אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

גבעות הכורכר במרכז כפר שמריהו התכסו בפריחה מרהיבת עין


תאריך פרסום קודם: 
22/04/2007
מחבר: 
רוני חסיד

גבעות הכורכר במרכז כפר שמריהו התכסו בפריחה מרהיבת עין

בעקבות פרויקט שיקום נוף נרחב

בשבועות האחרונים הפך כפר שמריהו למוקד לעליה לרגל של מבקרים וחובבי טבע. זאת בעקבות פריחה מרהיבת עין של 50 דונמים זרועים בפרחי בר ארץ ישראליים במרכז הישוב. הפריחה הצבעונית היא תוצאה של פרויקט שביצעה המועצה המקומית כפר שמריהו בשיתוף עם
משתלות
גבעת ברנר
המתמחות בתחום שיקום הנוף הטבעי.
ראש המועצה האזורית כפר שמריהו, דרור אלוני, מסר שהפרויקט בוצע במסגרת מאמצי המועצה לצמצם את נזקי הפיתוח והבניה האינטנסיבית שהיו בכפר שמריהו מאז שנות השישים שגרמו להעלמות פרחי הבר וכדי להחזיר את הטבע ככל האפשר לקדמותו. בנוסף לזריעה, ביצעה המועצה החלפה של עצי אורן מתנוונים בעצי חורש ובוסתן חדשים ופינתה עשבייה פולשנית מהשטחים הציבוריים בישוב. כמו כן נעשתה העברת הצלה של בצלי חצבים מאתרי בניה לרכס הכורכר במרכז הישוב.

עופר הוכברג, האחראי על הפרויקט במשתלות גבעת ברנר, מסר שהיות ופרחי הבר מתאימים לאקלים המקומי, ההשקעה בכיסוי שטחים פורחים ומרהיבים כמו בכפר שמריהו היא מינימלית. זהו פתרון איכותי ולא יקר לעיריות, ארגונים ואנשים פרטיים שרוצים להפוך שטחי קוצים ועזובה למשטחי פריחה מרהיבים.

בכוונת המועצה המקומית כפר שמריהו להמשיך בפעילות חידוש הנוף. הפרויקט הבא שהמועצה מתכננת לקדם עם רשות הטבע והגנים ומשתלות גבעת ברנר, הוא פעולת הצלה של נרקיס הביצה שנמצא על התוואי המתוכנן של נתיבי איילון במקום. כדי להציל את פרחי הבר מתוכננת העברה של הזן למקום מבטחים באזור. בהמשך תעשה פעולה להעשרת מגוון מיני בעלי החיים שאפיינו את האזור על ידי יצירת נישות קינון וקיום של ציפורים פרפרים וחיות נוספות.
אתר משתלות גבעת ברנר http://www.gardens.co.il

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רוני חסיד

.