כולנו מוטלת האחריות לטיפול מונע במבנים בהם שוהים ילדינו מרבית יומם, לפני שאסונות בין כותלי בית הספר יכתבו שוב בדם . ראש עירייה, ראש אגף תכנון, קבלן, אדריכל, מנהל בית ספר, אנשי חינוך על כל אחד מכם, מוטלת האחריות לגלות מעורבות יתרה בעניין הבטיחות. לא לחכות לאסון או ביקורת אלא להגביר מודעות והקפדה. הקלה או דאגה?

הביטוי האומלל חולה נפש

בשפת הרחוב, המושג "חולה נפש" הוא ממש קללה. אך המושג הזה הגיע לרחוב מהשפה הרפואית. שם חולה הנפש הוא: "אדם שחלה במחלת נפש", ו"מחלת הנפש" היא מחלה שיש בה דפוס מסוים של סימני מחלה התנהגותייםהחוזרים על עצמם.

אנגלית עסקית – כרטיס כניסה שלך לשוק העבודה הבינלאומי

שליטה בשפה האנגלית היא כלי שימושי בעולמנו -שמתנהל בחלקו הגדול בשפה האנגלית, בייחוד בזירת העסקים הבינלאומית. הצורך בקורסי אנגלית עסקית נולד בשנים האחרונות, עקב שאיפה של עשרות מיליוני אנשים ברחבי העולם להשתלב בשוק הגלובלי

איפה זה אמריקה?

אמריקה! היה מקובל אצלנו ולא רק אצלנו כביטוי לדבר מוצלח וטוב – שם באמריקה הדברים מתקתקים מצויין, התוצרת באיכות מצויינת, האדם חופשי ובכלל הרבה יותר מוצלח. ארה"ב נגררה למשבר כלכלי חמור בעקבות תאוות בצע חסרת אחריות וחסרת גבולות לה היו שותפים כמעט כול ראשי המשק

מבחן GRE

מבחן GRE (ראשי תיבות של Graduate Exam Record) הינה בחינת קבלה למועמדים ללימודים מתקדמים (תואר שני ושלישי) באוניברסיטאות בארה"ב ולעיתים גם באירופה. מבחן GRE בגרסתו הכללית, גרסת ה-GRE General, אינו בודק ידע אקדמי מקצועי ספציפי, אלא מודד כישורי חשיבה אקדמיים כלליים. במסגרת מבחן GRE תתבקשו לענות על שאלות בהבנת הנקרא, שאלות חשבוניות וכן לכתוב טקטסים קצרים.

מבנה מבחן GRE

מבחן GRE כולל ארבעה פרקים- שניים מילוליים ושניים כמותיים, וכן פרק כתיבה.

גולדסטון הלך לישון

ביום שבת 10/04/2010 הפציצו מטוסים פקיסטנים מה שהם מכנים "מעוז של הטאליבן" בצפון מערב המדינה. כמקובל במיקרים כאלה שמחו הפקיסטנים להודיע ש 12 מפעילי הארגון נהרגו בהפצצה. המקום קשה לגישה וכמו בעבר לא היה לתקשורת שום עיניין ומעט יכולת לוודא ולבדוק את הנתונים. אלא שבמקרה הזה התברר, בגלל הניצולים, שהתחולל טבח של ממש באזרחים וש 73 מהם נהרגו. אתמול הודתה פקיסטן שאכן כך. הרג אזרחים פקיסטנים על ידי צבא פקיסטן במסגרת מלחמתו באסלאם הקיצוני הוא מעשה שיגרה ואלפים חפים מפשע נהרגו בהפצצות ובהפגזות של הצבא בדיוק כשגולדסטון עסק בחקר "פשעי המלחמה" של ישראל בעזה.

