אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

קרוב רחוק - האסטרטגיה לכיבוש הגבר או האישה


תאריך פרסום קודם: 
13/06/2006
מחבר: 
יגאל שטרק

רגע אחד היא מדברת איתך, צוחקת, אפילו מפלרטטת וזורקת רמיזות מיניות וברגע הבא היא הפסיקה בכלל להתייחס אליך. כאילו אתה לא קיים. מהו הדבר שהגברים אוטומטית מייד עושים? מנסים להחזיר את המצב לקדמותו, לזכות שוב בתשומת הלב שלה, להצחיק אותה, לעניין אותה ולקבל ממנה שוב את אותן התגובות שכל כך נהננו מהן לפני כמה דקות. אתה מנסה להחזיר את רמת הנוחות שהייתה לכם בשיחה קודם לכן. את הנוחות שהבחורה שברה מיוזמתה, כאשר הפסיקה להראות עניין בך.ככל שהבחורה מתרחקת ממך, כך יותר ויותר אתה מרגיש חוסר נוחות וגובר בך הרצון להשיג אותה שוב.

כל אותה התקופה שהתעניינת בו, הוא היה אדיש כלפייך. כל הזמן שהראת לו סימני עניין, היית לידו, הוא התרחק ולא התעניין בך כלל.אבל ברגע שנמאס לך או שפשוט הפסקת, פתאום הוא מנסה לזכות באהדה שלך, מתעניין בך ומנסה לשמור איתך על קשר.

אנחנו קוראים לזה "קרוב-רחוק"

כך אנחנו בנויים וכך אנחנו מגיבים כאשר מרגישים שמאבדים משהו, גם אם לפני זה אפילו לא הערכנו אותו. הדבר זהה לגברים ולנשים כאחד. חשוב להבין שזוהי מניפולציה, אבל לרוב אנחנו לא משתמשים בה בצורה מודעת. נשים יודעות טוב מאוד על אסטרטגיה זו ומשתמשות בה בדרך כלל אפילו בלי לשים לב. הן פשוט יודעות שזה עובד. הן יודעות שכאשר היא תתרחק ממך, תתקרר כלפיך, אתה כבר לא תהיה בטוח שהיא מעוניינת בך, ותשתדל לעניין אותה מחדש.

למרות שזוהי אסטרטגיה של נשים, והן משתמשות בה בצורה מעולה, כאשר הגבר מתנהג כלפיהן בצורה דומה, הן מגיבות בדיוק כמו הגברים. לאחר התבוננות ארוכה, שאלנו את המתכון לדרך התנהגות זו מכלל הנשים, ומעכשיו גם הנשים וגם הגברים יכולים בצורה מכוונת להשתמש בדרך זו על מנת ליצור משיכה ולזכות בבני הזוג בהם חושקים.

"קרוב-רחוק" מבוסס על העיקרון הבא:כאשר יש לנו משהו טוב שאנחנו נהנים ממנו, אנחנו רוצים לשמור עליו ולא רוצים לאבד אותו.

כדי להבין כיצד ליצור משיכה בעזרת "קרוב-רחוק", בוא נראה במה מאופיינת משיכה. מה מרגיש גבר או אישה שנמשכים למישהי או מישהו?משיכה, זהו מצב של חוסר נוחות, בלבול, התרגשות, מחשבות תמידיות, דאגה, לפעמים אפילו חרדה. משיכה זהו מצב מנוגת לגמרי למצב יציב ונוח. זה סוג של התאהבות קלה.עם מי אנחנו מרגישים יציבות ונוחות? עם ידידים וידידות, עם אנשים קרובים, אבל לא עם מישהו שנמשכים אליו. ברגע שיש משיכה, יש חוסר נוחות.

קרוב - זהו מצב של נוחות, בו האדם האחר מרגיש בנוח איתך. כאשר גבר מדבר עם בחורה, נותן לה תשומת לב, מעורר בה רגשות, הוא נותן לה משהו שהיא נהנת ממנו. אותתו הדבר אישה שמדברת עם גבר ומראה לו שהיא נהנית לדבר איתו, נותנת לו תחושב של ביטחון והנאה.זהו מצב של נוחות, וברור שכל עוד נמצאים בו, ממשיכים לקבל את אותן ההנאות הקטנות מהשיחה, אותה תשומת הלב ואותו העניין מהבן אדם השני.קרוב לא יוצר משיכה, כי זהו מצב נוחות סטטי.

אם את נוגעת בו במהלך השיחה ומחייכת אליו, זוהי בהחלט פעולה של קרוב.

רחוק - זהו מצב, של חוסר תשומת לב, קרירות, ניתוק מהבן אדם השני, התרחקות, וחוסר עניין.זהו מצב בו הנוחות שהייתה קודם, נשברת והאדם השני מפסיק לקבל את מה שקיבל קודם.

