אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הזוכים בפרסי שר המת"ס למחול אמנותי לשנת 2007


תאריך פרסום קודם: 
28/05/2008
מחבר: 
ליאת גור

 
ברטה ימפולסקי- המנהלת האמנותית של להקת הבלט הישראלית, להקת המחול בת שבע, והיוצרים ניב שינפלד, מיכל הרמן, יערה דולב ועמית גולדברג – הזוכים בפרסי שר המת"ס למחול אמנותי לשנת 2007

פרסי שר המדע התרבות והספורט למחול לשנת 2007, הוענקו השנה בשלוש קטגוריות, במטרה לבטא את ההוקרה וההערכה של החברה הישראלית לפועלם ולתרומתם לחברה של אמנים יוצרים:

1. פרס היצירה, בסה"כ 70,000 ש', מוענק לברטה ימפולסקי, המנהלת האומנותית של להקת הבלט הישראלי, כהוקרה על פעילות בשני תחומים: שחזור ועיבוד יצירות קלאסיות, והישגים אמנותיים ביצירות מקוריות. השופטים, אשרה אלייקים, תקווה חוטר ישי, אסתי נדלר, בהשתתפות נילי כהן- ס.מנהלת המח' למחול במשרד המת"ס, קבעו כי בשיחזורה של ימפולסקי יצירות קלאסיות ניכרת השמירה על הנופך האגדי, העושר הוויזואלי והברק הטכני של היצירות ברוח עבודתם של היוצרים הגדולים, יחד עם ביטויו של כישרונה האישי כיוצרת. ביצירתה המקורית, קובעים השופטים כי ימפולסקי משלבת בין טכניקה טהורה של בלט ובין נושאים עכשוויים המתפרשים באורח אוניברסלי. לדבריהם, יצירתה נועזת הן מבחינת פתרונות כוריאוגרפיים והן מבחינת הביצוע והתכנים.

2. פרס הביצוע, בסה"כ 100,000 ש' מוענק ללהקת בת שבע: 40% ללהקה ו-60% לרקדנים המבצעים. השופטים, ליאורה בינג, מאטה מוראי, נירה טריפון, בהשתתפות נילי כהן- ס.מנהלת המח' למחול במשרד המת"ס, החליטו על הענקת הפרס ללהקה בשל הרמה האמנותית והטכנית המרשימה של רקדניה, המיומנות המקצועית ועבודת הצוות המוקפדת. לדברי השופטים השכנוע האמנותי הפנימי המשותף לרקדני בת שבע מעניק לקהל רגעי הזדהות וזיכוך.

פרס ביצוע יחיד, בסה"כ 20,000 ש' מוענק לרקדנית אילנה בלסאן מלהקת המחול הקיבוצית. הפרס מוענק לבלסאן על נוכחות בימתית בשלה ומרתקת, התמסרותה המוחלטת לתפקידים שביצעה, והעוצמה האנרגטית והשליטה במרחב המאפיינים את סגנונה התנועתי.

3.פרס ליוצרים צעירים, בסה"כ 30,000 ש' לכל אחד, מוענק ליוצרים ניב שינפלד, מיכל הרמן, יערה דולב ועמית גולדברג (יחד). לדברי השופטים, גילי שנית, כרמית יעקובסון, רקפת לוי, בהשתתפות נילי כהן- ס.מנהלת המח' למחול במשרד המת"ס, ניב שינפלד מקבל פרס על גיוון והתמדה, ועל היותו יוצר ללא הפוגה של יצירה מגוונת ועשירה עם שטף של חשיבה יצירתית. מיכל הרמן מקבלת את פרס היוצר הצעיר על שילוב אמנויות שונות של מוסיקה, שירה, צבע ובגד. ביצירתה, קובעים השופטים, היא מגלה בכל פעם פנים חדשות ומוכיחה כי היא יוצרת מוכשרת ומעניינת הנעה על חוט של דמיון ותנועה. יערה דולב ועמית גולדברג, מקבלים את הפרס יחדיו, על מגוון היצירתי וההתמדה, התפתחות יצירתית וחשיפתה לקהל צעיר, ועל יצירת קומפוזיציה נעימה המוכיחה על בגרות יצירתית.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת ליאת גור

.