אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

המועצה לתרבות ואמנות מוחה על ההחלטה לבטל את רוב תוכניות קול המוזיקה ברדיו


תאריך פרסום קודם: 
03/01/2008
מחבר: 
הדסה גרינברג

המועצה לתרבות ואמנות מוחה על ההחלטה לבטל את רוב תוכניות קול המוזיקה ברדיו

בגילוי דעת של המדור למוזיקה שבמועצת התרבות נאמר כי "לשמוע על הרעיון לשלב את קול המוזיקה ברשת א' ורשת מורשת, כחלק מתוכנית הרפורמה של רשות השידור, פוגע במטרות היסוד של חוק רשות השידור תשכ"ה-1965".

"רשת א ורשת מורשת מחלקות בינהן 18 שעות שידור ביום. שילוב קול המוזיקה ברשת הזו פירושו קיצוץ של 2/3 משעות השידור הקיימות והעמדתן על 6 שעות בלבד – במילים אחרות – המתת הרשת".

בישיבת המועצה אמש (ד') הקריא, יו"ר המועצה, יחיאל לקט את דבריו של חה"כ הרצוג בישיבת ועדת הכלכלה מיום 23.6.2003 (דיון מהיר בהצעות חברי הכנסת אביטל ווילן בעניין סגירה ואיחוד של רשתות שידור ברדיו): "האיום לסגירת קול המוזיקה... הוא מדאיג מאוד. המוזיקה היא ערך יסוד אוניברסלי, זהו ערך שאין עליו עוררין... קול המוזיקה מפיץ יצירה ישראלית מקורית, שגם היא חלק ממטרותיה של רשות השידור. הביטול של קול המוזיקה ישנה וישפיע לרעה על ענף עצום בישראל, שמלווה את עולם המוזיקה והוא ישנה את מפת התקשורת וכל הקשור למוזיקה קלאסית ותרבות ישראלית מקורית, הוא יפגע בהרבה מאוד עולים חדשים, שניזונים מעולם המוזיקה בישראל. אני חושב שבעלויות שבהן מדובר לעומת תקציב של מאות מליונים... זה קריטי שקול המוזיקה תשאר לפעול במתכונתה הנוכחית".

מחאת המועצה לתרבות והעומד בראשה, יחיאל לקט, תועבר לשר הממונה, יצחק הרצוג, לראשי רשות השידור ולחברי ועדת החינוך של הכנסת.

בנפרד, המועצה לתרבות, בישיבתה, רשמה לפניה את חלוקת תקציב התרבות לשנת 2008, כפי שהובא לפניה. התקיים דיון על הצורך במציאת דרכים נכונות על מנת שהתקציב יענה על צרכי התרבות של החברה הישראלית והשטח.

המועצה חוזרת ומדגישה כי תקציב של 445 מליון ₪ לתרבות איננו מספק את צרכי התרבות של מדינת ישראל, וזו בלשון המעטה, ויש להכפילו.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת הדסה גרינברג

.