ככל שבמהלך "הקרוב" תוכל לתת לה רגשות שהיא לא מקבלת בד"כ, משהו ייחודי, ככה ל"רחוק" תהיה השפעה חזקה יותר. זאת אומרת אם במהלך ה"קרוב" תהיה בדיוק כמו עוד 20 הגברים שמחזרים אחריה, ברגע שתתרחק היא לא תרגיש כמעט בחסר, כי היא ממשיכה לקבל את אותם הרגשות גם כאשר אתה לא נמצא.

אם במהלך ה"קרוב" נגעת בו מדי פעם וחייכת אליו ופתאום את מפסיקה לעשות זאת, את עושה לו "רחוק" והוא ירגיש במחסור וינסה לזכות שוב במגע שלך ובחיוך.

כיצד משתמשים בקרוב רחוק

א. עושים "קרוב", על מנת שהבן אדם השני ירגיש שהוא יכול לקבל ממך משהו שהוא נהנה ממנו.שאתה יכול לתת לו משהו שהיא נהנת ממנו.

ב. עושים "רחוק", על מנת שהבן אדם השני ירגיש שהוא מאבד את מה שהוא נהנה לקבל.

ברגע שהיא תפסיק לקבל ממך משהו שהיא נהתנה ממנו, יקרו שני דברים:1. היא תרגיש שפתאום משהו השתנה, תרגיש בלבול, דאגה, חוסר נוחות. כל אותם הסממנים שמאפיינים משיכה. ומה לדעתך היא תתחיל להרגיש? נכון, משיכה.2. היא תנסה להשיג שוב את מה שאיבדה. ברגע שאתה תתרחק ממנה, היא תימשך אחריך.

אנחנו בתור בני אדם תמיד מנסים לשמר את רמת הנוחות שהגענו אליה. ברגע שאנחנו מרגישים שאנחנו מאבדים את רמת הנוחות, אנחנו עושים מאמצים להחזיר אותה.תיזכר בכל אותם המקרים שהבחורה לא הסכימה למשהו או הייתה מאוד לא מרוצה. אתה מייד ניסית להרגיע אותה ולחזור למצב הנוחות שהיה לפני. בעצם היא עשתה לך "רחוק" ואתה מייד רצית לקרב אותה חזרה ועשית הרבה "קרוב".

היום אתה תלמד לגרום לבחורות לרצות להשיג אותך ואת תלמדי לגרום לגברים לרדוף אחרייך.

פעולות ליצירת "קרוב"לתת תשומת לב, להראות סימני התעניינות, לפלרטט, להתקשר, לשמור על שיחות ארוכות ולא לתת להן לדאוך וכד`.

פעולות ליצירת "רחוק"להפסיק לתת תשומת לב, לא לענות על שאלות, לא להראות סימני התעניינות, להפסיק להתקשר, להפסיק לפלרטט, להגיב בצורה קרה ולא להתייחס אליה, לשדר חוסר עניין ואכפתיות וכד`.

לעשות "רחוק", זה קודם כל להפסיק לעשות את מה שעשית במהלך ה"קרוב".

כללי שימוש בקרוב-רחוקא. קודם כל עושים "קרוב", אחר כך עושים "רחוק".אתה לא יכול לקחת ממנה משהו, אם עדיין לא נתת לה את זה.ב. אסור לעשות קרוב על הנסיון שלה לעשות "קרוב"!ברגע שאתה תעשה לבחורה "רחוק", היא תנסה לזכות שוב ב"קרוב" שלך. בשביל זה היא בעצמה תחפש קירבה. אסור לך ברגע זה לעזוב את עמדת "הרחוק" בה אתה נמצא. למרות שאתה מאוד תרצה לעשות את זה, ונשים מצויינות בהחזרת הגברים ל"קרוב". אתה תעשה קרוב בזמן שאתה תרצה לעשות קרוב ולא כתגובה למניפולציה שלה.ג. אם אתה מרגיש שהיא עוד מעט תעשה "רחוק"(והן עושות את זה כל הזמן), תעשה "רחוק" לפניה. אם את רואה שהוא עומד להיעלם לכמה ימים, תיעלמי את ראשונה.ד. במידה והיא עשתה לך "רחוק". תעשה "רחוק" עוד יותר חזק.ה. תמיד תחליט עד מתי אתה עושה "רחוק" ותעמוד בזה.

כאשר אתה עושה רחוק, היא לא בטוחה שאתה מעוניין בה ומתחילה אוטומטית להשתדל יותר לעניין אותך.

משיכה נוצרת בזמן שעושים "רחוק". ברגע שמתרחקים, הבן אדם השני מתחיל להימשך. הוא לא יכול להימשך אם אין לו צורך. צריך ליצור לאדם את הצורך הזה, את הצורך להימשך.