עצמאות של מכורים

פעם, בשנות ה80, יצרה ישראל מטוס קרב מתקדם – הלביא. משקלו היה כדי 2/3 ממטוס האף-16, שדרת הקרב של חילה האוויר הישראלי. הלביא היה אמנם גדול על המשק הישראלי כמטוס קרב. שווים לו יכלנו לקבל כמעט בשווה חינם כספי מארה"ב במחיר שיעבוד מדיני ותקציב עתידי לארה"ב. אבל המטוס היה מכול בחינה "קטר טכנולוגי" שעצם פיתוחו הזניק את המשק הישראלי דרגה קדימה והמשך יצורו ופיתוח הדגמים המתקדמים שלו היה יכול להזניק את ישראל לשיאים חדשים ולייצר למשק הכנסות רבות שאמנם אינם קשורות ישירות ללביא אבל קשורות להזנק הטכנולוגי של המשק הישראל בכללו כתוצאה מהפרויקט.

ביקורת עקומה

אמנון אברמוביץ, מערוץ 2, מנצל כול הזדמנות למתוח ביקורת על ראש המוסד מאיר דגן. פרשת חיסול מבחוח בדובאי באמצע ינואר 2010 היא הזדמנות מצויינת מאין כמותה. הביקורת היא ניבזית ולא הוגנת אבל בעיקר לא מכוונת נכון לבעיה. אין שום מנגנון אנושי שהוא אל טעותי, וודאי לא מוסד שפועל באינטנסיביות רבה ובתנאי אי וודאות מופלגים.

מה נמצא לפנינו: עימות אלים או שינוי רגוע?

כתבה שהתפרסמה במהדורה המקוונת של הניו יורק טיימס מגוללת את סיפורם של מיליוני המפוטרים ברחבי העולם. מעורכי דין פריזאים, דרך עובדי מפעלים בסין ועד לשומרי ראש בקולומביה, כולם נמצאים תחת ענן כבד של חוסר ודאות.

לפי דיווחי ארגון העבודה הבין-לאומי, הפיטורים ההמוניים בעקבות המשבר הכלכלי שהחל בארצות הברית, עתידים להגיע בסוף השנה למספר בלתי נתפס ממש – 50 מיליון מפוטרים. והיום החשש הגדול הוא מהאיום החמור שיוצר המשבר על היציבות הביטחונית ברחבי העולם.

גלובליזציה + אגו = משבר

קל לכעוס על המיליונרים מוול סטריט שהכניסו אותנו אל כל הבלגאן הזה. אבל כשהעצבים נרגעים והמחשבות מתבהרות, זה הזמן לחשוב לאן אנחנו ממשיכים מכאן

אני חייב להודות שיוצא לי לצפות בהרבה יותר מידי תוכניות אקטואליה שמסקרות את המשבר הכלכלי. זה כבר הופך מורט עצבים ומתסכל, ובדיוק כשאני מתחיל לאבד את כל הסימפטיה לנושא, המשבר מכה פתאום קרוב לבית, אצל החברים, אצל קרובי המשפחה, ואוי אני לא מאמין – אצלי!

שיטת ה-התמקדות

נסו לחשוב על רגשות "קשים" בחייכם: כעס, פחד, שנאה, קנאה, בושה, חוסר אונים... לפעמים הם מציפים אותנו לחלוטין. והיחס שלנו אליהם מאוד שלילי: אנחנו רוצים לגרש אותם מחיינו, להכחיד אותם.

ההתמקדות היא גישה, השקפת עולם, שבמרכזה קבלה והערכה לכל קשת הרגשות שלנו. ההתמקדות משתמשת בטכניקה מסוימת ובעלת עוצמה, שמבוססת על הקשבה לתחושות בגוף.

גיליתי את הילד שלי בטיול בר מצווה

מה עושים כשהילד בחר לעשות טיול בר מצווה? איך מודיעם לסבתא שלא תהיה לה מסיבה? איך מודיעם לכל הדודים והדודות?

כמו ששמתם לב לא דיברתי על החברים של הילד או מישהו שהילד קרוב אליו יותר מההורים,היום אני מבין זאת, מסיבת בר מצווה או בת מצווה זה יותר הצגה של ההורים שהילד שלהם נמצא במרכזה, המון ילדים לא יודעים שיש להם ברירה ואת האפשרות שלא לעשות מסיבת בר מצווה.

