אימגו מגזין מאמרים

כתב עת בנושאי תרבות ותוכן

היתרונות והחסרונות של הכרויות באינטרנט


תאריך פרסום קודם: 
04/03/2010
מחבר: 
סטס

הכרויות הוא המונח המקובל בימינו למפגשים של פנויים ופנויות במטרה ליצור שידוך או הכרות רומנטית. הכרויות מתבצעות על ידי יציאה לטיולים שמאורגנים עבור פנויים ופנויות, הרצאות, מסיבות לצורך הכרויות, דייטים, הכרויות באינטרנט, הכרויות בתיווך של שדכן בתשלום או בתיווך של חבר או בן משפחה.

הכרויות באינטרנט
 דרך ההכרות הנפוצה ביותר כיום היא באמצעות האינטרנט. לרוב כשמשתמשים במונח הכרויות, הכוונה היא למנהג של הכרויות באינטרנט. לאנשים רבים בימינו אין זמן או הזדמנויות לפגוש באנשים פנויים בני גילם. יש עבודות שלא מאפשרות מבחר גדול של בני זוג פוטנציאלים, לדוגמה: עולם ההייטק שבדרך כלל שופע בבחורים, אך לא בבחורות ושעות העבודה הרבות לא משאירות זמן רב פנוי לחיפוש אחר בת זוג או הכרויות רומנטיות. לכן דרך קלה, נוחה וזולה היא להירשם לאתרי הכרויות.
 
תמורת מנוי חודשי או חינם, אדם יכול לפתוח לעצמו כרטיס באתר הכרויות. בכרטיס הוא שם את תמונתו, תיאור הופעתו החיצונית (צבע שיער, צבע עיניים, מבנה גוף, גובה), פרטים כלליים נוספים,כמו דעות פוליטיות, מוצא, שפות מדוברות, מצב כלכלי, תחביבים, העדפות מוזיקליות, דרכי בילוי מועדפות ותיאור מילולי עצמי.כמובן גם ואודות בן הזוג המבוקש. ההנחה של בעלי אתר הכרויות היא שהפירוט הנזכר לעיל דרוש ליצירת התאמה בין המנויים באתר הכרויות וחוסך את המפגש הבלתי אמצעי הדרוש לבירור פרטים אלו.
 
לכאורה, ניתן כל המידע הרצוי כדי שהמנוי באתר הכרויות יוכל להחליט אם האדם השני מתאים לו וכל שנותר הוא להיפגש כדי לברר האם יש כימיה בין השניים. מנוי באתר הכרויות יכול לפנות ישירות למנוי אחר ולשלוח לו פרטי יצירת קשר.

היתרונות והחסרונות של הכרויות באינטרנט
 כפי שנכתב קודם, להכרויות ברשת יש יתרונות רבים של חיסכון בזמן, נוחות וקלות על פני הכרויות הכרוכות בשיטוט בברים או "התחלה" על זרים במעליות או בתור לקופת חולים. אתר הכרויות מספק מאגר גדול של פנויים המעוניינים בקשר בלי הצורך המתיש לחפשם בחוץ.
אולם יש שיאמרו שהאלמנט החשוב ביותר בהיכרות וביצירת קשר רומנטי הוא אותו רכיב חמקמק, המכונה כימיה. כימיה,שאותה ניתן לחוש במלואה רק במפגש של אחד לאחד. יש מבקרים שיעידו על כך, שלא נעשה סינון מספק ולא ניתן לדעת מי הם האנשים בהם נתקלים באתר: האם הם מפוקפקים, האם הם מסרו פרטים מהימנים או תמונות מעודכנות או אולי התמונות אינן שלהם בכלל. האם הם מחפשים קשר רציני או קשר חולף.
 
בנוסף יש הטוענים שרוב המנויים באתרי הכרויות בוחרים את האנשים אליהם הם פונים קודם כל על סמך התמונה וכך רק לאנשים יפים יש סיכוי באתר הכרויות ממוצע. בעוד שיש אנשים שטוענים שבשל כך אנשים יפים באתר הכרויות סובלים מהטרדות רבות. אנשים שסובלים ממגבלה פיזית או גילם גבוה או שיש להם ילדים סובלים מאפליה נוספת. במפגש בלתי אמצעי אישיותם וקסמם היו מספיקים, אך כאשר אדם מתמצה לתמונה ותיאור כללי, המגבלות הן שבולטות ראשונות ומקשות על יצירת קשר.

Add new comment

CAPTCHA

This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Fill in the blank.

הנצפים ביותר

מאמרים נוספים מאת סטס

.