אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

פרחים ביום הזיכרון, יחולקו כ- 120 אלף זרי פרחים


תאריך פרסום קודם: 
22/04/2007
מחבר: 
רוני חסיד

ארגון מגדלי ה-פרחים בשיתוף אגרקסקו מקיים ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל מבצע "זר לנופל", במסגרתו יונחו כ- 120 אלף זרי פרחים על מצבות הנופלים ויחולקו למשפחות השכולות שיבקרו בבתי הקברות הצבאיים בכל רחבי הארץ.

המבצע מתאפשר הודות לתרומת מגדלי ה-פרחים בישראל של 600.000 פרחים. את הזרים יכינו תלמידי בתי הספר, חניכי תנועות הנוער, שגם יניחו אותם בערב יום הזיכרון על מצבתו של כל אחד מהנופלים. בנוסף, ביום המחרת יחלקו בני הנוער זרי פרחים בטקסי הזיכרון וישתתפו באזכרות לצד המשפחות.

ארגון מגדלי ה-פרחים מקיים את מבצע "זר לנופל" כמסורת, בשיתוף פעולה עם משרד החקלאות ופיתוח הכפר, אגרקסקו והיחידה להנצחת החייל – אגף משפחות במשרד הביטחון.

לדברי חיים חדד מזכיר ארגון מגדלי ה-פרחים ענף ה-פרחים בישראל מצדיע לנופלים במערכות ישראל ומרכין ראש לזכרם. ה-פרחים מסמלים את הלוחמים, יפי הבלורית, ואת אהבתם למולדת ולאדמה. אין ספק כי בזכותם אנו חיים כאן ונהנים מפירות הארץ ומיופי הפריחה.

חדד אמר שתרומת הפרחים היא ביטוי להזדהות של החקלאים עם הנופלים ובני משפחותיהם: "אנו מעונינים לאפשר לכל משפחה להניח זר פרחים על הקבר, בלי קשר למצבה הכלכלי ולמנוע מקרים של מכירת פרחים בסכומים מופקעים בפתחי בתי הקברות."עוד הוסיף חדד כי יצירת מעורבות בקרב בני הנוער היא סלע קיומנו ומהות עתידנו. מבצע ´זר לנופל´ הוא מפעל חינוכי וערכי רב-שנים, המאפשר לבני הנוער לזכור את הנופלים ולכבד אותם. עצם עמידתם בבתי הקברות לצד המשפחות השכולות מאפשר להם לגלות מחווה של הזדהות ונתינה עם המשפחות ועם יקיריהן.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רוני חסיד

.