האורחים בבר מצווה או בבת מצווה בדרך כלל יהיו משפחה קרובה, רחוקה יותר, חברים של ההורים ועוד כמה ילדים מהכיתה... הזדמנות לדודה לפגוש את הדוד ואת השכן של הסבתא.

בדיקות הריון

הריון נמשך כ-40 שבועות, או תישעה חודשים. במהלך ההריון יש לבצע מספר בדיקות הריון על מנת לוודא הריון תקין, למנוע סיבוכים שונים וכדי לוודא שלא תחול כל פגיעה באמא היולדת ובעובר שברחם. להלן מספר בדיקות הריון שגרתיות שכל יולדת צריכה להכיר.

בדיקת הריון – זו הבדיקה הראשונית שניתן לבצעה אצל רופא נשים או אפילו בגרסת בדיקת הריון בייתית. מטרת הבדיקה לוודא כי אנו אכן בהריון. בדיקה עם תוצאה חיובית מאשרת כניסה להריון בעוד בדיקה עם תוצאה שלילית דורשת בחינה מחדש.

באר טוביה: רפת תקורה במערכות לייצור אנרגיה סולארית

עסקת ענק סולארית במגזר המושבי:

35 אלף מ"ר של רפת בבאר טוביה
יקורו במערכות לייצור אנרגיה סולארית

בין השותפים בפרויקט: איל פודהורצר, ממשפחת בעלי טמפו לשעבר
וחברת "שחר אנרגיה"

עסקת ענק סולארית במגזר המושבי: מערכות לייצור אנרגיה סולארית יוקמו על גבי אחת הרפתות הגדולות בישראל הנמצאת במושב באר טוביה. הרפת בבעלות יואב צור, ממגדלי הבקר הגדולים בארץ ומשתרעת על שטח של 35 אלף מ"ר.

הפרויקט נעשה בשותפות בין מספר גורמים ובהם איל פודהורצר, ממשפחת בעלי מפעל "טמפו" לשעבר, שנכנס להשקעות בתחום הסולארי.

פעילות ילדים לפורים

חג פורים מתקדם לעברנו בצעדי ענק ו אוטוטו הו א כ אן עם שלל פעילויות לילדים בכל הגיל אים. בכדי שתוכלו לקבל קצת השר אה אספנו עבורכם רשימת רעיונות קצרה לפעילויות מדליקות ופופול אריות במיוחד לפורים.

· תחפושות – כן,כן התחפושות הן לל א ספק הפעילות המובילה בחג וחשוב לעשות אותה מהנה ומצחיקה ככל ה אפשר, נסו להזמין כמה ילדים להתחפש יחד, כנסו את כול בני המשפחה לדיון על תחפושות, כול פעילות שתגרום לקטנים להיכנס לרוח החג הי א פעילות מבורכת ופתיחה טובה שמגדילה את הסיכויים של כולם ליהנות מחג שמח ב אמת.

אלרגיה - כיצד מתמודדים?

אלרגיה - כיצד מתמודדים?

קורס שוק ההון – יש למה לצפות.

קורס שוק ההון יכול ליצור ציפיות להתעשרות מהירה. כדי לנצל את הקורס בצורה הטובה ביותר יש לדעת שגם אם התעשרות מהירה היא נדירה ניתן לצפות לדברים טובים.

איך לבחור משרדים להשכרה במרכז

בעת הקמת עסק חדש או שינוי מיקומו של עסק קיים, המיקום הפיזי של המשרד מהווה נדבך חשוב ביותר בתהליך. משרדים להשכרה נמצאים בכל עיר ובכל אזור. יש משרדים זולים ומרוחקים, יש יקרים ויוקרתיים וכרגיל, יש גם לפעמים מציאות.

איך מוצאים משרד להשכרה שיענה על כל הדרישות?

· מיקום: נצא מנקודת הנחה שהמיקום המועדף למשרד כיום הינו באזור המרכז, מדוע? כי זה מרכז העניינים!

רוב בתי העסק ורוב הלקוחות שלך יהיו בדרך כלל מהאזור, לכן: גם אתה צריך להיות שם, שהרי, לא תרצה לטרטר את עצמך ואת לקוחותיך לאזורים אחרים בארץ.

