אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

בדיקת איכות הגינה לרוכשי דירות בבניינים חדשים


תאריך פרסום קודם: 
15/04/2007
מחבר: 
רוני חסיד

בהקמת גינה חדשה מושקעים 50-250 אלף שקל. הבדיקה נועדה

להבטיח שלא נעשה שימוש במוצרים וצמחים באיכות נמוכה

רוכשי דירות בבניינים חדשים נוהגים לשכור חברת בדיקה כדי לבדוק האם הקבלן עמד בכל התחיבויותיו. תוצאות הבדיקה משמשות כדי לדרוש מהקבלן לשפר את עבודתו או לפצות את הדיירים באמצעות הנחה במחיר.

בעוד שבכל הקשור לבית המגורים עצמו שומרים הדיירים בקפדנות על עמידה בחוזה, נשכחת ברוב המקרים הגינה מאחור. זאת למרות שההשקעה בהקמת גינה חדשה נעה בין 50-250 אלף שקל.

מעבדת שלפ בקיבוץ גבעת ברנר, המתמחה בבדיקות מחלות צמחים וקרקע, פתחה שרות חדש של בדיקות איכות הגינה בפרויקטים חדשים. הבדיקה כוללת את כל המכלול הקשור לגינה: טיב הקרקע ועומקה, סוגי העצים והשתילים שנבחרו תוך התחשבות בהתפתחות העתידית של מערכת השורשים, התייחסות לתנאי האקלים וכיווני הרוח ומיקום הצמחים ביחס לחשיפה לשמש, התאמת מערכת ההשקיה לדרישות הגינה, ניקוז עודפי המים, כמות הדישון ועוד. השרות החדש משלים את המעקב והביקורת של האדריכל או מתכנן הגינה.

לדברי עודד יפה, מנהל המעבדה, קבלן שבוחר לחסוך בהשקעה בגינה ובוחר בצמחים וציוד שאינם איכותיים עלול לגרום לרוכשים נזק גדול ועוגמת נפש, שעלולה להמשך שנים רבות. במקרים רבים מוזעקים אנשי המעבדה לבחון גינות לאחר שמתחילות התקלות וצמחים שהושקע בהם הון יורדים לטמיון. עלות התיקון במקרה כזה גבוהה. כעת ניתן למנוע את הנזק ולתקן את הדרוש עוד בשלבים הראשונים.

אתר מעבדת שלפ: http://www.shelef.co.il/

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת רוני חסיד

.