אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

שלוש חברות סטארט-אפ הצטרפו לאיגוד הישראלי לטכנולוגיות גריד


תאריך פרסום קודם: 
12/12/2006
מחבר: 
ליאור עילם

שלוש חברות סטארט-אפ הצטרפו לאיגוד הישראלי לטכנולוגיות גריד

האיגוד הישראלי לטכנולוגיות גריד (Grid.org.il), הודיע היום על שלוש חברות סטארט-אפ חדשות אשר הצטרפו לאיגוד. בכך מגיע מספר חברי האיגוד לכ-40, מתוכם 10 חברות סטארט-אפ. שאר החברים באיגוד הינם גופי היי-טק הגדולים בעולם דוגמת CISCO,IBM ,SUN HP, DELL,BMC , ORACLE נטוורק אפליינס ועוד; וכן הארגונים המובילים במשק הישראלי דוגמת אלביט, בנק לאומי, פרטנר, תעשיה אווירית, אלת"א, רפא"ל ועוד.

שלושת החברות הינן:

פיוזנדיינמיקס (fusiondynamic.com): פיתחה מערכת לקישור כל הפתרונות בתחום מערכות המידע (Data Center), על ידי יחידת ניהול אחת. בין לקוחות החברה 'אקסה' – חברת ביטוח אירופאית הנסחרת בכ-מיליארד דולר, רשות שדות התעופה הספרדית, חברת ענק גרמנית לייצור לוויינים ועוד. מוצר הדגל של החברה (Datacenter-in-a-Box), מיעל את תהליך ניהול המשאבים בארגון ומשתלב במגמה של אימוץ גריד (איחוד כלל משאבי הארגון).

טהוטינטוורקס (tehutinetworks.net): פיתחה שבב לרשתות תקשורת, המאפשר העברת מידע בקצבים של 10 גיגה-ביט לשניה ברשתות את'רנט (Ethernet). חיים בר דוד מנהל בכיר בטהוטינטוורקס אמר כי תקשורת מהירה בין מחשבים, מאפשרת בניית תשית גריד (איחוד משאבי המחשוב) לניצול יעיל יותר של המשאבים, עם יכולת גדילה וביצועים גבוהים. זאת כאשר מחקרים מצביעים על כך שמשאבי המחשוב בארגון מנוצלים רק ב- 15% בממוצע. לפני כשבועיים, קיבלה החברה מענק של 2.4 מיליון ₪ מהמדען הראשי, החברה גייסה עד היום כ- 5 מליון דולרים.

פאנאיה (panayainc.com): פיתחה מערכת אינטליגנציה מלאכותית, של ניהול ובקרה למערכות SAP. המערכת יודעת לנתח את קוד מערכת ה SAP, להצביע על פתרונות לבעיות, ייעול תהליכי שדרוג, היא מצביעה האם והיכן יש לבצע שינויים באפליקציות שרצות במערכת וכו'. השימוש במערכת של פאנאיה על גבי גריד, מאפשר את ביזור תהליך ניתוח הקוד (תהליך שצורך משאבים רבים) ולכן מקצר את הזמן שדרוש למערכת לבצע את הניתוח. בפאנאיה הושקעו חמישה מיליון דולר על ידי הקרנות בנצמק וג'מיני. המערכת נמצאת במספר גופים גדולים, המסייעים באיפיון המוצר.

אבנר אלגום מנכ"ל האיגוד הישראלי לטכנולוגיות גריד (www.Grid.org.il), אמר כל אחת מהחברות החדשות באיגוד הינה פורצת דרך טכנולוגית. "יזמי היי-טק ישראלים, זיהו את תחום הגריד כאחת המהפכות הגדולות ביותר בתחום המחשוב, עוד לפני חברות הייעוץ והמחקר הגדולות. התעוזה הישראלית לחדור לתחומים חדשים עוד לפני שהם הופכים לחלק מהזרם המרכזי בעולם המחשוב, נושא כעת פירות, כאשר ישראל עומדת בחזית הטכנולוגית בתחום טכנולוגיות הגריד".

---------

הגריד הינו שירות לשיתוף משאבי רשת, כגון מעבדים, משאביי אחסון ורשת התקשורת. הגריד מאחד את המשאבים ברשת, לישות לוגית אחת המאפשרת ניצול המשאבים, בסביבה הטרוגנית, עפ"י דרישה בצורה דינמית. כמו שאנו רואים את התוכן ברשת האינטרנט כמשאב לוגי אחד (WEB), כך משתמשי הגריד רואים את הרשת כמחשב וירטואלי אחד.

האיגוד הישראלי לטכנולוגיות הגריד (grid.org.il), הינו עמותה, ללא מטרות רווח, אשר הוקמה בשנת 2004 במטרה לקדם את הידע הטכנולוגי בתחום טכנולוגיות הגריד, ולשפר, באמצעות הטמעת הטכנולוגיה, את יכולת התחרות של החברות בישראל. האיגוד מנהל מסגרות של שיתוף ידע וניסיון באמצעות כנסים בינלאומיים, מעבדת הגריד, סדנאות, מרכז ידע ועוד. האיגוד זוכה לסיוע תוכנית מגנט של המדען הראשי, מתוך הכרה בחשיבות טכנולוגיות הגריד לפיתוח הכלכלה הישראלית.

תגיות: 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת ליאור עילם

.