לקראת יום כיפור

לקראת יום כיפור

מומחי המרכז הרפואי זיו מייעצים: כיצד לעבור את יום הכיפורים בשלום

ד"ר עאמר חוסיין, מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז הרפואי זיו, ממליץ לאלו הבוחרים לצום להרבות בשתיית נוזלים כבר 24 שעות
לפני תחילת הצום (לפחות 3-2 ליטר מים). כמו כן מומלץ לא להמתין לארוחה המפסקת, אלא
לאכול ארוחות קטנות ומזינות לאורך כל היום. בנוסף, ממליץ ד"ר עאמר להימנע מאכילה מוגזמת בארוחה המפסקת, היות וניפוח הקיבה עלול לגרום לכך שלאחר מספר שעות תחושת הרעב תגבר. רצוי לסיים את הארוחה חצי שעה לפני תחילת הצום ולהשאיר מספיק זמן לשתות כוסות מים נוספות.

סרטן השד: כנס בצפת

המרכז הרפואי זיו בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן וחברת רוש פרמצבטיקה עורכים כנס בנושא סרטן השד בהשתתפות מומחים פתוח לקהל הרחב יום שני ה- 24 במאי 2010, בית יגאל אלון, צפת כנס ללא תשלום בנושא סרטן השד, המיועד לנשות הגליל המתמודדות עם המחלה, בני משפחותיהן והקהל הרחב, יתקיים ביזמת המרכז הרפואי זיו, האגודה למלחמה בסרטן וחברת רוש פרמצבטיקה ישראל. בהשתתפות דר' אוסקר אמבון, מנהל המרכז הרפואי זיו, אילן שוחט, ראש העיר צפת והגב' מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן בישראל.

כל מה שהבנקים לא היו רוצים שתדעו על משכנתא הפוכה

קצב התפתחות הכלכלה בישראל הואץ בשנים האחרונות. ישראל, שעד לאחרונה השתייכה למדינות המתעוררות, עוברת להיות חברה בחוג העילית של הכלכלה העולמית, ומצורפת לרשימת המדינות המפותחות.

אנו חיים בעולם של שפע, הצמיחה והפיתוח יוצרים הזדמנויות לחיים נוחים יותר והפיתויים רבים.

הנה אומרים לנו: "אם אתם בני 60 פלוס, מתמודדים עם ירידה ברמת החיים או רוצים לעזור לילדים עם רכישת דירה, תוכלו לקחת משכנתא הפוכה, לקבל הלוואה ללא החזרים חודשיים ולהתחיל ליהנות מהחיים".

שמתם לב? כדי ליהנות מהחיים, צריך לקחת הלוואות ולהעביר את הכסף לילדים... וכל זאת כשאנו מתמודדים עם ירידה ברמת החיים!!!...

חברת בבילון, מפתחת תוכנת התרגום הפופלרית - סוגרים שנה במסיבה

חברת התרגום בבילון סוגרת עוד שנה מוצלחת במסיבת עובדים סגונית שנערכה במועדון ה "זיזי טריפו" , קרליבך תל אביב.

 נתקבלו דיווחים שמהמסיבה הייתה מוצלחת וכי נצרכה כמות אלכוהל לא מבוטלת. תמונות טיול החברה בטורקיה שהוצגו על המסך וודאי תרמו לאווירה החגגית. במסיבה, אלון כרמלי מנכ"ל החברה, נאם נאום פרידה מרגש מ-אילן רוזן סמנכ"ל הכספים הפורש (לצערנו).

מאחלים הצלחה וכל טוב! השנה ב-בבילון, אף הגדילו והפיקו סרטון סוף שנה מדליק בכיכוב עובדי החברה: -

חברת בבילון, עוסקת בפיתוח ומכירה של פתרונות תרגום ופירוש מונחים.

תקציב בפירמה - מה היתרונות בכך?

