אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

ישראל מסייעת בפרויקט להפחתת האובך בלוס אנג'לס


תאריך פרסום קודם: 
22/04/2007
מחבר: 
רוני חסיד

מפעל מגופי הפיקוד והבקרה של קיבוץ דורות מספק מגופים לפרויקט

הצפה מחדש של אגם שהתייבש בשל שאיבת יתר וגרם לסופות חול ואבק

מפעל מגופי הפיקוד והבקרה של קיבוץ דורות משתתף בפרויקט רחב מימדים של עיריית לוס אנג´לס להצפה מחדש של אגם אואן, שהתייבש בעקבות שאיבת יתר של מים לצרכי העיר.

אגם אואן Owens Lake בהרי הסיירה בקליפורניה השתרע בעבר על שטח של 250 קמ"ר (שטחה של הכנרת לשם השוואה הוא 168 קמ"ר). אזור דרום קליפורניה מתאפיין באקלים דומה לישראל ולוס אנג´לס סובלת ממחסור מתמשך במים ולכן הקימה העירייה "מוביל ארצי" של מים מהאגם לעיר. כתוצאה מהשאיבה המוגברת התייבש האגם כמעט לחלוטין. האגם המיובש גרם לסופות אבק קשות שהגיעו עד לעיר לוס אנג´לס ויחד עם העשן והפיח יצרו מפגע בלתי נסבל שהעיק על חיי התושבים.

אגם אואן Owens Lake ב הרי הסיירה ב קליפורניה. כתוצאה מהשאיבה המוגברת התייבש האגם כמעט לחלוטין

לאחר שהנושא הגיע לבתי המשפט הסכימה עיריית לוס אנג´לס לטפל בבעיית האבק. הפתרון כלל בנייה של מערכת השקייה, מהגדולות בעולם, על פני שטח של 100 קמ"ר על מנת להחזיק את קרקעית האגם רטובה כל העת ובכך להוריד משמעותית את כמות האבק שנוצרת.

עיריית לוס אנג´לס בחרה במגופי דורות למטרה זו

אחד הרכיבים הקריטים במערכת זו הם מגופי הבקרה אשר מבקרים את אספקת המים והלחצים לאורך מאות קילומטרים של צנרת, כדי להבטיח שכמות המים הנכונה תוזרם לאגם. עיריית לוס אנג´לס בחרה במגופי דורות למטרה זו, לאחר שהם הוכיחו את יכולתם לעבוד בהצלחה בתנאים קשים הדומים לאלו שבאגם אואן. חברת נטפים סיפקה ציוד השקיה לפרויקט.דורות התבקשה לספק לפרויקט למעלה מ- 200 מערכות בקרה כולל מגופים ובקרים אלקטרוניים הנשלטים מרחוק. המערכת מבטיחה אספקת מים יעילה וחסכונית, מצמצמת את הוצא´ האחזקה ומאפשרת שליטה ממוקד מרכזי.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רוני חסיד

.