טעויות נפוצות בקרוב-רחוק

1. לעשות רק קרוב, כל הזמן.לתת תשומת לב ולא לתת להרגיש במחסור כלשהו.3. לעשות רק רחוק, כל הזמן.לא לתת שום תשומת לב, לא לעשות שום צעד קדימה.2. בזמן של "רחוק", כאשר הבחורה מנסה להחזיר אותך ל"קרוב", לקבל את "המניפולציה" שלה ולחזור ל"קרוב" כאשר היא רוצה זאת.זכור את הטעויות האלה ואל תעשה אותן!

מיני קרוב-רחוק

שימושי בקומוניקציות קצרות, בהיכרות ראשונית, בדייטים.כמה רגעים אתה נותן לה תשומת לב, מקשיב, מראה סימני התעניינות, כמה רגעים אח"כ אתה מתעלם ממנה. כאילו אינה מעניינת אותך בכלל. מדובר על דקות בודדות או אפילו שניות.לדוגמא אתה שואל שאלה, כאילו שזה מאוד מעניין אותך ואתה מצפה לתשובה. אבל ברגע שהיא מתחילה לענות, אתה מסתכל הצידה ולא מקשיב לה.

מטוטלת קרוב-רחוק

שימושי בקומוניקציות ארוכות ובדייטים.

אתה עושה "קרוב" למשך פרק זמן מסויים (למשל 30 דקות) ולאחר מכן אתה עושה "רחוק" לאותו פרק הזמן. אתה יכול לקבוע אם זה יהיה 30 דקות, 10 דקות, שעתיים או יומיים.עם פרקי זמן שונים, תקבל תוצאות שונות.

קרוב-רחוק במגעבזמן של "קרוב" אתה נוגע בה בתדירות מסויימת. בזמן של "רחוק", אתה מפסיק כל מגע לחלוטין ולא נותן לה לגעת בך, למרות שהיא תרצה.

קרוב-רחוק ביחסים

כל סוגי קרוב רחוק המפורטים למעלה, תקפים גם ליחסים.

מתי עוד אפשר להשתמש בקרוב רחוק

?כאשר היא עושה משהו שאנחנו לא אוהבים ורוצים "לחנך" אותה, עושים "רחוק".כאשר רוצים לעודד התנהגות מסויימת, עושים "קרוב" לאחר שהיא התנהגה בדרך שרוצים לעודד.

קרוב-רחוק עובד בצורה הכי טובה, כאשר הוא מבצע בצורה מחזורית. קרוב-רחוק-קרוב-רחוק-קרוב-רחוק-קרוב-רחוק.... עם תדירויות שונות(שלא תתרגל). עם כל מחזור, רמת המשיכה עולה.פעם אחת אתה נותן לה להרגיש שהיא מאוד חשובה לך ואתה מוכן לעשות עבורה הכל ("קרוב"), פעם אחרת אתה מתרחק ממנה ומראה לה שאין לך עניין בה ("רחוק"). וככה חוזר חלילה. נשים משתגעות מזה.התוצאה של שימוש בצורה מחזורית בקרוב-רחוק לאורך זמן היא התאהבות. 

יגאל שטארק

המרכז לאומנות הפיתוי

תגיות: 

Comments

שאלה - איך לגרום לאקס לרדוף אחרי ??

איך לגרום לאקס לרדוף אחרי

אקסית

הכל טוב ויפה תאורתית אבל מה קורה במיקרה שהיא לא רוצה אותך

אקסים ופרידות

איל אני יכולה להחזיר את האקס שלי?ששיחק איתי את העניין של הרחוק קרוב הזה..בהתחלה הוא היה הכי קרוב אלי ההיתי רואה אותו כל יום מהבוקר עד הערב הוא תמיד היה מציע בתקופה האחרונה הוא מתרחק ממני הוא הולך לעבודה וללמד ידידה שלו למבחן בקיצור מתרחק אפילו הודעות לא היה שולח ,ליפני שבוע זה ניגמר..ההיתי פותחת איתו שיחות על העניין שהוא מתרחק ואם הוא רוצב ליגמור את זה הוא אמר לא ושזו לא שיחה לוואצטפ הוא קבע שניפגש ונדבר ולא בא .כל הזמן ששאלתי למה הוא לא בא היה סיבה /תירוץ בסוף פתחדתי שיחה ואמרתי שנימאס לי לא משנה לי איפה זה ייגמר בפנים או בוואצאפ ואז רשמתי בהצלחה והוא לא ענה מבחינתי זה ניגמר אבל אני רוצה שזה יחזור מה אני יכולה לעשות שיגרום לו להתאהב בי שוב?

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת יגאל שטרק

.