אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

משרד החקלאות יעניק לישובי גוש צוחר הטבות הניתנות לישובי עוטף עזה


תאריך פרסום קודם: 
24/05/2007
מחבר: 
רוני חסיד

משרד החקלאות יעניק לישובי גוש צוחר הנמצאים בטווח נפילת הקסאמים את ההטבות הניתנות לישובי "עוטף עזה"

שר החקלאות שלום שמחון: "הקאסמים קובעים עובדות בשטח והממשלה מתעכבת"

משרד החקלאות ופיתוח הכפר יעניק לחקלאי גוש צוחר הנמצאים בטווח פגיעת הקסאמים את כל ההטבות הניתנות לחקלאי "עוטף עזה". כך אמר שר החקלאות שלום שמחון בביקור שערך היום (24 במאי) במועצה האזורית אשכול. בביקור נועדו מנכ"ל משרד החקלאות יעל שלתיאלי, ראש המועצה האזורית אשכול אורי נעמתי וח"כ חיים ג'ומס אורון.

ישובי גוש צוחר הכוללים את ארבעת הישובים אוהד, צוחר, תלמי אליהו ושדה ניצן נמצאים בטווח הפגיעה אך אינם נכללים בהגדרת ישובי "עוטף עזה". הסיבה לכך היא שהישובים ממוקמים במרחק ממוצע של 8 ק"מ מרצועת עזה כשהגדרת ישובי "עוטף עזה" כוללת את כל הישובים שמרחקם עד 7 ק"מ בטווח אוירי.

לדברי שמחון, החקלאים באזורים מוכי קסאמים נדרשים לעבוד בשטחים פתוחים ללא מיגון והממשלה מחויבת לתת מתן פיתרונות לאלו. משרד החקלאות יעניק לחקלאי צוחר את ההטבות הניתנות לעוטף עזה וכוללות מענקי השקעות והקצאת עובדים זרים. הקאסמים קובעים עובדות בשטח והממשלה מתעכבת. שמחון קורא לשנות את הסטטוס של ישובי צוחר לישובי קו עימות כי שהתושבים יקבלו את המיגון הדרוש.

אורי נעמתי, ראש המועצה האזורית אשכול, מודה לשר שלום שמחון על מאמציו לפתור את בעיית היישובים. לדברי נעמתי, יש להבטיח את החזרת הביטחון לתושבים במהרה. במקרה זה נוצר מצב בלתי אפשרי של עוול כלפי ארבעה ישובים שיש לפעול ולתקנו.

אתר המועצה האזורית אשכול: eshkol.info<

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רוני חסיד

.