אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

הסגידה ל"פנסיה", משאת נפשו של קצין בכיר בצבא


תאריך פרסום קודם: 
29/04/2006
מחבר: 
שלמה חזן

אין סיכוי לתפקוד המדינה במתכונת הנוכחית,   מדינה ללא עתיד.  ולמה ?

מנהלי המדינה מגיעים מהצבא ללא יכולת ניהולית מוכחת ובמטרה אחת => לנוח,  הרי הם בפנסיה.

בגיל 45 לאחר 20 שנים בקבע,  פורשים קציני הקבע הבכירים לתפקידי ניהול בכירים במשק. 

 20 שנות שירות    ל=>40 שנות פנסיה (עד גיל 85)

הקצינים הבכירים,  שהגיעו לגיל פנסיה לפי הוויתם וחשיבתם "לוקחים" את התפקיד כתפקיד ייצוגי,  מתוך חשיבה כי עם ישראל מריע לכבודם עבור שירות נאמן למען המולדת (גם אם שרתו בהג"א).

 

לפיכך הם מגיעים, לתפקידם האזרחי ה"מסודר" החדש,  שבעי "מדים" , קונים 1 עד 10 חליפות ומתכננים את סדרת פגישותיהם עם עמיתיהם הכאלו עסקיים, גמלאי צבא כמותם במחוזות אחרים.  חלקם גם משקיע בבורסה, חלקם גם מחפש נדל"ן מניב וחלקם נכנס גם כשותף סמוי בעסקים,  בניגוד לעצת נשותיהם.

וכך,  נוצר דור של מנהלים, שאינם מנהלים בהכשרתם,  בכל הרמות של שבט ישראל,  של גמלאי צבא בגילאי 45 +.

בעסקים,  ובמיוחד בעסקים בישראל,  6 שנים מבוזבזות בגין הצבא, ( 3 שנים בסדיר + 3 שנות מילואים מקומטות ודחוסות לכדי כ-3 שנים)  מגיע איש העסקים הישראלי למעין בשלות לקראת גיל 50.   ואלו פורשי הצבא , במחשבתם ובמרצם הגיעו אל  "הפנסיה" בגיל הנ"ל. 

ובכן,  לידיעתכם,  הפנסיה יכולה גם ל"הרוג".  אין חמור יותר מבטלה ואי עשייה ומי שלא חיפש לעצמו תעסוקה בימים טרום פרישה,  הנו בבעיה.  לדוגמה : מפקדי טייסות החווים 5 "שנות אוויר ותהיה" למרות השחרור.

לכן אין סיכוי,  לחברת/מפעל מדינה/הסתדרות לשרוד ולהרוויח בשוק העסקי התחרותי,  מאחר ואנשי הצבא הינם מטבעם לא תחרותיים,  לעתים גם בעלי מוסר עסקי נמוך ואין להם חוש לעסקים ו/או חתלתוליות שוק מפותחת.

לדוגמה, תע"ש,  מפעל מדינה המייצר הפסדים בכמויות אסטרונומיות,  מאות מיליונים בכל חודש,  ועוד הפסדים במיליארדים, בגלל העדר ניצול ורווח מהקרקע עליה ממוקמים המפעלים.  נזק אדיר למשק,  שמחמיר מיום ליום.

 

וזה גם מסביר את מידת העוני בארץ המקיף 3/4 מהאוכלוסייה,  כ-5 מיליון אנשים.

(אם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה אומרת 2.5 אני אומר 5).

ומנגד,  הפוליטיקאים, שאינם מקורבי החונטה הצבאית,  עושים מעשים אסורים ע"מ לעקוף את מכשול ה"צבאיות" הישראלית ע"מ ל"התברג" בצמרת ומחפשים קיצורי דרך.  חלקם "רוקיס, ירוקים" שלא מצליח לעקוף "מוקשים".

 

התקשורת,  שהיללה את עצמה ומקורביה,  מבינה היום באיחור מה,  כי המהוללים לא יביאו לעמנו את הישועה,  וטוב יעשו אם יפכחו את עינם ועיני הציבור, נגטיב של בת יענה (בדומה למ"ה השלילי המוצע) ויתחילו להלל את המצוינות,  כי אחרת שם תהיה קבורתנו.

גם התקשורת, גם הפוליטיקאים, וגם הצבא וגם בתי המשפט מודעים לעומס העצום המוטל עליהם במרדנותו של הציבור הרעב והעני,  המדוכא והחלש וחוששים מגודלו נחישותו וכוחו המתגבר.

וסכנה גדולה עוד יותר היא כשכסף מתחיל לזרום לציבור המופלא והמקופח שלא בצדק.

נגמרה חגיגתם של דיילות אל-על, קציני הצבא וחברי אגד שהיו עד זמן לא רב חלומה ה"רטוב" של אמא "מתקדמת" יהודיה ישראלית.  כי כשהחלה האימא להכיר נשים אמריקניות,  היא החלה להבין את גודל הפער ובעזרת יכולת הבינה הנשית,  היא מנסה לסגרו באחת.

 

 

ד"ר שלמה חזן הינו מנכ"ל חברת עסקים בקליק בע"מ מפעילת האתר הנבחרים פוליטי   מזמין סוכני ביטוח המעונינים להכנס למכירות בתחום האינטרנט להפנות קורות חיים ל דוא"ל Info[email protected]   או לפקס 09-7673496    או לפנות ישירות ל   09-8809013   שלמה

www.keday.co.il 

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת שלמה חזן

.