יתרונות ליישום תקציב מסודר בפירמה 1.מטרות ויעדים ברורים - אין אינטואיציה, יש מחקר ועבודה רבה שהביאה להכנת תקציב פעילות ברמה של תחזיות לדוחות רווח והפסד, מצב מאזני ומצב תזרימי המזומנים.

2.מסר ברור לעובדים - קביעת מטרות ויעדים בעסק מביאה לכך שלכולם ברור מה המטרה. במחלקת המכירות זה יכול להיות כמה יחידות צריך למכור ובאיזה מחיר צריך למכור. אין מסרים כפולים, הכל מגיע מלמעלה בצורה מסודרת. במחלקת המו"פ למשל המטרה, בתקופה מסוימת יכולה להיות - להגיע לשלב שלישי של ניסוי קליני. מנהל המו"פ אחראי על זה והוא מעביר לכל העובדים במו"פ את המטרה.

כל מה שצריך להכין לדו"ח מס הכנסה

בעוד כמה חודשים כל עסק יצטרך להגיש דו"ח למס הכנסה, בין אם זה יהיה בעזרת רואה חשבון או לבד. רואת חשבון ענת ישאלערכה עבורכם את הרשימה השלמה של כל שתצטרכו להכין להגשת התיק .
א. רשימת מלאי , מפורטת , כולל ערכים כספיים ליום 31.12.2009.

ב. אישורים על ת שלומים לביטוח חיים וקופות גמל בשנת המס 2009,

בגין תשלומים אלו הינך זכאי לזיכויי מס או ניכויים מההכנסה החייבת , לפי העניין.

ג. אישור על ת שלומים לקרן השתלמות בשנת המס 2009.

ד. אישור שנתי מהמוסד לביטוח לאומי על הסכומים ששולמו בשנת המס 2009 ,

בגין דמי ביטוח . ( האישור נמצא בתחילת פנקס 2010).

מדוע התעשייה הביטחונית הישראלית לא מצליחה למנף את המוניטין הרב להגדלת היצוא?

 האריה הלוחש" – מדוע התעשייה הביטחונית הישראלית לא מצליחה למנף את המוניטין הרב להגדלת היצוא?

התחרות בין היצואנים הישראלים, לעיתים בתוך אותה חברה פוגעת ביכולתנו להפוך למעצמה עולמית בתחום הביטחוני

מאת: טוני גרגורי, מנכ"ל קודה מילניום*

מכירות התעשייה הביטחונית הבינלאומית מסתכמות בסכום עתק של 1.64$ טריליון, 2% מהתוצר העולמי. הלקוחות הגדולים בעולם בתחום הביטחוני הם ארצות הברית (607 מיליארד דולר לשנה), סין (85), צרפת (66), אנגליה (65) ורוסיה (59). היצואנים הגדולים ביותר הם ארצות הברית, רוסיה, גרמניה ואוקראינה ואילו ישקראל מגיעה למקום ה-11.

איפה כדאי להשקיע אחרי המשבר?

 איזה אפיקים עדיפים על משקיע ישראלי?

רופאי המרכז הרפואי זיו: על ההורים להקפיד על שמירת חום גוף התינוקות

רופאי המרכז הרפואי זיו: על ההורים להקפיד על שמירת חום גוף התינוקות, ירידת הטמפרטורות בימים האחרונים עלולה להיות קטלנית לתינוקות וילדים הנמצאים בסיכון להיפותרמיה   ד"ר יורי וינר, מנהל יחידת טיפול נמרץ בילדים מהמרכז הרפואי זיו קורא לגלות ערנות לתופעת ההיפותרמיה (ירידת חום הגוף מתחת ל- 35 מעלות) אשר שכיחה בקרב תינוקות וילדים עד גיל ארבע.   שני מקרים של היפו תרמיה כבר טופלו במרכז הרפואי זיו . ד"ר יורי וינר, מנהל יחידת טיפול נמרץ בילדים אומר, כי בתקופת החורף הקרה יש לגלות ערנות לתופעת ההיפותרמיה, מצב שבו חום הגוף יורד אל מתחת ל- 35 מעלות.

הנצפים ביותר

.